هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 شهريور 1396
ساعت 11:12
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 مرداد 1392 ساعت 11:26 2013-8-7 11:26:17
شناسه خبر : 147198

نقره‌کار، رئیس دانشکده معماری دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با «نسیم»: از معرفی میلی منفرد برای وزارت علوم به مجلس، شگفت زده شدم/ این انتخاب مغایر رویه اعتدال روحانی است/ میلی منفرد به احزابی وابستگی دارد که زمینه‌ساز فتنه 88 شدند/ میلی منفرد به روحانی تحمیل شده است.

مهمترین محورهای سخنان مهندس عبدالحمید نقره کار، رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با «نسیم» بدین شرح است:

-من با توجه به بحث اعتدالی که آقای روحانی برای دولت خود مطرح کردند، وقتی شنیدم آقای میلی منفرد از سوی آقای روحانی برای وزارت علوم به مجلس معرفی شده‌اند، بسیار تعجب کردم، چراکه آقای میلی منفرد در آن دوره حساس بعد از آقای معین در وزرات علوم مشکلاتی را ایجاد کردند و انتصابات نابجایی را در دانشگاه امیرکبیر صورت دادند.
 
-آقای میلی منفرد به احزابی وابستگی دارد که امروز فعالیت‌شان غیرقانونی است و چهار سال پیش زمینه‌ساز فتنه 88 بودند.
 
-من فکر می‌کنم میلی منفرد برای وزارت علوم به آقای روحانی تحمیل شده است و ایشان نتوانستند استقلال خود را در زمینه انتخاب وزیر علوم حفظ کنند.
 
-نقش نمایندگان در دادن رای اعتماد و بررسی صلاحیت آقای میلی منفرد بسیار برجسته است و نمایندگان مجلس این موضوع را باید در نظر داشته باشند که بحث آموزش عالی کشور به اولویت‌هایی احتیاج دارد و محوریت کار دانشگاه در شرایط امروز کشور باید رشد علمی جهت تحقق حماسه اقتصادی مدنظر رهبر معظم انقلاب باشد نه اینکه دانشگاه به جولانگاه بازی‌های سیاسی تبدیل شود.
 
-باید سابقه و عملکرد میلی منفرد در وزات علوم بعد از دکتر معین و وابستگی‌هایی که وی به جریان دوم خرداد و جریانی که زمینه ساز فتنه 88 شد دارد روشن شود و مورد بررسی قرار داده شود.
 
-نمایندگان مجلس در دادن رأی اعتماد و بررسی صلاحیت‌ میلی منفرد برای تصدی وزارت علوم، باید مصلحت نظام را در نظر بگیرند.
 
-هر وقت دانشگاه‌ها به جایگاه نفوذ احزاب سیاسی و مزدور پروری از جوانان تبدیل و به تعبیر دیگری سیاست‌زده شده، از مسیر اصلی خود منحرف و سرگرم مسائل حاشیه‌ای شده است و درواقع این همان چیزی است که مد نظر جریانات استکباری است. 
 
-در دو دوره اخیر ریاست‌جمهوری از نظر علمی رشد چشمگیری کرده‌ایم و بنابراین باید برای تداوم این پیشرفت و رشد علمی در دانشگاه‌ها به آرامشی در فضای علمی دست یابیم تا دانشگاه‌ها بتواند در موضوع پیشرفت علمی و فناوری کشور نقش داشته و موثر باشند.
 
-اکثریت جامعه دانشگاهی به دنبال قدرت بازی، سیاست‌بازی و حزب بازی در دانشگاه‌ها نیستند و در مقابل این جریانات حزبی و سیاسی در دانشگاه‌ها نیز با متانت و نجابت برخورد می‌کنند ولی اقلیتی در دانشگاه وجود دارند که با جنجال و هوچی‌گری به دنبال بازی‌های سیاسی هستند و قصد این دارند که دانشگاه را از مسیر اصلی خود یعنی پیشرفت و رشد علمی منحرف کنند.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms