هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 ارديبهشت 1396
ساعت 10:13
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 شهريور 1391 ساعت 20:58 2012-9-16 20:58:02
شناسه خبر : 121065

 به گزارش خبرگزاری فارس ،‌ بررسی آخرین تغییر و تحولات جاری در عرصه میدانی سوریه از موفقیت روز افزون نیروهای امنیتی و ارتش سوریه در پاکسازی مناطق بیشتر در این کشور و بیرون راندن آنها از مناطق مذکور و فراهم کردن امنیت برای مردم این کشور تاکید می‌کند.

آخرین تغییر و تحولات میدانی سوریه به تفکیک مناطق و استان به شرح زیر است:

استقبال از ارتش سوریه توسط مردم

دمشق و ریف دمشق: ممانعت از نفوذ تروریست‌ها به دوما و آغاز پاکسازی القدم

برخی مناطق ریف دمشق از جمله منطقه «غوطه شرقیه» و به طور مشخص در منطقه‌ای بین «حرستا» و «دوما» و «عین ترما» درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه با گروهک‌های تروریستی در جریان بود، به ویژه در منطقه «الجنادیلیه» که برای اولین بار نیروهای ارتش پای به آن می‌گذاشتند و در اولین درگیری روی داده در این منطقه ، 48 تروریست کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی و شمار دیگری نیز دستگیر و سلاح‌هایشان مصادره شدند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه مانع نفوذ افراد مسلح به منطقه دوما از چندین محور شدند که در جریان درگیری‌هایی پیش آمده، 23 تروریست کشته و 12 نفر دستگیر شدند. این درحالی است که ارتش سوریه در حال به پایان رساندن پاکسازی منطقه غوطه الشرقیه از وجود تروریست‌های مسلح است.

اما غیر از مناطق فوق مناطق «حرستا» و «الشیفونیه» در دمشق نیز شاهد درگیری‌هایی بین ارتش سوریه با گروهک‌های تروریستی بود که براثر آن ده‌ها تروریست کشته شدند که در میان آنها افرادی از تابعیت‌‌های عربی نیز وجود داشتند.

اما در ریف دمشق، یگان‌های ارتش سوریه وارد منطقه «القدم» شدند که تروریست‌های مسلح با ورود به آن موجب ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی شدند که در همان اولین درگیری‌های روی داده، 20 تروریست کشته شدند و یک کارگاه ساخت انواع بمب در این منطقه را منهدم کردند.

در این راستا و در ادامه پاکسازی اردوگاه «یرموک» نیروهای امنیتی سوریه دو گروهک تروریستی را در این اردوگاه تحت پیگرد قرار داده و شماری از اعضای آنها را به قتل رساندند که در میان آنها سرکردگان این دو گروهک نیز مشاهده می‌شدند.

حلب: اعلام پاکسازی کامل منطقه المیدان تا ساعاتی دیگر

یک منبع نظامی ارشد سوری با اشاره به پیشروی ارتش سوریه در منطقه «المیدان» اعلام کرد که این منطقه تا ساعاتی دیگر منطقه امن و پاکسازی شده اعلام خواهد شد.

در منطقه «بیانون» و «السفیره» و «بستان الپاشا» یگان‌های ارتش سوریه به پاکسازی این مناطق و تعقیب افراد مسلح ادامه دادند و در منطقه بستان الپاشا پیشروی‌های خود به سمت دو منطقه «الإذاعة» و «سیف الدولة» ادامه دادند.

در منطقه «السکری» و «بستان القصر» و « کفرحمرا» در حلب و «الباب» در ریف حلب و روستاهای همجوار آن و منطقه «دیر حافر» و منطقه «الحویجة» نیز یگان‌های ارتش سوریه با انجام عملیات‌هایی شمار قابل توجهی از افراد مسلح را به قتل رسانده و شمار دیگری را زخمی و تعدادی را نیز به همراه سلاح‌هایشان دستگیر کردند.

ویرانی‌های برجای مانده از حملات تروریست‌های مسلح

إدلب: گلوله‌باران مزارع منطقه تفتناز به دلیل حمایت اهالی این منطقه از نظام

افراد مسلح شماری از روستائیان منطقه «تفتناز» در إدلب را به دلیل مواضع جانبدارانه‌ از نظام دمشق را زخمی و به مزارع آنها خسارت وارد کردند. این درحالی است که یگان‌های ارتش سوریه در منطقه تفتناز شماری از تروریست‌های مسلح را هدف قرار دادند که کشته شدن 8 تروریست و زخمی شدن چند نفر از آنها و دستگیری شماری دیگر را به دنبال داشت.

اما در «اریحا» و «سراقب» و «معر مصرین» و «سلقین» نیروهای امنیتی و ارتش سوریه به عملیات‌های پاکسازی خود در این مناطق ادامه دادند و در نتیجه درگیری‌های پیش آمده با افراد مسلح شماری از آنها را به قتل رساندند که در میان کشته‌ها 3 سرکرده تروریست‌ها که تحت پیگرد نیروهای امنیتی سوریه قرار داشتند، مشاهده می‌شدند.

این درحالی است که یک منبع نظامی آگاه سوری اعلام کرد که ارتش سوریه خود را برای انجام یک عملیات گسترده و فراگیر پاکسازی در منطقه سلقین طی ساعات آینده آماده می‌کند تا این منطقه را از وجود تروریست‌های مسلح که اهالی این منطقه را هدف قرار داده و با ربودن و شکنجه آنها موجب ایجاد رعب و وحشت در آنها شده‌اند، پاکسازی کنند.

کودکان بزرگترین قربانیان حملات افراد مسلح در سوریه

 حمص: آزادی شماری از افراد ربوده شده توسط افراد مسلح

در استان حمص و در مناطق و شهرهای مختلف آن نیروهای ارتش سوریه به عملیات‌های پاکسازی خود ادامه دادند و با گروهک‌های تروریستی در مناطق «الترکمان» و «الحصن» در حمص و «السمعلیل» در ریف الحولة و «خرمة الرمان» در ریف تلکلخ و «العرمه» و «الشماس» درگیر شده و مراکز تجمع آنها را منهدم و شماری از شهروندان سوری را که توسط افراد مسلح ربوده شده بودند، را آزاد کرد. 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت