هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 آبان 1392 ساعت 13:22
شنبه 25 آبان 1392 16:52 ساعت
2013-11-16 13:22:28
شناسه خبر : 156615
در اینجا ضمن دعوت از حضرتعالی که زمانی ریاست دانشگاه‌مان را برعهده داشته و همواره در زمره اساتید فداکار و متعهد کشور بوده و هستید، از تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های کشور، و نیز مسئولین دعوت می‌کنیم تا در این حرکت نمادین همراه با دانشجویان دانشگاه شریف حضور به هم رسانند.

گروه سیاسی - رجانیوز: جمعی از دانشجویان و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، ضمن اعلام برگزاری مراسم نمادین ایجاد حلقه انسانی دانشجویان در اطراف سایت هسته‌ای فردو، از دکتر صالحی برای حضور در این تجمع دعوت کردند.

به گزارش رجانیوز، متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر صالحی، ریاست محترم سازمان انرژی اتمی

سلام علیکم و رحمۀ الله

انقلاب اسلامی مردم ایران ندای «هیهات منا الذله»‌ای بود که پس از قرن‌ها بار دیگر در جهان طنین انداز شد و نوید بخش احیای دوباره جبهه حق علیه باطل گردید. به برکت خون شهدا و با هدایت‌های مدبرانه امام و رهبری، امروز جمهوری اسلامی پرچم‌دار مقابله با تمام سلطه‌جویی‌ها و زیاده طلبی‌های ظالمان و مستکبران عالم و نیز نقطه امید همه مظلومین و مستضعفین قرار گرفته‌ است. 

اینجایگاه بی‌نظیر جمهوری اسلامی باعث گردید تا از‌‌ همان آغاز دشمنان این انقلاب از هیچ خصومتی علیه ملت ایران فروگذار نکنند و در این میان جای تردید نیست که مهم‌ترین عامل مقابله با این خصومت‌ها پیشرفت علمی‌ و همه جانبه کشور است که به دست دانشجویان و اساتید این مرز و بوم رقم می‌خورد. 

ما دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بر این باوریم که تنها راه پیشرفت کشور و نیز اعتلای جایگاه آن در نظام بین‌الملل، تکیه بر ظرفیت-های درونی با به کارگیری استعدادهای داخلی کشور می‌باشد. تجربه ۳۵ ساله انقلاب ‌اسلامی گواهی بر این مدعاست که هرگاه بر توان درونی کشور اعتماد کردیم، به نتیجه رسیده‌ایم و دستاوردهای امروز کشور در عرصه هسته‌ای نیز نمونه‌ای از این مهم می‌باشد. این دستاورد‌ها حاصل نشده‌است مگر با مجاهدت‌های ملت ایران به‌ خصوص شهدای علمی که با فداکاری‌های خود زمینهٔ رسیدن به اینجایگاه بی‌بدیل در زمینه علم و فناوری را فراهم نمودند. 

جناب آقای دکتر صالحی؛ ما نخبگان و دانشجویان دانشگاه شریف به عنوان عضو کوچکی از جامعه نخبگانی کشور، اعلام می‌داریم این دستاوردهایی که ملت ایران برای دستیابی به آن‌ها هزینه‌های بسیاری را متحمل گردیده‌است، سرمایه‌های گرانبهای کشور هستند که در راه صیانت از آن از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و در این مسیر در کنار مسئولین محترم کشور، همچون احمدی‌روشن‌ها تا پای جان ایستاده‌ایم. دشمنان مردم ایران و مستکبران عالم گمان مبرند که این سرمایه‌ها را به بهای اندک از دست می‌دهیم. این اطمینان را می‌دهیم که در راه حفظ و توسعه این دستاورد‌ها با تمام توان علمی خود به میدان آمده و همراه با همه مردم تمام همت و تلاش خود را در جهت شکوفایی هرچه بیشتر این دستاورد‌ها به کار می‌بندیم. 

در میان تمامی این دستاورد‌ها، سایت هسته‌ای فردو که به دست متخصصان فداکار ایرانی راه اندازی شد تبدیل به نمادی از پیشرفت فناوری و صنعتی کشور در خاطر ملت عزیز ما گردیده است. برخورداری از بالا‌ترین سطح ایمنی، تولید اورانیوم با غنای ۲۰ درصد و... باعث گردیده تا این سایت اهمیت و جایگاه ممتازی پیدا کند. 

در همین راستا روز سه‌شنبه مورخ ۲۸ آبان، حلقه انسانی به دور سایت هسته‌ای فردو با شعار «فردو قلب ما است» تشکیل خواهد شد تا پیام آمادگی دانشجویان را در جهت حفظ و توسعه دستاوردهای شهدای هسته‌ای به گوش جهانیان برساند و به تمامی زیاده‌خواهان نشان دهد که آنچه به بهای گران و هزینه‌های بسیار بدست آمده، به ارزانی در مقابل زیاده‌طلبی‌های دشمنان از دست نخواهد رفت؛ لذا در اینجا ضمن دعوت از حضرتعالی که زمانی ریاست دانشگاه‌مان را برعهده داشته و همواره در زمره اساتید فداکار و متعهد کشور بوده و هستید، از تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های کشور، و نیز مسئولین دعوت می‌کنیم تا در این حرکت نمادین همراه با دانشجویان دانشگاه شریف حضور به هم رسانند.

 

مطالب مرتبط:

عکس: تشکیل زنجیره انسانی دانشجویان به دور تاسیسات هسته‌ای اصفهان