هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 28 شهريور 1399
ساعت 17:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 شهريور 1387 ساعت 14:11
شنبه 23 شهريور 1387 18:41 ساعت
2008-9-13 14:11:06
شناسه خبر : 1498

عضو کميسيون فرهنگي مجلس با بيان اينکه عده اي که در گذشته جلودار هجمه به روحانيت بودند الان يقه چاک کرده و مدافع روحانيتشده اند، گفت: اين جريان يا به اشتباهات قبلي خود پي برده و يا نيت هاي ديگري در سر دارد.

حجت الاسلام سيد جلال يحيي زاده در گفتگو با رجانيوز، عدم تغيير در مواضع اين افراد را نشانگر تأييد نظرات قبلي آنها در مورد روحانيت و مرجعيت دانست و افزود: اين سؤال در افکار عمومي مطرح است که چرا نسبت به کساني که در گذشته به صورت آشکار به روحانيت حمله مي کردند و امروز هم مباني و ارزش هايي را که روحانيت را ارزشمند کرده است، زير سؤال مي برند، اعتراض و انتقادي صورت نمي گيرد.

وي ادعاي حمايت از روحانيت توسط اين افراد را سياسي، ابزاري و تبليغاتي براي انتخابات رياست جمهوري دانست و ادامه داد: اين افراد تخريب کانديداي رقيب را از امروز شروع کرده اند.

به گفته يحيي زاده وابسته کردن فرد توهين کننده به دولت در حالي که هيچ ارتباطي با دولت ندارد، نشان دهنده نيت کساني است که اين روزها حامي روحانيت شده اند.

وي در ادامه با اشاره به حمايت هاي رهبر انقلاب از دولت افزود: جاي تأسف است در زماني که رهبر انقلاب کاملاً عالمانه و آگاهانه نسبت به مسائل روز، دفاعي همه جانبه از دولت داشته بعضي ها با مسائل خلاف واقع به دولت هجمه مي کنند.

يحيي زاده با بيان اينکه به طور طبيعي اين امکان وجود دارد که رهبر انقلاب بسياري از حمايت ها را در سال آخر اين دولت بيان نکنند، اظهار داشت: در عين حال رهبري با لحاظ اين موضوع دفاع کم نظيري از دولت کردند.

وي تخريب دولت را از سوي کساني که ادعاي فهم سياسي و ولايتمداري دارند، شايسته ندانست و تأکيد کرد: البته مردم ما از بلوغ سياسي برخوردار هستند و به خوبي با شناخت افراد انگيزه آنها را تشخيص مي دهند.

اين نماينده مجلس با بيان اينکه متأسفانه روحانيت و به ويژه روحانيت انقلابي هر زمان مؤثرتر بوده، بيشتر مورد هجمه دشمنان وعواملشان در داخل کشور قرار گرفته است اظهار داشت: اين روند از زمان امام وجود داشت و تا به حال ادامه دارد و در دوره اصلاحات به اوج خود رسيد تا آنجا که توهين هايي حتي از تريبون هاي رسمي نسبت به روحانيت ابراز شد.