هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 5 ارديبهشت 1396
ساعت 17:06
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 خرداد 1391 ساعت 15:31 2012-6-12 15:31:00
شناسه خبر : 112329

یک روانشناس به دانشجویانی که این روزها در حال و هوای امتحانات پایان ترم قرار دارند توصیه کرد که از ارتباط با دوستان دارای افکار بد دوری کنند و در مقابل مصرف ادویه و بهره گیری از دعا و مناسک مذهبی را به آنان پیشنهاد داد.

به گزارش مهر، دکتر حسین ابراهیمی مقدم به دانشجویانی که هم اکنون در ایام پایان ترمهای دانشگاه قرار دارند توصیه هایی ارائه کرد.
 
تاثیرات مصرف قند در روزهای امتحان
 
این استادیار دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انسان موجودی حسی، روانی، اجتماعی و معنوی است و باید در روزهای امتحان هم این 4 بعد به درجه مطلوبی رسیده باشند، افزود: از نظر زیست شناسی فیزیولوژی بدن انسان طوری تنظیم شده که مغز برای حل کردن مسائل، نیاز به دریافت سوخت مناسب و مورد ترمیم قرارگرفتن دارد. سوخت مناسب قند است که اگر به نوعهای متفاوت در اختیار بدن قرار گیرد و بدن هم از اکسیژن مناسبی برخوردار باشد، می تواند این قند را به خوبی به مصرف برساند.
 
ورزشها، خوردن عسل و شکلات به جای تخم مرغ
 
این روانشناس همچنین به دانشجویان توصیه کرد که در صبحهای امتحان مصرف غذاهای سنگین یا مواد پروتئینی مثل تخم مرغ پیشنهاد نمی شود بلکه خوردن عسل یا به همراه داشتن شکلات می تواند تاثیرات بهتری داشته باشد.
 
مدیر گروه روانشناسی دانشگاه آزاد همچنین استفاده از ورزشها و نرمشهایی را که اکسیژن رسانی می کنند به دانشجویان توصیه و تاکید کرد که شنا، پیاده روی و نفس عمیق کشیدن به اکسیژن رسانی کمک بیشتری می کند.
 
تاثیرات دعا و مناسک مذهبی
 
این روانشناس در ادامه گفتگوی خود با مهر، به تاثیرات مثبت دعا و انجام مناسک مذهبی در ایام امتحانات نیز اشاره کرد و اظهار داشت: دعا، انجام مناسک مذهبی و ایجاد ارتباط با اشخاصی که جنبه معنوی بیشتری دارند مقدار زیادی به آرامش قبل از امتحان کمک می کند، حتی برقراری ارتباط با اشخاصی که در دانشجو احساس مثبت ایجاد می کنند، می تواند برای وی احساس امنیت روانی ایجاد کند.
 
وی در عین حال، استفاده از ادویه را هم به دانشجویان در این روزهای پر استرس توصیه کرد.
 
قطع ارتباط با دوستان بخیل و حسود
 
دکتر ابراهیمی مقدم در ادامه این پیشنهاد را هم به دانشجویان کرد که در این روزها از رابطه با آدمهای حسود و بخیل و کسانی که تمایلی به موفقیت دیگران ندارند، پرهیز کنند.
 
وی همچنین تاکید کرد دانشجو می تواند از فضا، زمان و مکان امتحان برای خود تصویر ذهنی مثبت ایجاد کند و در عوض از فکر کردن درباره این مسائل که در امتحان شکست می خورد، بپرهیزد و از سوی دیگر از عبارات تلقینی مثبت استفاده کند.
 
استراحت خوب فراموش نشود
 
این روانشناس بهره بردن از خواب کافی و مناسب را به دانشجویان گوشزد کرد و گفت: استراحت و خواب کافی نباید نادیده گرفته شود، در حالیکه بسیاری از افراد سعی می کنند از نهایت زمان خود استفاده و خوابشان را دچار مشکل کنند، در حالیکه مغز برای سازماندهی افکار و ترمیم، نیاز به خواب خوب و مناسب دارد.
 
 شب امتحان لباس راحت تن کنید و سوار ترن برقی نشوید
 
دکتر ابراهیمی مقدم گفت: شب امتحان، شب درس خواندن نیست و باید زود به خواب رفت و لباس راحت بر تن کرد. حتی نباید غذای سنگین خورد و به مکانهای خاص که هیجان انگیز هستند، مراجعه نکرد. عده ای بودند که شب امتحان سوار ترن برقی شدند که هیجان ناشی از این موضوع، هنگام امتحان برای آنان دردسر ساز شد.


 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت