هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 11 آذر 1399
ساعت 09:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 خرداد 1388 ساعت 11:54
سه شنبه 12 خرداد 1388 16:24 ساعت
2009-6-2 11:54:27
شناسه خبر : 15082

فرهاد جعفري نويسنده «كافه پيانو» 11 دليل را براي حمايت از محمود احمدي‌نژاد در انتخابات دهم رياست جمهوري مطرح كرد.

به گزارش فارس، فرهاد جعفري نويسنده رمان پر فروش «كافه پيانو» با انتشار يادداشتي دلايل حمايت خود از محمود احمدي‌نژاد را در انتخابات دهم رياست جمهوري اعلام كرد و با انتشار اين يادداشت در خبرگزاري فارس موافقت كرد.

جعفري در اين يادداشت مي‌آورد: «ديشب، از يكي از نزديكانم پرسيدم در رأي‌گيري دهم شركت خواهد كرد يا نه. و اگر شركت خواهد كرد به چه كسي رأي خواهد داد.

گفت كه شركت خواهد كرد و به يكي از «نامزدهاي چپ‌ دموكرات‌نما» رأي خواهد داد. اگر خاطرم جمع بود كه او در رأي‌گيري شركت نخواهد كرد يا شركت خواهد كرد اما رأي سفيد خواهد انداخت؛ همچنان بر اين عقيده‌ام پاي‌بند بودم كه در رأي‌گيري دهم شركت نكنم.»

وي ادامه مي‌دهد: «اما حالا، و به جهت خنثي كردن اثرات احتمالي رأي او در نتيجه نهايي آراء؛ در رأي‌گيري دهم شركت خواهم كرد و به محمود احمدي‌نژاد رأي خواهم داد. چون هيچ وضعيت ديگري را به مديريت تغييراتي كه اكنون بيشتر از هر وقت ديگر الزامي و گريزناپذير به‌نظر مي‌رسد، توسط دانشگاهيان - نظاميان ترجيح نمي‌دهم.»

جعفري مي‌افزايد: «با اين حال، باز هم جمله معروفم را تكرار مي‌كنم: هر تصميمي كه جمع در جمعيتش بگيرد؛ هرچه كه باشد؛ لاجرم صحيح‌تر است از تصميمي كه فرد در فرديتش مي‌گيرد.

اين يعني: هر تصميمي كه اكثريت افكار عمومي ايرانيان در رأي‌گيري دهم بگيرد، هرچه كه باشد؛ دربردارنده منافع ملي ما خواهد بود و مصلحت كشورمان در همان تصميم است.

اين يعني: وقتي به نزديك‌ترين كسانم اصرار نمي‌كنم كه به چه كسي رأي بدهند بلكه به اراده و اختيارشان در تصميم‌گيري احترام مي‌گذارم؛ به هيچ‌كس ديگر هم اصرار نخواهم كرد كه چه تصميمي بگيرند.»

نويسنده رمان «كافه پيانو» درباره دلايلش در حمايت از احمدي‌نژاد مي‌آورد: «من يك رأي دارم و آن يك راي به محمود احمدي‌نژاد تعلق خواهد گرفت. چون:

1- براي نخستين‌بار بعد از سه‌ دهه، در سازمان ملل مي‌نشيند و در اقدامي مبتني بر منافع ملي، به سخنراني رئيس‌جمهور ايالات‌متحده گوش مي‌دهد.
2- براي نخستين‌بار بعد از سه‌ دهه، نامه تبريك به رئيس‌جمهور منتخب ايالات‌متحده مي‌نويسد و بازهم تابوهاي سخت و ديرپا را ناديده مي‌گيرد.
3- براي نخستين‌بار در تاريخ سياسي كشورمان، براي حل مسئله‌اي سياسي، دست‌به دامان ترفند لابي‌گري با برخي مراجع قدرت نمي‌شود بلكه مطابق با اختيارات و تكاليف قانوني‌اش اخطار قانون اساسي مي‌دهد.
4- براي نخستين‌بار ماليات بر ارزش افزوده را مطرح مي‌كند تا نظام غيرشفاف فضاي كسب و كار در ايران را شفاف كند. تا آنگاه بتواند جهت اخذ ماليات براي اداره كشور را از كارمندان به بازاريان و صاحبان صنايع و در حقيقت طبقه برخوردار تغيير دهد.
5- كوشيده است بهاي كالاها و خدمات و از جمله حامل‌هاي انرژي را واقعي كند كه همگان مي‌دانيم با واقعي شدن قيمت‌هاست كه هوش، خلاقيت و شايستگي شهروندان نيز بهاي واقعي خود را بازخواهد يافت و قيمت پيدا خواهد كرد.
6- ايرانيان خارج كشور و بهبود رابطه عاطفي آنان با سرزمين مادري‌شان را از جمله سياست‌هاي اصلي خود قرار داده است.
7- كوشيده است شأن رئيس‌جمهور و نهاد اجرايي را تا حد ظرفيت‌هاي قانون اساسي بالا ببرد. تا آنجا كه حتا برخي دولتمردان را به دليل هماهنگي با هركسي جز رئيس‌جمهور از كابينه‌اش كنار گذاشته و پاي تبعات و پيامدهاي آن ايستاده است.
8- در دانشگاه كلمبيا ايستاده و به خاطر دفاع از حق هسته‌اي شدن كشورمان، باراني از توهين و تحقير را به‌ جان خريده اما مثل بزدل‌ها صحنه را ترك نكرده است.
9- طرح «رهگيري املاك» را راه‌اندازي كرده است تا مانع چپاول اموال عمومي كشور توسط مافياي زمين شود.
10- و تنها در هنگام تصدي اوست كه پس از نزديك به 12 سال معطلي و سرگرداني ميان مجالس مختلف و شوراي نگهبان و مجمع تشخيص مصلحت، قانون مبارزه با پولشويي را در كشور تصويب كرده و پيگير اجراي آن است كه نقش كم‌نظيري در سالم‌سازي فضاي اقتصادي كشور و تضعيف باندهاي مالي ايفا خواهد كرد.
.
گمان مي‌كنم كشور من، در چهارسال آينده به تداوم قدرتِ مرد جسور، قاطع و عملگرايي چون او، نياز مبرم داشته باشد تا بتواند خود را مهياي ورود به يك «تكنوكراسي نسبتاً دموكرات» كند.»
فرهاد جعفري اين يادداشت را روز 30 مي در وبسايت بي‌بي‌سي فارسي نيز منتشر كرده است.