هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 3 مهر 1399
ساعت 06:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 25 اسفند 1391 ساعت 15:41
جمعه 25 اسفند 1391 19:11 ساعت
2013-3-15 15:41:34
شناسه خبر : 135910
متاسفانه در وادی سیاست برخی سکولار هستند یعنی اینکه معتقدند که اخلاق و دین در وادی سیاست حاکم نیست و برای لجن مال کردن طرف مقابل اجازه هر کاری را به خودشان می دهند و به خیال خودشان هم درست عمل می کنند، ولی باید بدانند که ما در سیاستمان هم باید دین را حاکم کنیم. بنده این فیلم را خود انتحاری می دانم و کسانی که این کار را کردند مانند افرادی هستند که روی یک شاخه نشستند و همان جا را اره می کنند این افراد سقوط خواهند کرد.
 چند روز پیش یکی از رسانه ها با ساختن فیلمی کوتاه بر علیه جبهه پایداری مدعی شد،  که حادثه حرم مطهر حضرت معصومه (س) که درقم رخ داد، با پشتیبانی جبهه پایداری انجام شده است، در همین راستا حجت الاسلام و المسلمین دکتر آقاتهرانی در گفتگو با سایت صابرنیوز  پیرامون فیلم ساخته شده علیه جبهه پایداری اظهار داشت: فیلم علیه جبهه پایداری درست می کنند که پر از بی اخلاقی است و بعد اسم آن را روشنگری می گذارند، در حالی که بنا بر هیچ وجهی نمی توان نام آن را روشنگری گذاشت.
 
وی افزود: مگر رهبر معظم انقلاب مدتی قبل نسبت به این بداخلاقی تذکر ندادند و نفرمودند که این گونه رفتارها خلاف شرع، قانون و اخلاق است. ولی من می بینیم که بعضی از سایت ها هم همین کارها را انجام می دهند و جالب اینجاست که به اسم ولایت هم این کارهای خود را انجام می دهند. ظاهرا برای برخی این گونه بی اخلاقی ها و انجام اعمال خلاف شرع و قانون به یک مسئله عادی تبدیل شده است.
 
 دبیر جبهه پایداری کل اظهار داشت: اگر به محتوای این فیلم کوتاه نگاه کنیم، متاسفانه می بینیم که هیچ منطقی بر آن حاکم نیست، اصل محتوای این فیلم این است که در سلسله نشست های بصیرت قم که اعضای پایداری سخنران آن هستند، چند نفر حضور دارند و بعد همان چند نفر در حادثه حرم مطهر حضرت معصومه (س) که بر علیه آقای لاریجانی رخ داد، حضوردارند و به این وسیله می خواهد، این گونه القا کند که آن اقدامات که در حرم حضرت معصومه (س) رخ داد، کار جبهه پایداری است.
 
خب اولا که سلسله نشست های بصیرت برنامه ای است یک برنامه عمومی است که چندین سال است که در قم برای بصیرت دهی به مردم برگزار می شود و جلسات خوب و علمی است اما جلسه جبهه پایداری نیست و کسان دیگری هم در قم از این گونه جلسات را دارند.
 
 ثانیا در آن جلسات فقط اعضای پایداری سخنرانی نمی کنند، بلکه همان طور که در ان فیلم نشان می دهد، افرادی همچون جناب آقای صفار و ذوالنور هم سخنرانی می کنند.
 
ثالثا سلسه نشست های بصیرت چند سال است که در قم برگزار می شود و در بعضی از جلسات آن بیش از هزار نفر جمعیت حضور دارد و انتخاب چند نفر انگشت شمار در جلسات مختلف که در طول این جلسات شاید چندین هزار نفر آمد و رفت کرده باشند و آن پنج نفر یک درصد جلسات بصیرت را تشکیل نمی دهند.
 
رابعا مسئولین سلسله نشست های بصیرت قبلا مسئله ای را که در جلسه حرم مطهر پیش آمده بود، محکوم کردند.
 
خامسا اینکه جبهه پایداری و تمام اعضای آن به طور رسمی آن اقدام حرم مطهر را قبلا محکوم و اشتباه دانستند.
 
با این دلایلی که ذکر کردم، روشن است که آن حادثه قم نه کار جبهه پایداری بوده است و نه کار سلسله نشست های بصیرت.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: واقعا نمی دانم در کجای دنیا با این کارهای غیر منطقی و این لجن مالی ها یک گروه سیاسی را محکوم می کنند. از این افراد که این گونه جبهه پایداری را تخریب می کنند، باید پرسید که چه چیزی در جبهه پایداری دیده اند که این گونه به وحشت کرده اند.این افراد با این تخریب ها مردم را  نسبت به خودشان بی اعتماد می کنند،گاهی از اوقات بعضی از کارها آنقدر بی منطق است که انسان خجالت می کشد، در مورد آن صحبت کند،بنده به این افراد توصیه می کنم که حداقل برای دنیای خودشان یک منطقی داشته باشند حالا من کار ندارم که به اخرت این افراد ندارم.
 
رئیس کمیسون فرهنگی مجلس این گونه بیان داشت: متاسفانه در وادی سیاست برخی سکولار هستند یعنی اینکه معتقدند که اخلاق و دین در وادی سیاست حاکم نیست و برای لجن مال کردن طرف مقابل اجازه هر کاری را به خودشان می دهند و به خیال خودشان هم درست عمل می کنند، ولی باید بدانند که ما در سیاستمان هم باید دین را حاکم کنیم. بنده این فیلم را خود انتحاری می دانم و کسانی که این کار را کردند مانند افرادی هستند که روی یک شاخه نشستند و همان جا را اره می کنند این افراد سقوط خواهند کرد.
 
وی در پایان این گفتگو اظهار داشت: اگر کسی از ما نکته ای دید حتما تذکر دهد اما این فیلم به دلیل این که علنی بود و تخریب بود و نقد نبود بنده هم آن را به طور علنی محکوم می کنم، اما اگر همین افراد می آمدند به با بنده صحبت می کردند و انتقادی را که داشتند به خود بنده می گفتند بنده این گونه محکوم نمی کردم .وقتی یک رسانه چند بار دروغ بگوید جایگاه خودش را در بین رسانه های دیگر از دست می دهد.به نظر بنده کار رسانه یک نوع عبادت است و عده ای نباید آن را با این کارها گناه آلوده کنند.