هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 شهريور 1400
ساعت 05:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 ارديبهشت 1388 ساعت 19:44
پنجشنبه 17 ارديبهشت 1388 00:14 ساعت
2009-5-6 19:44:45
شناسه خبر : 13447

عضو مجلس خبرگان رهبری در واکنش به سخنان فائزه هاشمی گفت: رنگ مشکی برای چادر نه تنها کراهت ندارد بلکه یک عمل مستحبی هم محسوب می‌شود و اصلا موضوعی به این روشنی نیاز به بحث ندارد.

آیت الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با شبکه ایران در واکنش به اظهارات فائزه هاشمی در برنامه زنده شبکه دوم سیما که گفته بود بعد از انقلاب چادر مشکی و رنگ‌های مرده ارزش شده است، گفت:چادر مشکی جلوه عفت و پاکدامنی زن ایرانی است و به عنوان نماد حجاب برتر و حجاب ملی تبدیل به یک ارزش به نام پاکدامنی و عفت شده است که ما به آن افتخار می‌کنیم.

وی افزود:این که گفته می‌شود رنگ مشکی برای چادر، مقنعه و یا روسری رنگ مرده است، بستگی دارد که چه کاربردی داشته باشد چراکه استفاده از لباسهایی که در نظر مردان دارای رنگهای جالب توجه هستند مناسب محیط خانه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود:خوشبختانه زنان ایرانی این مسئله را به خوبی درک کرده‌اند و همواره از دو نوع چادر در محیط خانه و بیرون استفاده کرده و با چادر مشکی در عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی در جامعه حضور می‌یابند.

وی با بیان این نکته که رنگ مشکی برای چادر زنان هیچ ربطی به روانشناسی رنگها ندارد تصریح کرد: چه کسی می‌گوید رنگ مشکی برای چادر کراهت دارد؟ رنگ مشکی برای چادر نه تنها کراهت ندارد بلکه یک عمل مستحبی هم محسوب می‌شود و اصلا موضوعی به این روشنی نیاز به بحث ندارد.

کعبی در ادامه عنوان کرد: خوشحال هستیم که زنان مسلمان ایرانی، رعایت عفت و پاکدامنی در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را با پاسداری از بنیان خانواده عجین کرده‌اند .

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:حضور زنان و پیشرفت‌های آن‌ها در عرصه اجتماع، از رویش‌ها و ثمرات بزرگ انقلاب اسلامی است که مایه افتخار ماست.

وی در پایان با اعلام این‌که اسلام هیچ گاه موافق افسردگی نبوده و همواره بر شادی‌های حلال تاکید داشته است افزود: اسلام با تحرک، نشاط و شادابی زنان مخالف نبوده ولی معتقد است که هر گونه تحرک و ورزش برای این قشر از اجتماع باید به دور از هرگونه اختلاط محرم و نامحرم و به دور از محیطی که عفت و پاکدامنی زن را زیر سوال می‌برد باشد.