هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 تير 1396
ساعت 08:30
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 24 تير 1391 ساعت 14:02 2012-7-14 14:02:43
شناسه خبر : 115026

مديرعامل شركت ايران خودروديزل از توليد و عرضه 13محصول جديد اين شركت در سال «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» خبر داد كه در تاريخ صنعت خودروسازي ايران بي‌سابقه است.

هاشم يكه‌زارع، با اعلام اين خبر و با اشاره به نياز ناوگان حمل و نقل عمومي كشور به نوسازي و جايگزيني خودروهاي فرسوده و ورود خودروهاي جديد و كارآمد كه علاوه بر كاهش مصرف سوخت از استانداردهاي روز جهان برخوردار باشد، گفت: محصولات جديد اين شركت پاسخ گوي نياز بازار در اين خصوص است.

وي با اشاره به اهميت افزايش توليد و حمايت از كار و سرمايه ايراني و با تاکيد بر اينكه محصولات جديد ايران خودروديزل طيف متنوعي از محصولات باري و مسافري را شامل مي‌شود، اظهار داشت: در رده محصولات باري ما شاهد عرضه هفت محصول جديد خواهيم بود كه دو تيپ «كشنده A7» و «دنيز»، «كاميون كمپرسي سهند» و «كاميون آريا» در چهار تيپ مختلف باري و كمپرسي را شامل مي‌شود.

مديرعامل ايران خودروديزل ادامه داد: کشنده اِي7(A7) با برخورداري از استاندارد زيست محيطي يورو3 و قابليت ارتقاء به استاندارد يورو4، در رده كشنده‌هاي فوق‌مدرن قرار دارد و با توجه به برخي ويژگي هاي آن، بازار بسيار خوبي را براي اين كشنده متصور هستيم.

يكه‌زارع، در خصوص «كشنده دنیز» بيان کرد: اين محصول از موتوري با قدرت 430اسب بخار بهره مي‌برد و داراي سيستم خودكار تنظيم سرعت و همچنين ترمزهاي مجهز به سيستم ABS و ASR بوده و داراي استاندارد زيست‌محيطي يورو3 است.

وي با بيان اينکه دو «كاميون كشنده A7» و «دنيز»، شهريور ماه سال جاري به بازار عرضه مي شود، متذکر شد: كاميون‌هاي «سهند» و «آريا» نسل جديد محصولات باري و كمپرسي ايران خودروديزل است. كاميون «سهند» با بهره‌گيري از موتور قدرتمند 380اسب بخاري خود استاندارد زيست محيطي يورو3 را نيز كسب کرده و پاسخ گوي تمام نياز بازار مصرف است، اين خودرو مردادماه امسال به بازار مي آيد.

مديرعامل ايران خودروديزل افزود: كاميون «آريا» نيز با بهره‌مندي از ضريب داخلي‌سازي بالا در واقع محصولي نا آشنا در بازار نيست و موتور قدرتمند OM355 مرسدس بنز و گيربكس ZF سنكرونيزه دستي آن با توجه به سابقه حضور در بازار داراي شبكه خدمات و سرويس‌دهي بسيار مناسب است، اين كاميون در شهريور ماه سال جاري به بازار عرضه مي‌شود. اين محصول نسل جديد كاميون‌هاي واگن‌هود محسوب مي‌شود كه با آخرين استانداردهاي روز دنيا بهينه‌سازي شده است.

يكه‌زارع در ادامه و در خصوص محصولات جديد مسافري اين شركت كه براي سه ماهه سوم سال جاري به بازار عرضه مي شود، اضافه کرد: چهار نوع محصول جديد اتوبوس درون شهري در سال جديد به بازار عرضه خواهيم كرد كه شامل دو «اتوبوس مفصل‌دار دو كابين 18 متري» و دو «اتوبوس تك كابين 12متري دومنظوره» براي تردد هم در خطوط عادي و هم در خطوط بي.آر.تي است. دو محصول از اين چهار مدل ساخت متخصصان شركت ايران خودروديزل است.

وي در خصوص «اتوبوس مفصل‌دار 18متري» كه مي‌توان آن را توليد ملي ناميد، گفت: اين محصول با كمترين وابستگي به تامين‌كنندگان خارجي و با ضريب داخلي‌سازي 80درصدي، محصول منحصر به‌فردي است كه به موتور OM457 ساخت شركت ايدم و گيربكس اتوماتيك ZF ساخت شركت چرخشگر مجهز است و تجهيزات رفاهي مسافران همچون كولر قدرتمند با ظرفيت بالا، بخاري شوفاژي، صندلي‌هاي راحت با روكش چرم و پلي‌آميد و رمپ ويژه براي استفاده جانبازان و معلولان نيز از جمله امكانات اين محصول «ملي» است.

مديرعامل ايران خودروديزل همچنين از شركت يوتونگ به عنوان طرف قرارداد خارجي شركت اين خودروسازي تجاري کشور براي ساخت ديگر اتوبوس‌هاي مسافري درون‌شهري نام برد كه دارنده عنوان بزرگترين شركت سازنده اتوبوس در جهان است.

يکه زارع در ادامه با توجه به تقاضاي بازار براي خودروهاي باري موسوم به «پيكاپ» از توليد محصولي در اين دسته و در ايران خودروديزل خبر داد و افزود: اين محصول با ظاهر زيبا و قابليت‌هاي فراوان استقبال خوب متقاضيان را در پي دارد چرا که خودرو «پيکاپ» توليدي از استاندارد زيست محيطي يورو4 و موتور قدرتمند ديزلي برخوردار است. محصول پيکاپ ايران خودروديزل در تيپ دوكابين دو ديفرانسل طي سه‌ماهه سوم سال جاري به بازار عرضه خواهد شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نياز و تقاضاي موجود در بازار از عرضه محصول «ون 14نفره ديزلي برليانس» خبر داد كه مراحل طراحي و ساخت آن تحت ليسانس و نظارت شركت «تويوتا» انجام گرفته و از تجهيزات رفاهي متمايز نسبت به محصولات موجود در بازار، استاندارد زيست محيطي يورو3 قابل ارتقاء به يورو4 برخوردار است. اين محصول با توجه به برنامه‌ريزي صورت گرفته در سه‌ماهه چهارم سال جاري به بازار عرضه خواهد شد.

مديرعامل ايران خودروديزل با ابراز اميدواري از اينكه در سال توليد ملي شاهد حمايت بيشتر سازمان‌ها و نهادهاي ذيربط براي استفاده از محصولات فوق در كشورمان باشيم، تاکيد کرد: با محقق شدن برنامه توليد و عرضه تمامي محصولات مذکور به نوعي شاهد يك ركوردشكني از سوي يك شركت خودروسازي در عرضه محصولات جديد خواهيم بود. 

يکه زارع در پايان خاطرنشان کرد: با برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات صورت گرفته از سوي شركت ايران خودروديزل، مي‌توان همانند سال گذشته، سال مالي خوبي را براي اين شركت متصور شد تا شايد در سال آتي نيز بتوان از اين شركت به عنوان يكي از سودده‌ترين شركت‌هاي موجود در ميان شركت‌هاي خودروسازي نام برد. 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت