هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 آذر 1391 ساعت 11:51
شنبه 25 آذر 1391 15:21 ساعت
2012-12-15 11:51:19
شناسه خبر : 128507

خاطره‌گویی عارف، حضور اول وقت لاریجانی،دعوت عارف از خبرگزاری تسنیم برای مصاحبه در دفترش و ... از حاشیه‌های خواندنی مراسم بزرگداشت شهید آیت الله مفتح بود.

به گزارش تسنیم، مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید دکتر آیت الله مفتح، شامگاه جمعه بیست و چهارم آذرماه با حضور شخصیت هایی نظیر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، علی اکبر ناطق نوری مشاور مقام معظم رهبری، محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه، علی رازینی معاون حقوقی قوه قضاییه و جمعی از شخصیت های کشوری و لشکری برگزار شد.
 
علی لاریجانی که هر ساله به مراسم بزرگداشت شهید آیت الله مفتح می رود امسال نیز ترجیح داد تا در مراسم روحانی سالگرد روحانی شرکت کند که نامش با وحدت حوزه و دانشگاه پیوند خورده است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی که جزو اولین مقامات حاضر در این مراسم بود ترجیح داد بعد از ورود به مسجد قبا در نزدیکی درب خروج سالن مسجد محلی را برای نشستن انتخاب کرد.
 
بعد از دقایقی از حضور لاریجانی در مسجد قبا، محمدرضا عارف که در چند روز اخیر بسیاری از اصلاح طلبان در خصوص حضور یا عدم حضور وی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار نظر کرده اند وارد مسجد شد.
 
محمدرضا عارف در بدو ورود به مسجد قبا بلافاصله با رئیس مجلس مواجه شد و تنها به دست تکان دادن به لاریجانی اکتفا کرد که رئیس مجلس نیز در مقابل تنها سر خود را به نشانه خوش آمد گویی تکان داد.
 
لاریجانی که در نزدیکی درب خروج نشسته بود و راه رفتن به بیرون از مسجد از میان جمعیت راحت تر بود پس از دقایقی که قاری قرآن فاتحه ای را برای شادی شهدای انقلاب و شهید مفتح قرائت کرد بلافاصله تصمیم به خروج گرفت و پس از خداحافظی از فرزند بزرگتر شهید مفتح که همکار سابق وی در مجلس نیز بوده است با سوال خبرنگار تسنیم مواجه شد که لاریجانی بعد از خوش و بش با خنده گفت" من در خیابان اهل مصاحبه نیستم" و بلافاصله سوار بر خودرو از مسجد قبا دور شد.
 
علی اکبر ناطق نوری از چهره مطرح که این روزها بیشتر سکوت را انتخاب کرده و تلاش می کند کمتر به جنجال های سیاسی و رسانه ای در کشور ورود پیدا کند دقایقی بعد از خروج لاریجانی وارد مسجد قبا شد و بلافاصله بعد از خوش و بش با فرزندان شهید مفتح مورد استقبال محمدرضا عارف قرار گرفت.
 
عارف پس از مشاهده ناطق نوری بلافاصله از جایش برخاست و از رئیس مجلس پنجم خواست در کنار او بنشیند که حضور این دو چهره در کنار یکدیگر فرصت خوبی را برای عکاسان خبری فراهم کرد و در چند دقیقه تنها این صدا ی فلاش دوربینهای عکاسی بود که فضا را پر کرده بود.
 
پس از دقایقی که اطراف این دو چهره از وجود عکاسان خالی شد محمدرضا عارف فرصت را مناسب دید و خاطره ای از شهید مفتح را برای ناطق نوری تعریف کرد که وی نیز با تکان دادن سر سخنان عارف را تایید می کرد.
 
هنگامی که ساعتها از نزدیکی پایان مراسم بزرگداشت آیت الله مفتح خبر می دادند محمدرضا عارف با گفتن این سخن خطاب به علی اکبر ناطق نوری سعی در خروج از مراسم را داشت" حاج آقا بریم" که پاسخ مثبت ناطق موجب شد این دو چهره به همراه هم از سالن مسجد خارج شدند.
 
محمدرضا عارف بعد از خروج از مراسم به همراه ناطق نوری هنگامی که به درخواست خبرنگار خبرگزاری تسنیم برای پاسخ به سوالش مواجه شد با خنده گفت" بیا برویم بیرون تا به سوالت پاسخ دهم" البته وقتی عارف متوجه شد با یک خبرنگار مواجه است به سرعت عذرخواهی کرد و گفت برای مصاحبه باید به دفتر تشریف بیاورید تا مفصل جواب سوالتان را بدهم".
 
" جواب شما را اگر در حد یک کلمه بدهم تفسیرهای گوناگونی از آن می شود پس بهتر است به دفترم بیایید" این جواب عارف پایان بخش درخواست خبرنگار تسنیم از وی برای گفتگو بود.