هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 10 تير 1391 ساعت 11:01 2012-6-30 11:01:47
شناسه خبر : 113776

رييس كانون سراسري انبوه‌سازان از ثبت‌نام براي ۱۲ هزار واحد طرح مسكن ويژه در حكيميه و تهرانسر خبر داد.

ايرج رهبر در گفت‌وگو با ايسنا، درباره‌ي طرح مسكن ويژه اظهار كرد: در روزهاي پاياني ثبت نام براي طرح مسكن ويژه در شهر جديد پرديس هستيم و تاكنون استقبال خوبي از اين طرح شده است.
 
وي ادامه داد: طبق اعلام براي ۴۵ هزار واحد مسكوني از طريق دفاتر پستي ثبت‌نام واحد‌هاي شهر جديد پرديس براي مدت يك ماه آغاز شد كه تاكنون بيشتر از حد اعلام ثبت‌نام شده است.
 
وي افزود: ثبت‌نام آن دسته از متقاضيان كه واجد شرايط مسكن مهر باشند، پذيرفته و ثبت مي‌شوند.
 
رهبر با بيان اين‌كه زمان ثبت‌نام براي واحد‌هاي ديگر هنوز اعلام نشده است، اظهار كرد: تا اواخر تابستان ثبت‌نام براي مسكن ويژه حكيميه و تهرانسر و منطقه‌ي ۲۲ تهران اعلام مي‌شود.
 
به گفته‌ي رييس كانون سراسري انبوه‌سازان ثبت‌نام براي مسكن ويژه در سه نقطه‌ي ديگر تهران همزمان خواهد بود، اما در صورت شرايط خاص، اولويت با حكيميه و تهرانسر است.
 
وي همچنين اظهار كرد: در طرح مسكن ويژه ۱۰ هزار واحد در تهرانسر و دو هزار واحد در حكيميه ساخته خواهد شد و هنوز تعداد واحد‌هاي منطقه‌ي ۲۲ مشخص نيست، زيرا ابتدا قرار بود در مساحت ۵۶ هكتاري ساخت‌وساز در منطقه‌ي ۲۲ انجام شود، اما اين مساحت به ۲۰۰ هكتار افزايش يافت.
 
رييس كانون سراسري انبوه‌سازان به سفر هيات ايراني به عراق اشاره و اظهار كرد: در اين سفر و درپي تفاهم‌نامه امضاء شده بين وزراي ايران و عراق مقرر شد ۲۰۰ هزار واحد مشابه مسكن مهر در عراق ساخته شود.
 
وي با بيان اين‌كه بخشي از اين طرح با سرمايه‌گذاري انبوه‌سازان ايراني اجرا خواهد شد، افزود: بخشي از طرح مسكن در عراق نيز در مناقصه توسط خود عراقي‌ها ساخته مي‌شود.
 
رهبر درباره نحوه سرمايه‌گذاري‌ ايراني‌ها در اين طرح با بيان اين‌كه دو روش براي پرداخت هزينه‌هاي ساخت‌‌وساز‌ها از سوي عراقي‌ها پيشنهاد شده است، گفت: عراقي‌ها پيشنهاد دادند كه يا ۲۰ درصد از هزينه در ابتداي كار ۳۰ درصد در پايان و ۵۰ درصد يكسال پس از پايان كار پرداخت شود يا ۲۵ درصد در ابتداي كار يا ۷۵ درصد تا سه سال پس از اتمام كار پرداخت شود كه ما بيشتر با پيشنهاد اول موافقيم.
 
وي افزود: درمورد پيشنهاد اول عراقي‌ها قيمت‌هايي را اعلام كرده بودند كه ما نيز نظرات خود را به وزارت راه ارائه كرديم تا به طرف عراقي ارائه شود و در صورت قبول كردن آنها نحوه‌ي اجرا و ساخت‌وساز مشخص شود.
 
رييس كانون سراسري انبوه‌سازان خاطرنشان كرد: ۲۰۰ هزار واحد در شهرهاي بغداد، نجف، كربلا، بصره و ديگر شهرهاي عراق ساخته خواهد شد.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms