هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 27 مهر 1396
ساعت 07:02
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 11 خرداد 1388 ساعت 15:44 2009-6-1 15:44:50
شناسه خبر : 15026

تازه ترين نظرسنجي‌ها از مراكز استان‌ها از پيروزي احمدي نژاد در مرحله اول با حداقل 53 درصد آراي مردم‌ حكايت دارد. اين نظرسنجي شامل آراي شهرهاي كوچك و روستاها نيست.

به گزارش فارس، با گذشت دو هفته از شروع عمليات تهييجي ستادهاي انتخاباتي اصلاح طلبان در شهرهاي بزرگ كه منجر به رشد آراي ميرحسين موسوي شد، گزارش هاي خبرنگاران فارس در سراسر كشور از كليد خوردن موج جديد اجتماعي حاميان مردمي احمدي نژاد در مراكز استانها، شهرهاي بزرگ و كوچك و روستاها حكايت دارد.

نتايج نظرسنجي‌هاي مختلف كه از سوي مراكز معتبر صورت گرفته است، از افزايش بي سابقه تمايل 70درصدي مردم به حضور در انتخابات، رشد 8درصدي فاصله آراي ميرحسين موسوي در مقطع 20 ارديبهشت تا 5 خرداد و سپس توقف آن در چند روز اخير و افزايش آراي كشوري احمدي نژاد نسبت به رقباي خود موسوي، كروبي و رضايي خبر مي‌دهد.

ناظران سياسي و انتخاباتي تأكيد مي‌كنند: با سيراب شدن جامعه مخاطبان اصلاح‌طلبان در فضاي تبليغات انتخاباتي كه به لحاظ جمعيت در اقليت هستند، موج اصلي نهضت اجتماعي داغ كشور در حال شكل گيري است و پيش بيني مي‌شود در روزهاي آينده به اوج خود برسد.

يكي از دلايل به صحنه آمدن حاميان مردمي احمدي نژاد در سراسر كشور در طول چند روز اخير، تشديد فضاي تبليغاتي و جنگ رواني ستادهاي اصلاح‌طلبان و حاميان آنها در شهرهاي بزرگ بوده است.
اين فضاي تبليغاتي حتي تا جايي پيش رفته كه اقليت اصلاح‌طلبان در رسانه‌هاي خود مدعي پيروزي در انتخابات شده‌اند.

در عين حال نظرسنجي‌هاي معتبر از سوي مراكز مختلف كه نتايج آنها به برخي محافل و نهادها ارسال شده است، برخلاف تبليغات اغواگرانه يك جريان سياسي، از تمايل اكثريت نسبي مردم سراسر كشور به تداوم رياست جمهوري محمود احمدي‌نژاد در دور دوم حكايت دارد.

در يكي از اين نظرسنجي‌ها كه مربوط به هفته اول خرداد در شهرهاي بزرگ است، احمدي‌نژاد با 53 درصد، ميرحسين موسوي با 36 درصد، مهدي كروبي با 3حدود درصد و محسن رضايي با نزديك به 2 درصد بيشترين اقبال مردمي را به خود اختصاص داده اند.

در نظرسنجي هايي كه شامل شهرهاي كوچك، روستاها و بخش ها مي شود، آراي احمدي نژاد با حداقل 6 درصد افزايش و آراي موسوي با 4 درصد كاهش و آراي كروبي با 2 درصد افزايش مواجه مي شود.

بر اساس نظر سنجي ديگر مربوط به سايت تبيان از نمونه 14 هزار نفر بيش از 60 درصد به احمدي نژاد، 35 درصد موسوي، 7/2 درصد كروبي و 3/2 درصد به رضايي راي مي دهند.

گفتني اينكه با افزايش رقم مشاركت مردم در كشور به آراي احمدي نژاد افزوده شده ولي رشد مقطعي آراي موسوي متوقف شده است.

اين درحالي است كه پيش بيني مي‌شود با سونامي كه در عرصه اجتماعي كشور و از سوي حاميان مردمي احمدي نژاد در ده روز آينده اتفاق بيفتد، به آراي اين نامزد انتخابات رياست جمهوري اضافه شود.

از سوي ديگر يكي از نهادهاي تحقيقاتي در گزارش خود به آناليز واجدان شرايط دادن رأي در كشور كه 46 ميليون و 200 هزار نفر است، پرداخته است.

بر اين اساس رأي دهندگان در جامعه روستايي 15 ميليون و 300 هزار نفر (معادل 33 درصد واجدان) ، شهرهاي كوچك 19 ميليون و 600 هزار نفر (معادل 42.2 درصد واجدان) و شهرهاي بزرگ 11 ميليون و 260 هزار نفر (معادل 24 درصد واجدان) هستند.

اين نهاد تحقيقاتي در گزارش مفصل آماري و بررسي رفتار رأي دهندگي مردم در شهرهاي بزرگ، كوچك و روستاها نتيجه گيري كرده كه احمدي نژاد به رغم تبليغات مسموم و هجمه هاي فراوان صورت گرفته كه در تاريخ رقابت‌هاي انتخاباتي بي سابقه است، با فاصله معناداري آراي اكثريت مردم ايران در انتخابات رياست جمهوري 22 خرداد را به خود اختصاص مي‌دهد. 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱