هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 مهر 1396
ساعت 19:15
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 6 تير 1391 ساعت 12:31 2012-6-26 12:31:20
شناسه خبر : 113491

سایت قیمت مرجع مسکن از امروز در تهران و کرج راه اندازی شد تا دسترسی همگانی به قیمت های واقعی مسکن فراهم شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر،ابوالفضل صومعلو معاون وزیر راه و شهرسازی دیروز در نشستی خبری اعلام کرد : با روش جانمایی اطلاعات املاک بر روی نقشه تهران قیمت ها را در سایت hmi.mrud.ir از روز سه شنبه این هفته برای خرید و فروش مسکن و از هفته آینده برای اجاره مسکن در اختیار عموم قرار می دهیم و کاربران می توانند با استفاده از این سایت اطلاعات مورد نیاز را در محدوده، مکان و کیفیت ساختمان به دست آورند و قیمت های معامله شده در هر منطقه را مشاهده کنند.
 
صومعلو افزود: این سامانه ، بانک اطلاعاتی قابل اطمینان برای متقاضیان است وبه  اعمال کنترل در بازار مسکن کمک می کند.
 
وی هدف اصلی از بلوک بندی قیمت ها را شفاف سازی بازار و ارائه اطلاعات به خریداران و مستاجران اعلام کرد و گفت : این سامانه به ایجاد بانک اطلاعاتی برای سیاست گذاری و کنترل لازم در بازار مسکن هم کمک خواهد کرد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از اجرای طرح تعزیراتی بازار اجاره بها خبر داده  و گفته است : مالکان اجازه افزایش قیمت بیش از 13 تا 15 درصد را ندارند، در غیر این صورت مستاجران می‌توانند از مالکان شکایت کنند.
 
صومعلو با بیان اینکه امسال قصد نداشتیم طرح تعزیراتی مسکن را اجرایی کنیم، گفت: درخواست‌های مردم مبنی بر افزایش قیمت اجاره بها و اینکه سال گذشته این طرح توانست قیمتها را تا حدود زیادی کنترل کند، باعث شد امسال هم این طرح را اجرایی کنیم.
 
وی افزود: بازرسان سازمان حمایت از مصرف کننده به بنگاهها مراجعه می کنند و قیمت اجاره نامه ها را بر اساس 13 تا 15 درصد بررسی خواهند کرد.
 
صومعلو در باره حداکثر 15 درصد افزایش اجاره بها گفت : این قیمت براساس اعلام بانک مرکزی که میانگین افزایش در بخش اجاره بها را در سال گذشته  13.6 و در شهر تهران 14.5 اعلام کرده است ، تعیین شده است.
 
وی افزود : امسال از 3 هزار بازرس سازمان بازرسی استفاده می شود و در زمینه مالیات مضاعف برای خانه های خالی به خصوص 4 واحد به بالا نیز برنامه ای را به وزارت اقتصاد دادیم که در حال بررسی است.
 


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x