هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 شهريور 1387 ساعت 14:33
سه شنبه 19 شهريور 1387 19:03 ساعت
2008-9-9 14:33:12
شناسه خبر : 1342
در بررسي‌هاي اوليه و اجمالي كا

رئیس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما در نامه ای به رئیس این سازمانتاکيد کرد در جلسه قبلي اين شورا مقرر شده است که سایت شورا به منظور انعکاس عملکرد آن شورا اصلاح و ارتقاء يابد.

به گزارش رجانیوز، در این نامه از تحقق نظارت همگان از نقطه نظرات تحلیلی درباره برنامه ها و سریال های صدا و سیما و اطلاع مردم از عملکرد شورای نظارت، نحوه انعکاس نقطه نظرات شورا به صدا و سیما و راه اندازی صندوق رسیدگی به شکایات در اثر فعال شدن سیاست شورا خبر داده شده است.

بنابراین گزارش، در صورت عملی شدن این مصوبه شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما از این پس تمامی تذکرات و اشکالات و نظارت این شورا به صدا و سمیا بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

بزودی نشانی پایگاه اینترنتی سامانه پیام کوتاه و تلفن گویای شورای نظارت بر صدا و سیما اعلام خواهد شد.

رئيس شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيما در نامه ي ديگريبه رئيس سازمان صدا و سيما آورده است: پخش اين سريال‌ها مورد اعتراض بسياري از مردم مومن قرار گرفته است.

حسين مظفر طي نامه‌اي خطاب به سيد عزت‌الله ضرغامي ضمن ايراد و انتقاد كلي بر پركردن اوقات مفيد و حياتي مومنين در شبهاي ماه مبارك رمضان به صورت حجمي اعلام كرد: پخش اين سريال‌ها مورد اعتراضي بسياري از مردم مومن قرار گرفته است.

در بخش ديگري از اين نامه آمده است: در بررسي‌هاي اوليه و اجمالي كارشناسان شوراي نظارت از سريال‌هايي كه در شب‌هاي ماه مبارك رمضان پخش مي‌شود، ايراد و انتقاد كلي بر پر كردن اوقات مفيد روزه‌داران در ايام معنوي شب‌ها به‌صورت حجمي -كه مي‌بايست بيشتر به دعا و نيايش و سازندگي‌هاي معنوي و روحي و حضور در مساجد سپري شود- وارد است.

وي پخش حجمي اين سريال‌ها را مورد اعتراض بسياري از مردم مؤمن دانست و با اشاره به پيام‌هاي منفي برخي از اين سريال‌ها اظهار اميدواري كرد: اشكالات وارده به محتواي اين سريال‌ها در قسمت‌هاي بعدي اصلاح شود.

قبح شكني مقوله اعتياد، تكرار مكرر الفاظ زشت و ناروا از اشكالات اساسي سريال بزنگاه

رئيس شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيما خطاب به عزت‌الله ضرغامي، سريال بزنگاه را كه از شبكه سوم سيما پخش مي‌شود داراي اشكالات اساسي دانست.

حسين مظفر ابرازاميدواري كرد برخي پيام‌هاي منفي در قسمت‌هاي بعدي اين سريال اصلاح شود.

مظفر تكرار الفاظ زشت و ناروا و نمايش تصويري پرخاشگر و غيراخلاقي از روابط افراد خانواده نسبت به يكديگر و نگاه سمپاتيك به معتاد و حساسيت زدايي و قبح شكني نسبت به مقوله اعتياد را از اشكالات اساسي اين سريال اعلام كرد.

وي تمسخر غيرمستقيم مراسم عزاداري و نيز سوگواري پيشوايان اسلامي، لوث نمودن آئين و مراسم تشييع جنازه و عزاداري مسلمانان، توهين به اذكار و مفاهيم ديني چون تهليل، تمحيد، نمايش تصويري مذموم از بانوان چادري، نمايش چهره‌اي مذموم و زشت از طبقات متوسط و پايين اقتصادي را از اشكالات اساسي سريال بزنگاه دانست.

مظفر در پايان اين نامه از ضرغامي درخواست كرد نتيجه بررسي سازمان صدا و سيما هر چه سريع‌تر به شوراي نظارت منعكس شود.