هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 خرداد 1396
ساعت 08:00
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1392 ساعت 10:59 2013-4-20 10:59:53
شناسه خبر : 138227

دبیر انجمن صنفی پالایشگاه های روغن سازی کشوربا بیان اینکه نفت خام ایران بهترین نفت دنیابرای تولید روغن موتور است، از فروش روغن موتورهای تقلبی به اسم برندهای معتبر خارجی خبر داد.

 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، علی صادقی مجرد گفت : محصولات ایرانی بالاترین کیفیت را دارد و 90 درصد روغن موتورهایی که با برند خارجی در داخل کشور به فروش می رسد تولید داخلی است و چون قیمت روغن های خارجی بیشتر است از این موضوع سوء ‌استفاده می شود.
 
وی افزود : 4 تا 5 پالایشگاه روغن سازی کشور سالانه حدود یک میلیون تن انواع روان ساز و گریس را در120 تا 150 نوع محصول تولید می کنند که بیش از نیاز کشور است و حدود 50 درصد آن به  خارج از جمله عراق ، افغانستان ، ترکیه و امارات عربی متحده  و چند کشور فرامنطقه ای صادر می شود.
 
وی اضافه کرد: 10 درصد نیاز بازار داخل با روغن هایی تأمین می شود که ظاهرا برندهای معروف خارجی دارد اما در واحدهای تولیدی غیرمجاز داخلی بسته بندی می شود.
 
صادقی درباره عرضه روغن های موتور تقلبی در بازار گفت:‌ روغنهای تقلبی در برخی از بازارهای توزیع خرد  عرضه می شود و این واحدها روغن سوخته را در قالب بسته بندی روغن های اصلی عرضه می کنند.
 
وی گفت :  بیشتر در مارکهای خارجی و معروف  تقلب می شود واین تقلبها در روغنهای تولید داخل کمتر مشاهده می شود.
 
صادقی به خریداران روغن های موتور توصیه کرد:‌هنگام خرید حتماً به تاریخ تولید،شماره تولید و آرم استاندارد و هولوگرام و مجوز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در واحدهای عرضه کننده توجه کنند.
 
دبیر انجمن صنفی پالایشگاه های روغن سازی کشور همچنین گفت: شهروندان هنگام خرید روغن های  موتور حتماً به پلمپ روغن های موتور توجه کافی داشته باشند.
 
صادقی مجرد با بیان اینکه ایران سابقه بیش از 60 ساله در تولید روغن موتور دارد ،گفت : پالایشگاه نفت پارس تا وقتی شرکت "شل" سهامدار آن بود روغن "شل" را تولید می کرد اما هم اکنون هیچ روغن موتوری با عنوان "شل" در منطقه تولید نمی شود اما وارد کننده آن مدعی است این روغن موتور را  از شرکت "الزهران" عربستان وارد می کند.
 
وی افزود: شرکت "شل" از سال 1347 یکی از سهامداران شرکت نفت پارس بود و در این شرکت دو عضو هیات مدیره داشت و در سال 88 به علت شرایط تحریم ، سهام خود را واگذار کرد.
 
دبیر انجمن صنفی پالایشگاه های روغن سازی کشور گفت: چهار پالایشگاه روغن سازی کشور با مدرن ترین تجهیزات، بهترین روغن موتور را تولید می کنند و قیمت آن نیز نصف قیمت روغن موتورهایی است که با نام خارجی در بازار عرضه می شود.
 
انجمن صنفی پالایشگاه های روغن سازی کشور در سال 82 با حضور چهار پالایشگاه پارس ، ایرانول ، سپاهان و بهران تشکیل شد.


 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت