هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 فروردين 1400
ساعت 00:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 شهريور 1387 ساعت 10:53
شنبه 23 شهريور 1387 15:23 ساعت
2008-9-13 10:53:29
شناسه خبر : 1470

سفارت جمهوري اسلامي ايران در کويت اظهارات يک نماينده مجلس اين کشور مبني بر حضور افرادي از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در بين کارگران ايراني مقيم کويت را تکذيب کرد.

به گزارش رجانيوز به نقل ازايرنا، در تکذيبيه سفارت ايران که درمطبوعات کويت نيز بازتاب داشت، خاطرنشان شده است که کارگران ايراني از زمان تاسيس کويت در اين کشور حضور داشته و با جديت تمام در سازندگي و شکوفايي آن نقش داشته اند.

سفارت ايران با بيان اينکه کارگران ايراني هدفي جز کار و زندگي شرافتمندانه در اين کشور ندارند، خاطرنشان کرده است که کارگران ايراني شاغل در تمامي زمينه ها و مهارتها و تخصص ها، در اينجا همواره به اخلاص و سلامت و امانت داري شهرت دارند.

در بيانيه سفارت ايران همچنين با ابراز تاسف نسبت به اين گونه اظهارات خاطرنشان شده است که برخي طرفها در صدد خدشه دار ساختن روابط خوب ميان دو کشور هستند.

سفارت جمهوري اسلامي ايران در کويت در عين حال تاکيد کرده است که روابط برادرانه ميان دو کشور همسايه و مسلمان عميق تر از آن است که اين گونه اظهارات غير دوستانه بتواند آن را تحت تاثير قراردهد.

گفتني است جمعان الحربش نماينده مجلس (وابسته به گروه اخوان المسلمين ) روز چهارشنبه در نشست فوق العاده مجلس اين کشور براي رسيدگي به موضوع کارگران خارجي، ادعا کرده بود: در کويت بيش از 40 هزار کارگر ايراني وجود دارد که اکثر آنان از نيروهاي سپاه پاسداران هستند.

وي همچنين با يادآوري نا آرامي هاي اخير ناشي از تظاهرات کارگران خارجي عمدتا بنگلادشي در کويت گفته بود: اگر کارگران تظاهرکننده ايراني بودند چه اتفاقي براي کشور مي افتاد به ويژه اينکه در بين آنان افرادي از سپاه پاسداران وجود دارند.