هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 بهمن 1398
ساعت 19:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 18 اسفند 1391 ساعت 15:48
جمعه 18 اسفند 1391 19:18 ساعت
2013-3-8 15:48:05
شناسه خبر : 135311

سفیر سابق ایران در مکزیک، از مسموم‌کردن مخالفان به عنوان یکی از شیوه‌های ترور C.I.A یاد کرد و گفت: چاوز توسط آمریکایی‌ها مسموم شده است.

 محمدحسن قدیری ابیانه در گفت‌‌وگو با فارس از درگذشت رئیس جمهوری ونزوئلا که حامی مظلومان و در خط مقدم مبارزه با استکبار در آمریکای لاتین بود، ابراز تأسف کرد.
 
وی از هوگو چاوز به عنوان مبارزی عدالتخواه و حافظ منافع مظلومان و دوست ملت ایران در حیاط خلوت آمریکا که نظام سلطه را با ایستادگی در برابر زیاده‌طلبی‌هایش به ستوه‌ آورده بود، یاد کرد. 
 
سفیر سابق ایران در مکزیک گفت: یکی از روش های سازمان جاسوسی C.I.A برای حذف فیزیکی مخالفان آمریکا در جهان تلاش برای مسموم‌کردن آنها به وسیله پودرهای کشنده است.
 
قدیری ابیانه افزود: عبدالعزیز حکیم با خوردن قهوه آغشته به پودر سرطان زا در به شهادت رسید و چاوز نیز توسط آمریکایی ها مسموم شده است.
 
وی ابتلای بسیاری از رهبران مستقل و ضد امپریالیست کشورهای مختلف به ویژه در آمریکای لاتین به سرطان را نشانگر گستردگی توطئه‌های C.I.A علیه مخالفان آمریکا دانست.
 
سفیر سابق ایران در مکزیک در پایان تصریح کرد: صهیونیست‌ها نیز از چنین روشی برای حذف فیزیکی مخالفانشان استفاده می کنند و حتی قرائن نشان می‌دهد یاسر عرفات نیز توسط آنها مسموم شده تا محمود عباس را جایگزین او کنند.