هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 20 آذر 1397
ساعت 02:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 آبان 1392 ساعت 10:37 2013-10-26 10:37:06
شناسه خبر : 154735
عصر دیروز ساعت نزدیک پنج بعدظهر هنگام جابجایی نیروهای مرزبانی سه ماشین از مرزبانان هنگ مرزی سیرکان در کمین اشرار مسلح قرار می گیرند و در این حادثه ۱۷ تن از نیروزهای مرزیابنی شهید و پنج نفر زخمی می شوند. به لحاظ امنیتی تنها به این نکته می توان اشاره کرد که گروهی که این جنایت را مرتکب شده به لحاظ تعداد نفرات قابل توجه بوده و از پشتیبانی بسیار خوب تسلیحاتی بهره برده اند.
شامگاه گذشته تعدادی از مرزبان سیستان و بلوچستان در مرز سراوان به شهادت رسیدند.
 
به گزارش رجانیوز، یک منبع آگاه در گفتگو با وبسایت محلی زاهدان پرس ضمن تایید این خبر گفت: عصر دیروز ساعت نزدیک پنج بعدظهر هنگام جابجایی نیروهای مرزبانی سه ماشین از مرزبانان هنگ مرزی سیرکان در کمین اشرار مسلح قرار می گیرند و در این حادثه ۱۷ تن از نیروزهای مرزیابنی شهید و پنج نفر زخمی می شوند.
وی افزود: به لحاظ امنیتی تنها به این نکته می توان اشاره کرد که گروهی که این جنایت را مرتکب شده به لحاظ تعداد نفرات قابل توجه بوده و از پشتیبانی بسیار خوب تسلیحاتی بهره برده اند.
این منبع آگاه افزود: در حال حاضر در حوزه اطلاعاتی و شناسایی عوامل جنایت بلافاصله بعد از حادثه اقدامات موثری شده است که قابل ذکر نمی باشد.

اعدام 16 عضو گروه های تروریستی شرق کشور

در همین حال محمد مرزیه دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: صبح امروز 16نفر از افراد گروهک های معاند که در عملیاتهای تروریستی نقش مستقیم داشتند به دار مجازات آویخته شدند.

 
وی در گفتگو با وبسایت محلی عصر هامون ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از پرسنل مرزبانی در سراوان اظهار داشت: 16 تن از افراد شرور که در حوادث تروریستی استان نقش مستقیم داشتند با توجه به اینکه احکام مجازات آنها پیشتر صادر و مورد تائید مقامات عالی در قوه قضائیه قرارگرفته بود صبح امروز به دار مجازات آویخته شدند.
 
عضو شورای تامین استان ضمن بیان اینکه اجرای این حکم دارای چندین پیام بود اذعان داشت: بارها از منابع مختلف به گروهک و شاخه هایی که امروز تحت عناوین مختلف تشکیل شده اند تا خود را از فشارهای بین المللی خلاص کنند، گفته بودیم  هر اقدامی نسنجیده و نابجا که منجر به ریخته شدن خون مردم بیگناه و نیروهای نظامی شود پاسخ متقابل خواهد داشت و در پاسخ به این اقدام ناجوانمردانه شب گذشته آنها، که تنها کسانی که برای برقراری امنیت شیعه و سنی در این استان خدمت می کردند 16 نفر از آنها به دار مجازات آویخته شدند.
 
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز استان تاکید کرد: این پیام را گروهک ها و عناصری که قصد برهم زدند وحدت و امنیت استان سیستان و بلوچستان را دارند می بایست جدی بگیرند و نظام مصمم است و نسبت به این گونه حرکت ها پاسخ دندان شکن خواهد داد.
 
ایشان ضمن تفکیک میان اهل سنت و عناصر این گروهک ها بیان کرد: همه علماء و ریش سفیدان اهل سنت بارها  از اقدامات و حرکتهای این گروه های معاند برائت جستند  و این مهم برای دستگاه قضاء محرز است که این ایادی  استکبار هیچ ارتباطی با اهل سنت استان ندارند و از افراد آن سوی مرزها تغذیه شده و قصد دارند این استان را به صورت پایلوت برای نا امنی تبدیل کنند و با تفرقه میان اهل سنت و تشیع به اهداف ننگین خود برسند.
 
وی خطاب به گروهک های معاند بیان کرد: کسانی که در خیال باطل خود فکر میکنند با شهادت عزیزان ما در نهادهای و ارگانهای مختلف می توانند خللی در نظم و امنیت و آرامش جامعه ایجاد کنند و جلوی رشد و سازندگی این استان را بگیرند باید بدانند دستگاه قضا و نهادهای امنیتی و نظامی انتظامی  مقتدرانه با آنها مقابله خواهد کرد و با پاسخ کوبنده امروز خواهند فهمید که چه اشتباه بزرگی را مرتکب شده اند.
 
اسامی شهدا عملیات تروریستی سراوان
 
اسامی مرزبانان سراوان که شب گذشته در درگیری با اشرار شهید شدند، اعلام شد.
  
به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، شب گذشته در درگیری مرزبانان هنگ مرزی شهرستان سراوان با اشرار مسلح، تعدادی از مرزبانان به شهادت رسیدند.
 
 
اسامی شهدای حادثه مرزبانی سراوان به شرح ذیل است:
 
1- محمد قرایی
 
2- امید پارادال
 
3- امین آبراش
 
4- مهدی عارفی
 
5- حامد عبدالهی
 
6- مهدی زبردست
 
7- پژمان شاهوند
 
8- حمید لزگی
 
8- محمد صادق‌نژاد
 
10- احمد لنگری
 
11- سعید فتنقریی
 
12- مسعود معصومی
 
13- سید علی سیادت
 
14- محمد سلیمانی


x