هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 آبان 1392 ساعت 01:59
دوشنبه 20 آبان 1392 05:29 ساعت
2013-11-11 01:59:09
شناسه خبر : 156309
جان کری در پاسخ به نگرای رژیم صهیونیستی از احتمال توافق هسته ای میان ایران و 1+5 گفت: «کور نيستيم و فکر هم نمی‌کنم که احمق باشيم. به خوبی می‌دانيم که چه اقداماتی به نفع ما، جامعه بين‌المللی و به ويژه متحدان ما مانند اسرائيل و کشورهای حوزه خليج (فارس) است.»

گروه بین الملل – رجانیوز : جان کری، وزير امور خارجه آمريکا، در يک گفت وگوی تلويزيونی تاکید کرد که هدف آمريکا در مذاکرات با ايران در گام نخست توقف برنامه هسته‌ای اين کشور و سپس برچيدن کامل آن است. با اين حال مذاکرات ضمن پابرجا بودن تحريم‌ها، ادامه خواهد داشت.

به گزارش "رجانیوز"، جان کری که با شبکه تلويزيونی آمريکايی «ان‌ بی سی» صحبت می‌کرد، همچنين گفت:کسی در خصوص از بين بردن ساختار تحريم‌های موجود مذاکره‌ای نکرده است. فشار همچنان باپرجا خواهد بود.

وزير امور خارجه آمريکا افزوده که «هيچ شکافی» بين دولت باراک اوباما و اسرائيل در خصوص تعهد ايالات متحده در قبال اين متحد خود در جريان مذاکرات هسته‌ای با ايران وجود ندارد.

جان کری در پاسخ به نگرای رژیم صهیونیستی از احتمال توافق هسته ای میان ایران و 1+5 گفت: «کور نيستيم و فکر هم نمی‌کنم که احمق باشيم. به خوبی می‌دانيم که چه اقداماتی به نفع ما، جامعه بين‌المللی و به ويژه متحدان ما مانند اسرائيل و کشورهای حوزه خليج (فارس) است.»

 در جريان مذاکرات سه روزه ايران و گروه ۱+۵ هنگامی که وزيران امور خارجه آمريکا، بريتانيا، آلمان و فرانسه به مذاکرات در ژنو پيوستند، اميدواری ها برای دستيابی به توافقی با ايران برای حل مناقشه هسته‌ای تهران افزايش يافت. اما اين مذاکرات بدون نتیجه به پايان رسيد و طرفین تنها اعلام کردند که دور بعدی مذاکرات در ۲۹ آبان ماه برگزار خواهد شد.

 جان کری در ادامه تاکید کرد: آمريکا مصمم است که يا يک توافق خوب حاصل خواهد شد یا هيچ توافقی صورت نخواهد گرفت.

 وی اضافه کرده است: به همين دليل بود که ما در دو روز گذشته توافق را نهايی نکرديم،‌ «چرا که ما (کشورهای ۱+۵) متحد و يکپارچه خواهان تضمين‌هايی در اين خصوص هستيم که اسرائيل و همه جهان خواستار آنها هستند».

وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص مذاکرات با ايران گفته است: ما در خصوص توقف برنامه (هسته‌ای) آنها در وضعيت کنونی هستیم، با تضمين‌های کافی که واقعيت برنامه هسته‌ای آنها را نشان می‌دهد. سپس ما در خصوص توافق کامل با متحدان‌مان ،‌دوستان‌مان و همه طرف‌های ذينفع مذاکره خواهيم کرد تا خواسته‌های آنها در اين مذاکرات مدنظر قرار گيرد.

در همین حال کمیته روابط خارجی سنای آمریکا هفته جاری بررسی طرح تحریم‌های جدید را پیش خواهد برد تا همزمان با ادامه مذاکرات هسته‌ای فشار بر ایران نیز حفظ شود.

باب منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا این مطلب را بیان کرده است.

وی که با شبکه ای بی سی صحبت می کرد افزود نگرانی من این است که به نظر می رسد ما بیشتر از ایران به دنبال توافق هستیم.