هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 2 اسفند 1391 ساعت 10:20 2013-2-20 10:20:28
شناسه خبر : 133951

نمایندگان مجلس تصویب کردند که مرخصی زایمان مادران به ۹ ماه افزایش می‌یابد و همسر آنها نیز از دو هفته مرخصی اجباری (تشویقی) برخوردار می‌شوند.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان، لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده را مورد بحث و بررسی قرار داده و پس از تصویب کلیات، جزئیات آن را نیز مصوب کردند.
 
طبق مصوبه مجلس در ماده واحده لایحه مذکور، از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، همه محدودیت‌های مقرر در قانون تنظیم خانواده و جمعیت مصوب 1372 و اصلاحات آن و سایر قوانین که بر اساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجاد شده است، لغو می‌شود.
 
به گزارش فارس، بر اساس این مصوبه پارلمان، بیمه فرزندان چهارم و محدویت‌های دیگری که پیش از این در نظر گرفته شده بود، لغو می‌شود.
 
بهارستان‌نشینان در تبصره یک این لایحه مصوب کردند که دولت می‌تواند هر 5 سال یک بار، با توجه به نتایج سرشماری‌های عمومی نفوس، ترکیب جمعیتی و شاخص‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و با رعایت شاخص‌های مندرج در قوانین برنامه 5 ساله با ارائه لایحه‌ای به مجلس نسبت به برقراری امتیازات یا ایجاد محدودیت‌ها بر اساس تعداد فرزندان اقدام کند.
 
مجلسی‌ها در تبصره دوم ماده واحده این لایحه مصوب کردند، مرخصی زایمان مادران به 9 ماه افزایش می‌یابد و همسر آنها نیز از 2 هفته مرخصی اجباری (تشویقی) برخوردار می‌شود.
 
به موجب مصوبه مجلس، این قانون به مادرانی که سن فرزند آنها به 9 ماهگی نرسیده است، تسری می‌یابد و مادر می‌تواند تا سن 9 ماهگی نوزاد از مرخصی زایمان استفاده کند.
 
نمایندگان مجلس با 155 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از 222 نماینده حاضر در جلسه، جزئیات این لایحه را مصوب کردند.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms