هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 29 بهمن 1397
ساعت 02:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 شهريور 1391 ساعت 16:04 2012-8-25 16:04:17
شناسه خبر : 118911

«محمد‌حسین لطیفی» سریال زندگی «رئیس‌علی ‌دلواری» را با نام «هنگام بیداری» به تهیه‌کنندگی محمود غلامی تا چهار ماه دیگر کلید می‌زند.

 به گزارش فارس، «محمد‌حسین لطیفی» قرار است سریال زندگی «رئیس‌علی ‌دلواری» را با نام «هنگام بیداری» طی چهار ماه آینده برای تلویزیون بسازد.
 
بنابراین گزارش، این سریال در ژانر تاریخی ساخته خواهد شد و گروه تولید در حال حاضر مشغول ساخت دکورهای این کار در شهرک سینمایی دفاع مقدس هستند.
 
قرار است این سریال در لوکیشن‌های شهرک سینمایی دفاع مقدس، قشم و شهریار تصویربرداری شود.
 
تهیه‌کنندگی این کار بر عهده محمود غلامی است. «مجید میرفخرایی» طراح صحنه و لباس، «مهدی مددکار» مدیر تولید و «ابراهیم غفوری» مدیر فیلمبرداری این پروژه است.
 
گروه نویسندگی این کار هم مشغول تکمیل فیلمنامه سریال هستند.
 
پیش از این «محمود فلاح» تهیه‌کننده این سریال بود. 
 
رئیس‌علی فرزند رییس محمد در سال 1261 شمسی در دهستانی از توابع بوشهر به دنیا آمد.
 
دلوار زادگاه و محل فرمانروایی «رییس‌علی دلواری‌» است که در کشاکش جنگ اول جهانی و در حمله انگلیسی‌ها به بوشهر، رشادت بسیاری از خود نشان داد و به شهادت رسید.
 
رییس‌علی بعد از این که قوای انگلیس بوشهر را به تصرف خود درآوردند، به مقابله با تجاوزگران پرداخت و شکست‌های سنگینی بر آنان وارد کرد.
 
پس از اشغال بوشهر در رمضان سال 1333 قمری، نیروهای انگلیسی قصد تصرف دلوار را کردند، محلی که پیش از آن چند بار سربازان انگلیسی به آنجا یورش برده و هر بار طعم تلخ شکست را چشیده بودند.
 
رییس‌علی همراه با یاران خود، علیه اشغالگران وارد نبرد شد و نیروهای متجاوز را که قریب به 5 هزار نفر بودند، تار و مار کرد. قیام مردم تنگستان روی هم 7 سال به طول انجامید.
 
رییس‌علی دلواری، هنگام مبارزه با دشمنان در 12 شهریور 1294 شمسی برابر با 23 شوال 1333 قمری در سن 33 سالگی، از پشت سر هدف گلوله یکی از همراهان خائنش قرار گرفت و به شهادت رسید، اما نهضتی که او در جنوب ایران به راه انداخت تا سال‌ها مایه وحشت انگلیسی‌ها بود.
 
بنابراین گزارش، «محمد‌حسین لطیفی» تا‌کنون در کارنامه فیلمسازی خود آثاری نظیر «پاریس تا پاریس»، «سربازی از آسمان»، «بار دیگر مادر»، «توفیق اجباری»، «روز سوم»، «خوابگاه دختران»، «دختر ایرونی»، «عینک دودی»، «سرعت» و سریال «نردبام آسمان»، «قلب یخی»، «صاحبدلان» و «ساخت ایران» را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.