هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 خرداد 1388 ساعت 21:45 2009-6-2 21:45:59
شناسه خبر : 15131

بيشتر اعضاء خانواده هاشمي رفسنجاني براي شكست آقاي احمدي‌نژاد در انتخابات آتي فعال شده‌اند.

به گزارش الف، پس از مهدي و فائزه هاشمي كه از هفته‌ها پيش در ستاد اصلاح طلبان (حامي آقاي موسوي) فعال هستند، شخص آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني (رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام) نيز اخيرا وارد ميدان شده و صريح تر از هر زمان ديگر از آقاي احمدي ن‍ژاد انتقاد مي كند.

از جمله تلاش‌هاي آقاي هاشمي به نفع رقباي آقاي احمدي‌نژاد، انجام مصاحبه‌اي مفصل با روزنامه جمهوري اسلامي است. ايشان دراين مصاحبه طولاني از عملكرد 4 ساله اخير قوه مجريه شديدا انتقاد كرده‌‌اند. قرار است روزنامه جمهوري اسلامي كه به آقاي هاشمي نزديك است، خبر و مشروح اين مصاحبه را در روزهاي آينده منتشر كند. از سوي ديگر خبر مي‌رسد تلاشهايي براي تغيير خطيب جمعه تهران در هفته آتي در جريان است تا بجاي آيت ا... امامي كاشاني ، آيت ا... هاشمي رفسنجاني نماز جمعه 15 خرداد را اقامه كنند.

جمعه 15 خردادماه ، آخرين جمعه موجود در دوره تبليغات رسمي است. برخي محافل سياسي انتظار داشتند آقاي هاشمي رفسنجاني در خطبه دو هفته قبل (جمعه اول خرداد) عليه دولت مطالبي بيان كند اما ظاهرا با تمهيداتي اين اتفاق نيفتاد با اين حال محمد عطريانفر، عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران و از فعالان ستاد آقاي موسوي، خطبه اول خرداد آيت ا... هاشمي را درخشانترين خطابه 30 سال اخير ايشان دانسته است.

علاوه بر آيت ا... اكبر هاشمي، مهدي هاشمي فرزند ايشان نيز در هفته‌هاي اخير براي موفقيت آقاي ميرحسين موسوي به شدت در تلاش است. آقاي مهدي هاشمي، رياست دفتر هيات امناي دانشگاه آزاد واقع در ميدان نياوران تهران را به عهده دارد و به موضوعات نفتي نيز بي علاقه نيست. نام وي در پرونده رسيدگي به تخلف شركت استات اويل و شركت توتال در دادگاه هاي نرو‍ژ و فرانسه؛ به عنوان طرف ايراني برده شده است. مهدي هاشمي قائم مقام حسين مرعشي (استاندار اسبق كرمان و رئيس دفتر رئيس جمهور در دوره سازندگي) در كميته راهبردي ستاد حاميان ميرحسين موسوي را به عهده دارد.

خانم فائزه هاشمي نيز كه در سالهاي اخير گاهي در خارج از كشور اقامت داشته است، اخيرا در صحنه سياسي به شدت فعال شده و هدايت گروه «دختران فيروزه‌اي» حامي آقاي ميرحسين موسوي را به عهده گرفته است.

دو هفته پيش، خانم فائزه هاشمي به عنوان يكي از سخنرانان مراسم دوم خرداد با لحن موهن و كم سابقه‌اي عليه آقاي احمدي‌نژاد سخنراني كرد و حركات «دختران فيروزه‌اي» در اين مراسم به شكلي بود كه ستاد آقاي ميرحسن موسوي از تكثير و توزيع سي دي آن مراسم به عنوان يكي از اقلام تبليغاتي آقاي موسوي، پيشگيري كرده است.

ياسر هاشمي (كوچكترين فرزند آقاي هاشمي) نيز در بخش ديگري از ستاد حاميان ميرحسين موسوي فعاليت دارد.

چهار سال پيش نيز در چنين روزهايي، فائزه، مهدي و ياسر هاشمي با تمام توان براي پيروزي آيت ا... اكبر هاشمي رفسنجاني در انتخابات نهم رياست جمهوري تلاش كردند اما تلاش ايشان در نهايت موفقيت آميز نبود.