هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 18 خرداد 1399
ساعت 01:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 13 مهر 1391 ساعت 17:08
پنجشنبه 13 مهر 1391 20:38 ساعت
2012-10-4 17:08:12
شناسه خبر : 122651
بمب بالاخره منفجر شد! بمبي كه رويانيان بايد مي‌دانست نبايد چاشني‌اش را به ايران بياورد چون نمي‌دانست، چون به او نگفته بودند اين دو پادشاه در يك اقليم نمي‌گنجند و چون دچار خطايي كليدي شد، حالا در آستانه بازي با كره جنوبي و درست در مهم‌ترين زمان ليگ خبرسازترين بمب فوتبال ايران را منفجر كرده است.

گروه ورزش - امیر کوشا -  حرف‌هاي ژوزه در مورد كارلوس كی‌روش، همان بمبي بود كه از هفته اول لیگ دوازدهم بايد منفجر مي‌شد و تنها چاشني‌اش كمي دير عمل كرد. كی‌روش و مانوئل ستيزه‌اي قديمي دارند كه تقريبا همه و همه مي‌دانيم كه به زمان انتخاب سرمربي تيم ملي پرتغال در سال 2006 برمي‌گردد.

به گزارش رجانیوز، ژوزه اما دشمني‌هايش به كی‌روش خلاصه نمي‌شود. او بارها تيغ انتقادش را زير گلوي پرافتخارترين و بزرگترين مربي هموطنش قرار داده و مويرگ‌هاي مورينيو را بريده. چندي قبل هم شمشير براي پائولو بنتو از نيام كشيد.

مانوئل تقريبا با تمام مربيان ملي و نامي كشورش دچار چالش شده است اما قابل تامل اينكه تا امروز، هيچ يك از مربياني كه مورد نقد‌هاي تند او قرار گرفته‌اند، واكنشي جدي به وي نشان نداده‌اند. 

ژوزه در گپ مفصلي ادعا كرده كه كی‌روش فردي كينه‌اي و انتقام جو است و بعد لابلاي حرف‌هايش گفته كه روزي دستياران او براي آشتي دادنش با كی‌روش به درفشي فر رفته‌اند و او نپذيرفته. حالا كدام يك كينه جو هستند؟
 
در اينكه كی‌روش چه در رئال و چه در تيم ملي پرتغال شخصيتي هجومي و پرخاشگر را از خود بروز مي‌داده شك و ترديدي نيست اما عجيب اينكه همين مرد هجومي چه زماني كه سرمربي پرتغال بود و چه بعد از آن، هرگز پاسخي به مانوئل نداد.
 
مورينيو (همان مردي كه انگشت در چشم تيتو مي‌كند، فرگوسن را با لفظ سخيف ديوانه مي‌خواند، به ونگر و حرف‌هايش لقب چيپ و بي‌ارزش مي‌دهد، مسي را هنرپيشه مي‌نامد و به صورت كلي فرهنگ را وارونه معني مي‌كند) وقتي با انتقادات مانوئل روبرو مي‌شود تنها مي‌گويد: «ژوزه آنقدر بزرگ است كه نمي‌توانم جوابي به او بدهم. مانوئل هرگز از جايي نرفته كه يادگارهاي بزرگش را به جاي نگذارد...»
 
و البته بايد از مورينيو خواست كه يادگارهاي هموطنش را در پرسپوليس هم ببيند. (كه قطعا هم مي‌بيند!) بنتو اما تنها كسي بود كه وقتي با فريادهاي همكارش روبرو شد گفت: «خواهش مي‌كنم دو هفته سكوت كن...» پيرمرد 66 ساله هرگز خشم‌ها، نفرت‌ها، كينه‌ها، پرخاش‌ها، غرض‌ها و گاهي‌ مرض‌هايش را در خانه نمي‌گذارد.
 
شايد اول از همه چمدانش را با همين اشيا پر مي‌كند و بعد به كشوري ديگر مي‌رود. او 4 سال بي وقفه به كروش حمله كرد و تنها دليلي كه براي اين رفتار داشت، چيزي نبود جز اينكه كی‌روش جاي او روي نيمكت پرتغال نشست.
 
حالا همين مربي كه صرفا براساس از دست دادن نيمكت پرتغال، دشمن درجه اول كی‌روش شده، مربيان ايراني را به‌عنوان عناصري كه همواره مي‌خواهند جاي او را بگيرند معرفي كرده است. هرچند كه ديدگاهش در مورد گروه اعظمي از پيشكسوت‌هاي پرسپوليس اصلا و ابدا اشتباه نيست اما نمي‌توان قبول كرد كه امروز او داستانش با كريمي به آن امضا شدن حكم سرمربيگري پرتغال در سال 2006 مربوط نيست! 
 
بمب بالاخره منفجر شد! بمبي كه رويانيان بايد مي‌دانست نبايد چاشني‌اش را به ايران بياورد چون نمي‌دانست، چون به او نگفته بودند اين دو پادشاه در يك اقليم نمي‌گنجند و چون دچار خطايي كليدي شد، حالا در آستانه بازي با كره جنوبي و درست در مهم‌ترين زمان ليگ خبرسازترين بمب فوتبال ايران را منفجر كرده است.