هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 29 تير 1396
ساعت 22:58
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 خرداد 1391 ساعت 07:43 2012-6-16 07:43:55
شناسه خبر : 112589

نسخه جدید لوح فشرده لغت‌نامه دهخدا توسط موسسه انتشارات دانشگاه تهران در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش مهر، این لوح فشرده طرحی است تازه برای استفاده آسان از لغت‌نامه دهخدا به عنوان یکی از نفیس‌ترین آثار علمی در زبان و ادب فارسی.

ویژگی این نرم‌افزار آن است که لغت‌نامه دهخدا را در قالبی زیبا و موزون با ابزارهای پژوهشی متنوع به علاقه‌مندان و دوستداران فرهنگ و ادب فارسی عرضه کرده است.

تمام افرادی که نسخه‌های قبلی لوح فشرده لغت نامه دهخدا را خریداری کرده‌اند می‌توانند با ارائه نسخه قبلی و مبلغ 5 هزار تومان نسخه جدید را در فروشگاه‌های انتشارات دانشگاه تهران دریافت کند.

نرم‌افزار جدید در کنار امکانات کلی چون جستجو در عناوین لغت‌نامه شامل 343466 مدخل، جستجوی هوشمند در فهرست مدخل‌ها، جستجوی لغت در متن معانی مدخل‌ها، جستجوی ترکیبی در متن لغت‌نامه، شواهد و پانویس‌ها، جستجوی یک عبارت در متن کامل لغت‌نامه، ارائه طومار الفبایی ترکیب‌ها و امکان جستجو در آن، ارائه طومار الفبایی امثال و امکان جستجو در آن

امکان جداسازی مدخل‌ها براساس تعداد شاهد، جستجوی شاهدها، ترکیب‌ها، امثال و معانی دیگر، دسترسی همزمان به پانویس‌ها، چاپ تمامی و یا بخشی از معنی، امکان استفاده همزمان از برنامه‌های دیگر در ویندوز، فارسی‌سازی بر اساس استاندارد یونیکد، ارائه فهرست از مدخل‌های انتخابی دارای امکانات جدیدی نیز هست.

جستجوی مدخل در ویکی پدیا، گوگل و گنجور، جستجوی سریع در معانی و پانویس‌ها، به‌روز ‌رسانی از طریق اینترنت، امکان یادداشت‌برداری، مشاهده و ذخیره سازی لیست مدخل‌های یافت‌شده، انتقال ساده معانی و یادداشت‌ها به برنامه‌های دیگر، قابلیت نصب روی سیستم عامل‌های ویندوز ایکس پی، ویستا، 7 و 8 امکانات جدیدی است که در لوح فشرده‌ای که به تازگی عرضه شده است، ارائه می‌شود.

  

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms