هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 1 آبان 1399
ساعت 22:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 29 دى 1391 ساعت 12:24
جمعه 29 دى 1391 15:54 ساعت
2013-1-18 12:24:24
شناسه خبر : 131393
آقاي عسگر اولادي كه داراي سوابق برجسته انقلابي است اين روزها با توجه به تمجيدهاي بي سابقه ضد انقلاب از ايشان بايد خاطرات ديگري از سالهاي قبل را نيز به ياد بياورد و درباره آنها فكر كند، برخي جملات امام راحل كه فرمود: "اگر امریکا [و منافقین] تعریف کنند از یک کسى، تعریف کنند از یک چیزى، وقتى تعریف کردند، مردم مى‏فهمند این عیبى دارد که اینها تعریف مى‏کنند از او"

 گروه سياسي: اظهارات اخير يكي از چهره هاي شاخص جناح راست سنتي درباره سران فتنه و برادر خطاب كردن آنها، در ميان رسانه هاي ضد انقلاب بازتاب وي‍ژه اي داشته و همچنان با استقبال این رسانه ها و جریانات همراه است بگونه اي كه پس از انتشار تمجیدنامه عطا مهاجراني از عسگراولادي، يكي از رسانه هاي بدنام ديگر ضد انقلاب نيز با توسل به اظهارات وي و گفتگو با يكي ديگر از چهره هاي اين جناح، سعي كرده تا اين مواضع تاسف انگيز را به "رهبر انقلاب" نسبت دهد.

به گزارش رجانيوز، در اين رابطه مهاجراني كه سالهاست در انگليس به سر مي برد و به يكي از چهره هاي رسانه ای ضدانقلاب تبديل شده است در تمجيدنامه اي مفصل، درباره عسكراولادي نوشت:

"نمی توان اقای عسکراولادی را دوست نداشت! می توانی با او اختلاف نظر داشته باشی، اما نمی شود شکوه شخصیت و شور ایمان او را نادیده گرفت. گفته است آفتاب لب بام است و حرف هایی زده است که این روزها خلاف مذهب مختار و جو روزگار ست. کاملا بر خلاف مسیر رود شنا می کند. قدر و قیمت انسان ها هم همین مواقع آشکار می شود."
 
مهاجراني ادامه مي دهد:
 
"تعبیر برادر، برای کروبی و موسوی، حمایت و شهادت بر شخصیت شجاع و یگانه هاشمی رفسنجانی، کارهای کوچک و آسانی نیست ... آقای عسکراولادی دیگر یک صدای تنها نیست، حجتی است بر همگان، همگانی که محبت و دلسوزیشان برای اسلام و انقلاب و ایران و جمهوری اسلامی، محبت مادر است و نه دایه ای که نقش مادر را ایفا می کند."
 
مهاجراني در ادامه تمجيد خود از عسگراولادي را بهانه ای برای جسارت به رهبر معظم انقلاب قرار داده و مي‌نويسد:
 
"واقعیت این است که اقای عسکراولادی همین مشی را همیشه داشته است. منتها بروز آن متفاوت بوده است. ...  بصیرت همین سخنان و مواضع اقای عسکراولادی است."
 
اما اين پايان ماجرا نبود و بلافاصله يكي از سايتهاي ضدانقلاب و بدنام  كه بودجه آن توسط پارلمان هلند تامين مي‎شود، طي گفتگويي با يكي از چهره‎هاي رسانه‎اي جناح راست سنتي و از اعضاي شوراي سردبيري روزنامه رسالت نوشته است:
 
"حتی رهبری هم این دو نفر (موسوی و کروبی) را جزو سران فتنه نمی داند. شما در طول این سه سال گذشته و حوادث بعد از انتخابات، نمی توانید یک جا پیدا کنید که رهبری نظام این دو نفر را جزو سران فتنه بداند. هیچ جا اینطور نیست."
 
اين اظهارات در حالي بياني مي‏شود كه در فضاي فتنه 88 اصلي ترين افرادي كه فتنه داخل كشور را روز به روز حادتر كرده و پتانسيل ضدانقلاب براي انتقام گيري از نظام اسلامي را فراهم كردند، موسوي و كروبي بودند كه ضمن نپذيرفتن هيچ يك از راه هاي قانوني، با به كف خيابان آوردن بخشي از هواداران راديكال و افراطي خود، اختلاف بر سر نتيجه انتخابات را با افتضاح روز عاشورا و هتك عزاي اباعبدالله حسين عليه السلام به پايان بردند، اتفاق تلخي كه واكنش ميليوني مردم سراسر كشور در 9 دي ماه را به همراه داشت.
 
با اين اوصاف، تلاش براي القاي اين مساله كه مواضع عجيب آقاي عسكراولادي همان مواضع رهبر مظعم انقلاب است، مشخص نيست با چه انگيزه اي از سوي برخي نيروهاي اصولگراي سنتي صورت مي گيرد؟ آيا مواضع اخير رهبر معظم انقلاب در ديدار اخير خود با مسئولان حفاظت اطلاعات نيروهاي مسلح كه بار ديگر به فتنه 88 اشاره كرده و فتنه گران را "مزدوران داخلي" ناميدند، اشاره غیر مستقیمی به این اظهارنظرهای معنادار و دشمن شاد کن عسکراولادی و برخی از دوستان وی نبوده است:
 
"در قضایای سال 88 که دشمن تصور می کرد، طراحی ده ساله او بر ضد جمهوری اسلامی به نتیجه رسیده است، ملت ایران با قدرت در صحنه حاضر شد و بر دهان مخالفان و معارضان بین المللی زد، چه برسد به مزدوران داخلی آنها که در مقابل عظمت ملت ایران به حساب نمی آیند."
 
گفتني است پيش از اين آيت الله جنتي در نماز جمعه تهران چند روز پس از سخنان مهم رهبر انقلاب در جمع مردم قم، با اشاره به اقدامات فتنه گران و تاكيد آنها بر تعبير "انتخابات آزاد" گفته بود: "شکر خدا مردم ما مردمی با بصیرت هستند و حرکت های شما را دیده اند و هم شما را و هم روسا و لیدران فتنه را شناخته اند و می دانند در چه خطی حرکت می کنید لذا شما باید از مردم خجالت بکشید."
 
شاید اگر حامیان فتنه به دنبال تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب و نظر ایشان درباره سران فتنه هستند، به غیر از تصریحات ایشان در برنامه های عمومی، مراجعه به سخنان بزرگانی چون آیت الله جنتی و آیت الله مصباح یزدی، به خوبی نظرات معظم له را پیرامون اهالی و سران فتنه تبیین خواهد کرد.
 
به نظر مي رسد آقاي عسگر اولادي كه داراي سوابق برجسته انقلابي است اين روزها با توجه به تمجيدهاي بي سابقه ضد انقلاب از ايشان بايد خاطرات ديگري از سالهاي قبل را نيز به ياد بياورد و درباره آنها فكر كند، برخي جملات امام راحل كه فرمود:
 
"اگر امریکا [و منافقین] تعریف کنند از یک کسى، تعریف کنند از یک چیزى، وقتى تعریف کردند، مردم مى‏فهمند این عیبى دارد که اینها تعریف مى‏کنند از او" 
 
صحیفه امام، ج‏17، ص: 250