هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 20 تير 1391 ساعت 11:10
سه شنبه 20 تير 1391 15:40 ساعت
2012-7-10 11:10:50
شناسه خبر : 114731
بدنبال انتشار خبر توقیف سایت الف، ۲۳ پایگاه خبری و اطلاع رسانی با انتشار بیانیه‌ای خواستار رفع توقیف این سایت خبری شدند. این در حالی است که سایت الف از ظهر روز دوشنبه به دلایل نامعلومی فیلتر شده است.

۲۳  پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی از جمله پایگاه‌های خبری رجانیوز، فردانیوز، مشرق‌نیوز و جهان‌نیوز با صدور بیانیه مشترکی، خواستار رفع توقیف بلادرنگ پایگاه خبری الف شدند.

به گزارش رجانیوز، بدنبال انتشار خبر توقیف سایت الف، ۲۳ پایگاه خبری و اطلاع رسانی با انتشار بیانیه‌ای خواستار رفع توقیف این سایت خبری شدند. این در حالی است که سایت الف از ظهر روز دوشنبه به دلایل نامعلومی فیلتر شده است.

متن کامل این بیانیه که از سوی سایت‌های خبری: خبرگزاری دانشجو، شفاف، خبرنامه دانشجویان ایران، تریبون، فرارو، عماریون، صراط‌نیوز، تعامل، 598، بولتن، بی‌باک، ایران‌دیپلماتیک، موج قانون، افکارنیوز، رویداد، سیاست‌نامه، پیمانه، ملت‌نیوز و چارقد نیز امضا شده، بدین شرح است:

 

باسمه تعالی

ملت بزرگ ایران، این روزها با وجود همه سختی‌ها، فشارها و دشمنی‌ها، در حال گذر از گردنه تاریخی بزرگی است؛ این مرحله خاص، شرایط داخلی کشور را به یکی از حساس‌ترین موقعیت‌های تاریخ معاصر ایران اسلامی تبدیل کرده است، شرایطی که بنا بر تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، جز با همدلی و اتحاد داخلی امکان گذار از آن به شرایط مطلوب و قله‌های پیروزی امکان‌پذیر نیست.

در این شرایط انتشار خبر توقیف پایگاه خبری الف که یکی از سایت‌های اصلی و فعال در امر اطلاع‌رسانی به شمار می‌رود، اتفاقی بود که جامعه رسانه‌ای کشور را به یک‌باره شوکه کرد. شرایط حساس کشور ایجاب می‌کرد مسئولین محترم قوه قضائیه در راستای منویات مقام معظم رهبری شرایط را برای کاهش تنش‌های رسانه‌ای در داخل کشور مهیا کنند روندی که با تصمیم دادستان محترم تهران، شاهد خدشه‌دار شدن آن هستیم.

این در حالی است که حتی اگر شرایط ایران در فضای بین‌المللی نیز خاص نبود، باز هم توقیف و توقف یک رسانه پر مخاطب، اثرگذار و مدافع آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی، امری برازنده نظام بزرگ و مقتدر ایران نبود. به نظر می‌رسد برخوردهای این‌گونه با رسانه‌های مطرح، ثمری جز کند شدن تیغِ نقد، به عنوان شاه‌رگ حیاتی جامعه نداشته و از سوی دیگر اقدامات عدالت‌طلبانه و قابل تقدیر قوه قضائیه را نیز زیر سوال اما و اگرهای سیاسی و حزبی خواهد برد.

امضا کنندگان این نامه، ضمن تاکید بر حفظ حریم قانونی و رعایت موازین حقوقی در برخورد با رسانه‌ها، خواستار بازگشایی عاجل این سایت خبری بوده و امیدوارند تا مقامات محترم قضایی، راه هایی را جهت گفت و گو، ایجاد شرایط بهتر برای نقد و رعایت آزادی بیان رسانه‌ها فراهم آورند.

 

امضاکنندگان به ترتیب حروف الفبا:

1.       افکارنیوز

2.       ایران‌دیپلماتیک

3.       بولتن

4.       بی‌باک

5.       598

6.       پیمانه

7.       تعامل

8.       تریبون

9.       جهان‌نیوز

10.   چارقد

11.   خبرگزاری‌دانشجو

12.   خبرنامه‌دانشجویان‌ایران

13.   رجانیوز

14.   رویداد

15.   سیاست‌نامه

16.   شفاف

17.   عماریون

18.   صراط‌نیوز

19.   فرارو

20.   فردانیوز

21.   مشرق‌نیوز

22.   ملت‌‌آن‌لاین

23.   موج‌قانون