هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 09:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 خرداد 1388 ساعت 16:48
سه شنبه 19 خرداد 1388 21:18 ساعت
2009-6-9 16:48:25
شناسه خبر : 15591

استاد اقتصاد دانشگاه شهيد بهشتي با بيان اينكه مواضع اقتصادي احمدي‌نژاد درست است، گفت: احمدي‌نژاد در سيستم نقطه به نقطه نرخ تورم را محاسبه كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، ‌سعيد ليلاز استاد اقتصاد دانشگاه شهيد بهشتي دوشنبه شب در جمع حاميان ميرحسين موسوي وضع اقتصاد در دولت خاتمي را آرام توصيف كرد و افزود: چهارسال پيش اقتصاد آرامي داشتيم و متوسط رشد 6/5 درصد بود و نرخ تورم به شدت كاهش يافته بود به صورتي كه در فروردين سال 85 نرخ تورم تك رقمي شده بود.

وي با بيان صحت داشتن ادعاهاي اقتصادي احمدي‌نژاد تاكيد كرد: در مباحث اقتصادي بايد مبنا را يا متوسط نرخ بايد در نظر گرفت و يا سيستم نقطه به نقطه را در نظر داشت و با توجه به اين مورد هم ادعاي احمدي‌نژاد درست است و هم ادعاي موسوي.

ليلاز افزود: مهندس موسوي تورم را در نرخ متوسط بررسي كرده است و احمدي‌نژاد در نقطه به نقطه.

استاد اقتصاد دانشگاه شهيد بهشتي آمار را نرخ بيكاري ارائه شده توسط دولت را واقعيت خواند و اظهار داشت: آمارهاي ارائه شده در اين موضوع واقعي است اما آنچه مطرح است تغيير ملاك‌ها و معيارها در اين موضوع است. در محاسبه نرخ بيكاري استانداردهاي جهاني در نظر گرفته نمي‌شود و به اين صورت نرخ بيكاري 13 درصد شده است.

ليلاز با اشاره به سخنان محمود احمدي‌نژاد پيرامون افشاي مفاسد اقتصادي تصريح كرد: من نمي‌گويم اسامي كه احمدي نژاد اعلام كرد دزد نيستند و اگر آقاي احمدي‌نژاد مطمئن است بايد پرونده را به قوه قضائيه ارجاع دهد.

وي تصريح كرد: من در همان سال‌هاي رياست جمهوري رفسنجاني به ايشان انتقاد مي‌كردم و مقاله مي‌نوشتم و بارها وزرا به آقاي كرباسچي مي‌گفتند ما وقتي خدمت مقام معظم رهبري مي‌رسيم مقالات ليلاز را نشان مي‌دهد و جواب مي‌خواهد، البته در آن موقع ما در 5 وزارت‌خانه ممنوع الورود بوديم.

استاد اقتصاد دانشگاه شهيد بهشتي با بيان ساعت كاري احمدي‌نژاد تصريح كرد: احمدي‌نژاد روزي 20 ساعت كار مي‌كند و نه خودش مي‌خوابد و نه مي‌گذارد ما بخوابيم، من دلم مي‌خواهد مسئولان در پر قو بخوابند اما مردم هم آسايش داشته باشند.