هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 14 اسفند 1399
ساعت 08:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 مرداد 1391 ساعت 13:42
دوشنبه 2 مرداد 1391 18:12 ساعت
2012-7-23 13:42:52
شناسه خبر : 115881
پس از چندی ماه جوسازی بالاخره مشخص شد «مولود افند» نه به ایران آمده و نه توسط مسئولان اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دستگیر شده؛ بلکه او به پادگان اشرف در عراق رفته و به تهیه گزارش از ساکنان آن پرداخته است. دیروز نماینده سازمان اسرائیل-کرد در اروپا اعلام کرد که در این مدت مولود آفند در کمپ اشرف بوده است و به دلیل اینکه تلفن و اینترنت در اختیارش نبوده، نتوانسته با کسی تماس برقرار کند.

جنجال رسانه‌های صهیونیستی علیه ایران به دلیل ناپدید شدن سردبیر یکی از نشریات اسرائیلی، سرانجام با یک افتضاح رسانه‌ای و مشخص شدن ارتباط نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی با گروه تروریستی منافقین خاموش شد.

به گزارش رجانیوز، حدود یک ماه پیش و همزمان با ناپدید شدن «مولود آفند»، سردبیر و مسئول هفته نامه اسرائیل-کرد، مسئول پیشین هفته نامه اعلام کرد که وی به اسرائیل رفته است اما این مصاحبه روز بعد از طرف وی و تحت فشار نیروهای امنیتی اقلیم کردستان تکذیب و اعلام شد که وی مفقود شده است.

این در حالی بود که ناپدید شدن «مولود آفند» موجب شد تا در روزهای بعد چندین منبع نا‌شناس اعلام کنند که وی احتمالا در ایران بوده و توسط نیروهای ایرانی اسیر شده است. بر همین اساس، رسانه‌های کردی، بیانیه و نامه‌های متعدد سرگشاده منتشر کرده و جنجال رسانه‌ای مفصلی علیه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران راه انداختند.

با این وجود چندی بعد اخباری در رسانه‎های کردی منتشر شد که از دستگیری «مولود آفند»  توسط نیروهای آسایش (اطلاعات) اقلیم، شکنجه و کشته شدن وی بود؛ این رسانه ها علت ماجرا را نیز دستیابی وی  به اطلاعات محرمانه‌ای عنوان کردند که موجب خشم مسئولان رتبه بالا شده است.

اما روز گذشته و پس از چند ماه جوسازی بالاخره مشخص شد «مولود افند» نه به اسرائیل رفته و نه توسط مسئولان اطلاعاتی ایرن دستگیر شده؛ بلکه او به پادگان اشرف در عراق رفته و به تهیه گزارش از ساکنان آن پرداخته است. دیروز نماینده سازمان اسرائیل-کرد در اروپا اعلام کرد که در این مدت مولود آفند در کمپ اشرف بوده است و به دلیل اینکه تلفن و اینترنت در اختیارش نبوده، نتوانسته با کسی تماس برقرار کند. 

«ساموئل کرمانشاهی» همچنین اعلام کرد که سردبیر مجله اسرائیل-کرد این مدت در کمپ اشرف بوده است و همچنین به دلیل حفاظت از امنیت خود نتوانسته است مکان خود را به کسی بگوید. کرمانشاهی همچنین تایید کرد که در حال حاضر مقدمات سفر مولود آفند به اروپا فراهم است و وی در سلامت کامل است.

اکنون این سوال برای کردنشینان عراق وجود دارد که ارتباط میان نشریات وابسته به رژیم صهیونیستی با منافقین چیست و چرا سردبیر نشریه اسرائیل-کرد سر از کمپ اشرف در می آورد؟ این سفر در حالی صورت گرفته که سازمان مجاهدین خلق در دوران حکومت دیکتاتوری صدام، بازوی رژیم بعث برای سرکوب نظامی قومیت‌ها و گروه‌های اقلیت مذهبی در این کشور بود و بارها دست به کشتار گروهی مردم این مناطق زده بود.

به نظر می‌سد با توجه به فشار مسئولان عراقی و همچنین افکار عمومی مردم این کشور برای اخراج هر چه سریع‌تر اعضای منافقین از خاک این کشور و پیگیری تخلیه اردوگاه اشرف، مسئولان رژیم صهیونیستی به دنبال اجرای یک پروژه و سناریوی رسانه‌ای برای ایجاد فضای تبلیغاتی به نفع تروریست‌های منافقین هستند تا بتوانند زمینه را برای حضور این افراد در خاک یکی از کشورهای اروپایی فراهم کنند.