هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 6 آبان 1392 ساعت 13:54
دوشنبه 6 آبان 1392 17:24 ساعت
2013-10-28 13:54:57
شناسه خبر : 155017
با این حال مذاکرات هسته ای و رویکرد نماینده آمریکا در این مذاکرات نشان داد که دولت و کنگره یک هدف مشترک و آن تعلیق فعالیت های هسته ای ایران را دنبال می کنند که برای رسیدن به این هدف با یک تقسیم کار حساب شده، تدوین فشارهای جدید بر عهده کنگره و بازی با برگه "تحریم و فشار" و امتیاز گیری حداکثری از ایران به عهده دولت است.

 گروه  بین الملل – رجانیوز: در حالی که ایالات متحده با تقسیم کار میان دولت و کنگره، رویکرد فشار و  تشویق را در مواجهه با ایران در دستور کار دارد ، اما عدم برنامه ریزی وزارت امور خارجه برای بهره گیری از طرفیت دیپلماسی پارلمانی و ناپختگی نمایندگان حاضر در کمیسیون سیاست خارجی، سبب شده ظرفیت این بخش مهم از دیپلماسی مغفول بماند و در برخی موارد به تسهیل کننده رویکردهای مورد توجه طرف مقابل مبدل شود.

به گزارش "رجانیوز"، با روی کار آمدن دولت آقای روحانی کاخ سفید استراتژی جدیدی درباره ایران بر مبنای یک تقسیم کار مشخص میان کنگره و دولت طرح ریزی کرد . تدوین این استراتژی با این هدف صورت گرفت که ایالات متحده بتواند از تمام ظرفیت ها برای تحت فشار گذاشتن ایران بهره گیرد.

اولین گام برای پیاده کردن این برنامه حول موضوع تحریم نفت ایران شکل گرفت.

شیوه کار نیز به این صورت بود که کنگره تحریم کامل نفت و فرآورده های نفتی ایران را تصویب کند اما میان زمان تصویب و اجرای آن یک فاصله یک ساله قرار می دهد. آن وقت دولت امریکا وارد ماجرا می شود و به دولت روحانی در مذاکرات هسته ای پیشنهادهای تشویقی ارائه می دهد. در این صورت عملا دولت ایران در حالی وارد مذاکره می شود که با دورنمای تحریم کامل نفتی مواجه است و حدود یک سال وقت خواهد داشت که یا درخواست های غرب را بپذیرد و به توافقی برسد یا اینکه با قطع کامل درآمدهای نفتی خود روبرو شود.

در همین راستا، کنگره آمریکا  یک روز پیش از آغاز به کار رسمی دولت آقای روحانی، رای به تصویب طرح جدیدی برای تحریم ایران داد که بر اساس آن، دسترسی ایران به بازار جهانی برای صادرات نفتی‌اش به صفر می رسد و مشتریانی که به خرید نفت از ایران ادامه دهند، تنبیه می‌شوند.

البته اوباما پس از تصویب این طرح، به صورت تلویحی اشاره کرد که اعمال تحریم های جدید خواست دولت نبوده و کنگره این بانی جدید فشارها علیه ایران بوده است.

با این حال مذاکرات هسته ای و رویکرد نماینده آمریکا در این مذاکرات نشان داد که دولت و کنگره یک هدف مشترک و آن تعلیق فعالیت های هسته ای ایران را دنبال می کنند که برای رسیدن به این هدف با یک تقسیم کار حساب شده، تدوین فشارهای جدید بر عهده کنگره و بازی با برگه "تحریم و فشار" و امتیاز گیری حداکثری از ایران به عهده دولت است.

این بازی به نحوی ماهرانه از سوی طرف مقابل در حال انجام است که برخی زمزمه ها را نیز در داخل تیم سیاست خارجی دولت یازدهم بوجود آورده که شاید بتوان دولت امریکا را با مصالحه راضی کرد اما هرگز نمی توان با کنگره یا سنا کنار آمد.

اما ظاهرا در ایران شرایط به گونه دیگری در حال رقم خوردن است. دستگاه دیپلماسی نه تنها از ظرفیت مجلس برای پیشبرد اهداف کلان جمهوری اسلامی بهره نگرفته است بلکه عدم هماهنگی میان این دو نهاد سب بروز پاره ای از مشکلات برای جمهوری اسلامی شده است.

در آخرین نمونه ، یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در اظهراتی که با انعکاس گسترده رسانه های غربی مواجه شده اظهار کرد که ایران غنی سازی اورانیوم 20 درصد را متوقف کرده است.

حسین نقوی حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام داشته بود که ایران غنی سازی اورانیوم در حد بیست درصد را متوقف ساخته است، زیرا برای راکتور تحقیقاتی تهران به اندازه کافی سوخت بیست درصدی تولید کرده است.

احمد بخشایش، یکی از همکاران نقوی حسینی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی خاطرنشان کرد، غنی سازی 20 درصدی متوقف نشده است و احتمالا برداشت از اظهارات نقوی حسینی صحیح نبوده است. بخشایش ادامه داد: هنوز به مرحله انجام اقدامات نرسیده ایم. آنگونه که طرفین در مذاکرات ژنو توافق کرده اند، باید گام های نخستین و پایانی توافق هسته ای مشخص شود و یکی از بحث ها کاهش ابعاد غنی سازی 20 درصدی است.

با این حال اظهارات نقوی حسینی این پالس را به طرف غربی فرستاده است که ایران پیش از حصول توافقنامه ای، بدون آنکه امتیازی طلب کند، یک برگ مهم خود در مذاکرات یعنی چانه زنی درباره مقدار و سطح غنی سازی 20 درصد را سوزانده است.

تغییر مشی ایران در روند فعلی غنی سازی اورانیوم 20 درصد، به قدری امتیاز مهم و بزرگ برای طرف غربی به حساب می آید که در جریان مذاکرات میان ایران و 1+5 در آلمانی غرب در ازای لغو تحریم های ایران در صنعت پتروشیمی و طلا از ایران خواست که "بخشی" از اورانیوم غنی شده 20 درصد خود را به "اکسید" تبدیل کرده و یا برای استفاده در راکتور تهران در صفحه سوخت قرار دهد.

هر چند هماهنگی میان وزارت امور خارجه و مجلس  امری بدیهی در عرصه دیپلماسی به حساب می آید با این حال عدم برنامه زیری دولت برای بهره گیری از ظرفیت دیپلماسی مجلس و یا عدم همراهی مجلس بر هم افزایی با دولت در این عرصه از جمله نقاط ضعفی است که باید به زودی بر طرف شود.