هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 فروردين 1400
ساعت 02:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 شهريور 1387 ساعت 11:23
شنبه 23 شهريور 1387 15:53 ساعت
2008-9-13 11:23:40
شناسه خبر : 1476

منابع آگاه دیپلماتیک غربی اعلام کردند واشنگتن تلاش می‌کند شیعیان کشورهاي حوزه خلیج فارس را علیه جمهوري اسلامي ایران تحریک می‌کند.

به گزارش رجانيوز به نقل از شیعه آنلاین، منابع آگاه دیپلماتیک غربی در بروکسل از تلاش ایالات متحده آمریکا برای نفوذ در میان شیعیان کشورهای حوزه خلیج فارس با هدف دوری و جدائی آنان از جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.

به گفته این منابع آگاه، سازمان‌های غیر دولتی آمریکا با برخی چهره‌ها و شخصیت‌های برجسته شیعیان کشورهای حوزه خلیج فارس در بروکسل نشست‌هایی را در این باره برگزار کرده‌اند.

گفته می‌شود پیش بینی می‌شود این نشست‌ها در یکی از اردوگاه‌های جنگی وابسته به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس تشکیل شده است.

این منابع آگاه همچنین افزودند: این نشست‌ها به طور محرمانه و به دور از چشم همه ناظران و با حمایت کامل جرج بوش رئیس جمهور آمریکا تشکیل شد.

بوش از نمایندگان سازمان‌های متولی برگزاری این نشست‌ها خواسته که استراتژی خاصی را برای دور کردن شیعیان کشورهای حوزه خلیج فارس از مرکز قدرت ایران اتخاذ کنند.

این منابع همچنین افزودند: دولت بوش با استفاده از تجربه‌های عراق دریافته که بهتر است به جای اتخاذ موضع خصومت، کانال ارتباطی با جنبش‌های مخالف شیعیان خلیج فارس ایجاد کند.

در پایان گفتنی است با وجود حمایت دولت آمریکا از این سازمان‌های غیر دولتی، این نشست‌ها همچنان محرمانه برگزار می‌شود و نمایندگان جنبش‌های مخالف شیعی در کشورهای خلیج فارس نیز تضمین‌هایی را برای حمایت از خواسته خود دریافت کرده‌اند.4
پسندیدم