هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 4 مرداد 1396
ساعت 03:41
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 28 خرداد 1391 ساعت 15:37 2012-6-17 15:37:49
شناسه خبر : 112765

چندی پیش مطلبی در رسانه ها منتشر شد که به بازداشت مدیران پذیرش تبلیغات محیطی فوتبال و موضوع فساد مالی که در "دفتر نمایندگی تبلیغات محیطی فوتبال کشور" وجود داشت اشاره کرده بود . آنطور که ذکر شده بود یکی از متهمین این پرونده با استفاده از پوشش«شرکت های اجاره ای» اقدام به عقد قراردادی با رقم بالا با شرکت ها و موسسات دولتی کرده و از این طریق سود هنگفتی را به جیب زده بود .

به گزارش  صراط، شنیده ها حاکیست با اعمال نفوذ برخی اشخاص ، متهم اصلی پرونده آزاد شده و با آزادی زودهنگام متهمین، امید به شناسایی زد و بندهای احتمالی پشت پرده و تخلفات گسترده در این حوزه با توجه به رقم قراردادها کم رنگ شده است.
 
این خبر بلافاصله موجی از اظهارنظرها و واکنش ها را در بین محافل رسمی و کارشناسی به دنبال داشت. اما با پیگیری امروز خبرنگار صراط نیوز، جزئیات بیشتری از این ماجرا مشخص شد.
 
بنا بر این گزارش بر خلاف رویه موجود در پروژهایی با این ارقام و اعداد نجومی که فرایند رسیدگی به تخلف به کندی و با تأمل انجام می شود، سرعت آزادی "ع.ش" (مدیر دفتر نمایندگی پذیرش و پخش تبلیغات محیطی فوتبال) امید به نتیجه بخش بودن پیگیری ها را کمرنگ کرده است.
 
حتی شنیده ها حاکی است که متاسفانه مقرر شده قرارداد امتیاز حق پخش مسابقات فوتبال از سوی مسئولین فدراسیون فوتبال به "ع.ش" یعنی متهم اصلی پرونده واگذار شود.
 
حال این سوال مطرح است که افراد مذکور بر اساس چه مستنداتی مبادرت به انعقاد قرارداد با شرکتهای اجاره ای نموده اند؟ آیا نظارت لازم بر روی عقد چنین قراردادهایی که با رقم های نجومی صورت می گیرد، وجود دارد؟ آیا قرار نیست مسئولین صداوسیما در مورد اقدامات و قراردادها و نیز میزان درآمدزایی این شرکت و شرکت هایی نظیر این شفاف سازی کنند؟
 
گفتنی است بررسی موضوعات نشان می دهد چنین رویه ای باعث آلودگی برخی شرکتها و موسسات دیگر نیز شده است. خبرها حکایت از آن دارد که برخی عوامل صداوسیما نیز در این خصوص مورد تحقیق قرار گرفته اند.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms