هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 ارديبهشت 1398
ساعت 22:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 خرداد 1392 ساعت 19:34 2013-6-13 19:34:39
شناسه خبر : 143018
اما روز 27 خرداد 84 اتفاق ديگري افتاد و نه تنها احمدي نژاد با فاصله نزديك به 2 ميليون بيشتر از قاليباف راي آورد و به رقابت دور دوم با هاشمي رفت، بلكه كروبي نيز كه در نظرسنجي ها جايگاه پنجم برايش پيش بيني مي شد، در نهايت تنها با فاصله كمتر از يك ميليون راي نسبت به احمدي نژاد، عنوان سوم را كسب كرد و بالاتر از قاليباف و معين قرار گرفت.

گروه سياسي: در حالي كه كمتر از 24 ساعت به برگزاري انتخابات يازدهم رياست جمهوري فرصت باقي است، موج پيامك هاي با مضامين دروغ عليه دكتر جليلي اوج گرفته است.

به گزارش رجانيوز، يكي از اصلي ترين پيامك هاي منتشر شده در اين باره محتواي دروغين يك "نظر سازي" است كه مدعي است با توجه به اينكه صعود حسن روحاني به دور دوم قطعي شده است! بايد به جاي جليلي به قاليباف راي داد تا اصلاح طلبان پيروز انتخابات نشوند! 

اين در حالي است كه بر پايه گزارش هاي ميداني و طلاب و مبلغين حامي دكتر جليلي در سراسر كشور، واقعيت دقيقا خلاف نظرسازي هاي منتشر شده مي باشد و آخرين ترفند "جريان ترديد"، استناد به نظرسازي هاي غير واقعي براي كاهش آراي كانديداي اصلح يعني دكتر سعيد جليلي است.

اين در حالي است كه پيش از اين در سال 84 نيز در آخرين روزهاي منتهي به انتخابات، عمده نظرسنجي هاي منتشر شده در رسانه ها حاكي از حضور هاشمي و قاليباف در دور دوم بود. عمليات رواني مشابهي كه با برگزاري انتخابات در 27 خرداد، نادرستي آن ثابت شد.

به عنوان مثال همچنان با مراجعه به آرشيو بسياري از خبرگزاري ها مي توان برخي از نظرسنجي هاي عجيب آن روز ها را ديد:  هاشمي 22%،‌ قاليباف 20%، احمدي نژاد 14%، معين 10%، كروبي 8%، لاريجاني 7% و مهرعليزاده 3%.

در حالي كه روز 27 خرداد 84 اتفاق ديگري افتاد و نه تنها احمدي نژاد با فاصله نزديك به 2 ميليون بيشتر از قاليباف راي آورد و به رقابت دور دوم با هاشمي رفت، بلكه كروبي نيز كه در نظرسنجي ها جايگاه پنجم برايش پيش بيني مي شد، در نهايت تنها با فاصله كمتر از يك ميليون راي نسبت به احمدي نژاد، عنوان سوم را كسب كرد و بالاتر از قاليباف و معين قرار گرفت.

به نظر مي رسد تحركات دقيقه 90 باندهاي متصل به قدرت و ثروت با سواستفاده از امكانات بيت المال براي انتشار نظرسازي هاي دروغين و القاي برتري يك كانديداي خاص در انتخابات جهت كاهش آراي دكتر جليلي به خوبي نشان مي دهد ملت بار ديگر انتخاب تاريخي خود را انجام داده است و اين تلاش ها تنها موج منفي بيشتر عليه كانديداي مورد نظر آنها خواهد داشت.