هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 28 شهريور 1399
ساعت 19:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 2 مهر 1392 ساعت 11:58
سه شنبه 2 مهر 1392 15:28 ساعت
2013-9-24 11:58:48
شناسه خبر : 151688
بايد اين را متذكر شد كه بيان اينگونه مطالب آن هم در "بزنگاه" پيچ تاريخي انقلاب اسلامي از يك سو و سكوت مؤسسه مذكور از سويي ديگر كم كم دارد در محيط افكار عمومي يادآور طنزي نمايشي مي شود كه فردي براي ميراث خواري يك نانوايي از ديگر اعضاي خانواده خود هر لحظه به بيان خاطراتي شخصي و خصوصي و البته غيرمستند! از روزهاي پاياني عمر پدرش مي پردازد!

رجانیوز - گروه سیاسی: انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های تهران در نامه ای به حجت الاسلام سید حسن خمینی تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خميني(ره) خواستار بررسي مستندات ادعاهايي مطرح شده توسط آقای هاشمي رفسنجاني شدند.

به گزارش رجانیوز، در قسمتی از این بیانیه آمده است: بايد اين را متذكر شد كه بيان اينگونه مطالب آن هم در "بزنگاه" پيچ تاريخي انقلاب اسلامي از يك سو و سكوت مؤسسه مذكور از سويي ديگر كم كم دارد در محيط افكار عمومي يادآور طنزي نمايشي مي شود كه فردي براي ميراث خواري يك نانوايي از ديگر اعضاي خانواده خود هر لحظه به بيان خاطراتي شخصي و خصوصي و البته غيرمستند از روزهاي پاياني عمر پدرش مي پردازد! 

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:
 
 
 
تولیت محترم مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خميني(ره)
 
جناب حجت الاسلام سيدحسن خميني
 
همانگونه كه مستحضريد طرح دغدغه يادگار حضرت امام(ره) مرحوم حاج سيد احمد خميني طي نامه اي خطاب به بنيانگذار جمهوري اسلامي در شهريورماه سال 67 خشت بنای موسسه ای شد برای حفظ و نشر آثار حضرت امام خميني(ره) و تمهیدی برای جلوگیری از اختلاف بر سر متون و فرمایشات ايشان و چه هوشيارانه پدر بزرگوارتان در اين نامه كه فلسفه وجودي مؤسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام خميني(ره) گرديد بيان مي كنند: "چه کسى باید تشخیص دهد آن جمله از حضرتعالى (حضرت امام) است یا نه؟"
 
حضرتعالي بهتر از ما در جريان هستيد و حتماً به خاطر مي آوريد كه اين دغدغه حتي به صورت دقيق تر از سوي امام بزرگوارمان در انتهاي متن وصيت نامه شان ذكر شده آنجا كه مي فرمايند: "اكنون كه من حاضرم، بعضي نسبت‌های بی‌واقعیت به من داده می‌شود و ممكن است پس از من در حجم آن افزوده شود؛ لهذا عرض می‌كنم آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد تصدیق نیست مگر آن‌كه صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق كارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم".
 
جناب آقاي حاج سيدحسن خميني
 
آنچه باعث گرديد تا ما دانشجويان به نوشتن اين نامه روي آورده و آن را به عنوان دغدغه براي حضرتعالي مطرح نماييم، انتشار برخي مطالب از سايت شخصي جناب آقاي هاشمي رفسنجاني و انتساب آن به حضرت امام(ره) است كه طبق وصيت امام(ره)، براي اين مطالب نه صوت و دست خطي از ايشان وجود دارد، نه به تصديق كارشناسان و منابع اصلي همچون كارشناسان آن مؤسسه- كه متولي ارائه آثار آن بزرگوار بوده- رسيده است و نه در سيماي جمهوري اسلامي از بيان خود امام بزرگوارمان بيان گرديده است.
 
تولیت محترم مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خميني(ره)
 
سوال دانشجويان از حضرتعالي اين است كه آيا انتشار اينگونه مطالب كه به دفعات طي چند سال اخير بدون ارائه هرگونه مستنداتي جز ادعاي اين مطلب از زبان آقاي هاشمي رفسنجاني كه «امام(ره) اين مطالب را در زماني كه با ايشان (امام) تنها كنار هم بوديم مطرح كرد!»، ندارد، نبايد مورد پيگيري جهت صحت و سقم آن از سوي مؤسسه اي -كه فلسفه وجودي اش بررسي همين مسائل مي باشد- قرار گيرد؟ و در صورتي كه رد و يا تأييد مي گردد مستنداتش در اختيار افكار عمومي قرار گيرد؟ آيا عدم پويايي موسسه در بررسي و اعلام نظرهاي به موقع زمينه را براي ترويج سخناني از اين جنس و منتسب به بنيانگذار انقلاب اسلامي براي فرصت طلبان و كساني كه در كمين انقلاب اسلامي فراهم نخواهد كرد؟ اگر اينطور است كه به نظر هست، چرا آن موسسه در مورد اينگونه مطالب – كه فقط براي امروز و ديروز نيست بلكه مدت هاست اين روند وجود دارد-  پيگيري را جهت بررسي صحت آن انجام نداده است؟
 
جناب آقاي حاج سيدحسن خميني
 
بايد اين را متذكر شد كه بيان اينگونه مطالب آن هم در "بزنگاه" پيچ تاريخي انقلاب اسلامي از يك سو و سكوت مؤسسه مذكور از سويي ديگر كم كم دارد در محيط افكار عمومي يادآور طنزي نمايشي مي شود كه فردي براي ميراث خواري يك نانوايي از ديگر اعضاي خانواده خود هر لحظه به بيان خاطراتي شخصي و خصوصي و البته غيرمستند! از روزهاي پاياني عمر پدرش مي پردازد. كه البته در عين كاريكاتوري جلوه دادن ماجرا رگه هايي از واقعيت به خود گرفته است.
 
برادر عزيز جناب سيد حسن خميني
 
در پايان بايد بيان كنيم دغدغه و نگراني دورانديشانه پدر بزرگوارتان در خصوص جعل و تفسير نادرست و غيرواقع از سخنان و انديشه هاي امام عظيم الشأنمان قطعاً نسبت به افرادي كه هيچ گاه با امام خلوت و يا ارتباطات بسيار نزديك نداشته اند نبوده است چرا كه اصالتاً چنين ادعاهايي نه محلي براي شنيدن دارد و نه محلي براي بررسي كردن، بلكه آنچه باعث ايجاد مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خميني(ره) گرديد، بررسي مستندات ادعاهايي از جنس جناب آقاي هاشمي رفسنجاني است.
 
 
با آرزوي توفيق الهي
 
 
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه تهران

انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه صنعتي شريف

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه خوارزمي