هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 00:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 14 اسفند 1391 ساعت 14:14
دوشنبه 14 اسفند 1391 17:44 ساعت
2013-3-4 14:14:48
شناسه خبر : 134962
اکنون با عنایت به این مهم، مستقضی است جهت رفع پاره ای از ابهامات و تنویر افکار عمومی و بویژه نخبگان انقلابی، توضیح دهید تعریف شما از مفهوم تکنوکراسی چیست و آیا در حال حاضر به ائتلاف نهایی با فردی که خود را با افتخار یک "تکنوکرات" می داند هستید یا خیر؟
انجمن دانش آموختگان علوم سیاسی دانشگاه تهران طي نامه اي سرگشاده خطاب به دكتر ولايتي و دكتر حداد عادل، پيرامون اظهارات اخير يكي از اعضاي اين ائتلاف سوالاتي را مطرح كرد.
 
به گزارش رجانيوز،‌ چندي قبل شهردار تهران در يك همايش ضمن دفاع از مفهوم تكنوكراسي، تصريح كرده بود كه تكنوكرات است و اين چيز بدي نيست.
 
در همين رابطه انجمن دانش آموختگان علوم سیاسی دانشگاه تهران نامه‎اي خطاب به ديگر اعضاي اين ائتلاف نوشته است كه متن كامل آن را از نظر مي گذرانيد:

 بسمه تعالی

 
جناب آقایان ولایتی و حداد عادل
 
سلام علیکم
 
آنچه سبب شد تا با نامه ای سرگشاده خطاب به شما بزرگواران، مصدع اوقات شویم اظهارات اخیر یکی از اعضای ائتلاف 2+1  می باشد که ضمن دفاع از مفهوم "تکنوکراسی" اظهار داشته است: "تکنوکرات بودن چیز بدی نیست و به معنای استفاده درست از ابزار خوب و مدرن است که برای پیاده‌سازی یک آرمان و یک عقل متصل به وحی الهی استفاده می‌شود"
 
فارغ از آنکه این تعریف از مفهوم "تکنوکراسی" کاملا جدید و غیر متعارف در ادبیات علوم سیاسی است؛ عملکرد و رفتار گوینده این سخنان طی سالهای گذشته بگونه ای بوده که واژه "تکنوکرات" برای وصف وی  و مجموعه تحت نظر ایشان، تعبیر دقیقی بوده است.
 
اکنون با عنایت به این مهم، مستقضی است جهت رفع پاره ای از ابهامات و تنویر افکار عمومی و بویژه نخبگان انقلابی، توضیح دهید تعریف شما از مفهوم تکنوکراسی چیست و آیا در  حال حاضر به ائتلاف نهایی با فردی که خود را با افتخار یک "تکنوکرات" می داند هستید یا خیر؟
 
 
با آرزوی توفیق و سربلندی توامان
 
انجمن دانش آموختگان علوم سیاسی دانشگاه تهران
 
اسفند ماه 91