هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 7 خرداد 1396
ساعت 23:35
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 خرداد 1391 ساعت 11:16 2012-5-29 11:16:33
شناسه خبر : 111155

مدیرعامل شهر جدید پردیس از آغاز ثبت نام مسکن مهر از 16خرداد خبر داد و گفت:‌ آورده متقاضیان از 15 تا 30 میلیون تومان بنا بر واحد درخواستی متغیر است.

به گزارش مهر، مهدی هدایت در نشست خبری در خصوص آغاز ثبت نام مسکن مهر در شهر جدید پردیس اظهار داشت: مرحله اول ثبت نام مسکن مهر در سال جدید از 16 خرداد آغاز می‌شود و در فاز اول ساخت 80 هزار واحد در فروردین ماه امسال شروع شده است.
 
مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه ثبت نام در 30 دفتر پستی شهر تهران انجام می گیرد، بیان کرد: کلیه زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی همزمان با ساخت واحدها آغاز به کار کرده‌اند تا همزمان با پایان ساخت واحدهای مسکن مهر در 18 ماه آینده آنها هم پایان یابد.
 
وی با تاکید بر مکان یابی مناسب پروژه‌های مسکن مهر اظهار داشت: این واحدها در بهترین موقعیت مکانی پردیس قرار دارد و از آنجایی که در زمین‌های شیب‌دار فاز 9 قرار گرفته است، منظره زیبایی را به این پروژه‌ها می دهد.
 
هدایت با اشاره به اینکه ساخت مسکن مهر در پردیس سه دهک جامعه را تحت پوشش قرار می‌دهد، افزود: پروژه‌ها به سه بخش دهک پایین، دهک متوسط و دهک بالاتر از متوسط تقسیم می‌شود که بر این اساس، بلوک‌های 60 واحدی بلند مرتبه با تامین پارکینگ در محوطه و آورده کم برای دهک پایین در نظر گرفته شده است.
 
مدیرعامل شهر جدید پردیس در خصوص دهک‌های دیگر افزود: آپارتمان‌های 10 واحدی در 5 طبقه دو خوابه برای طبقات متوسط و آپارتمان های سه طبقه 6 واحدی و یا 4 طبقه 8 واحدی و سه خوابه‌های بزرگ برای طبقه‌های متوسط به بالا در نظر گرفته شده است.
 
وی با بیان اینکه هر متقاضی و با هر آورده‌ای می‌تواند مسکن مهر در پردیس را خریداری کند، اظهار داشت: آورده متقاضیان از 15 میلیون تومان آغاز شده و تا 30 میلیون تومان خواهد بود که در مرحله اول ثبت نام باید 5 میلیون تومان به حساب واریز شود.
 
هدایت تصریح کرد: از مبلغ 5 میلیون تومان تا تمام آورده در طول اجرای پروژه و بنا بر پیشرفت فیزیکی آن از متقاضی دریافت می‌شود و واجدین شرایط پس از ارایه مدارک در دفاتر پستی و ارسال اس ام اس به آنها باید 5 میلیون تومان را به حساب بانک واریز کنند.
 
مدیرعامل شهر جدید پردیس با تاکید بر اینکه هدف از احداث شهر جدید پردیس پذیرش سرریز جمعیت شهر تهران بوده است، گفت: به همین جهت از هیچ کجای کشور متقاضی مسکن مهر در شهر جدید پردیس پذیرفته نخواهد شد زیرا افق جمعیتی این شهر برای 400 هزار نفر طراحی شده است بنابراین در زمان ثبت نام هم غیر از ساکنان تهران متقاضی پذیرفته نخواهد شد.
 
وی با اشاره به مدارک مورد نیاز برای احراز سکونت متقاضی در تهران، گفت: متقاضی حتماً باید یکی از شرایط شناسنامه متولد تهران، سرکوپن تهران، مدرک دولتی دلیل بر سکونت 5 ساله در تهران و یا دفترچه بیمه با سابقه 5 ساله پرداخت در شهر تهران را داشته باشد.
 
مدیرعامل شهر جدید پردیس با تاکید بر تسریع در اجرای پروژه‌ها با روش صنعتی سازی اظهار داشت: تمامی آئین‌نامه‌های نظام مهندسی در ساخت این پروژه‌ها رویت می‌شود و کاربری‌های خدماتی در کنار احداث واحدها انجام خواهد شد به طوری که هم اکنون زمان تکمیل زیرساخت‌ها مشخص شده است.
 
هدایت با بیان اینکه این پروژه‌ها مربوط به مسکن مهر 99 ساله است، افزود: اگر افرادی تقاضای مسکن مهر ملکی را داشته باشند می‌توانند در فرم ثبت نام آن را انتخاب کنند و بنا بر تعداد این متقاضیان به آنها مسکن مهر ملکی تحویل داده خواهد شد؛ به این معنا که بخشی از زمین 99 ساله‌ها محاسبه شده و پول دریافت می‌شود.
 
وی افزود: متقاضی مسکن مهر نباید از تاریخ اول فروردین 1384 به نام خود و یا همسرش زمین یا آپارتمانی را خریداری و همچنین نباید از تاریخ 22 بهمن سال 57 از امکانات دولتی برای خرید زمین و مسکن استفاده کرده باشد.
 
مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه اولویت واگذاری واحدها بستگی به زمان ثبت نام و تکمیل واریزی دارد، ادامه داد: پروژه‌هایی که از سال 89 در حال احداث هستند 4 هزار واحد قبل از سال جدید افتتاح شد و از 9 هزار واحد باقی مانده هم 1300 واحد پایان تیرماه، دو هزار و 700 واحد در شهریور ماه و مابقی تا پایان سال تحویل داده می‌شود.
 
هدایت با تاکید برای که هیچ سازنده‌ای حق دریافت یک ریال هم از متقاضی ندارد، اظهار داشت:‌ تمامی واحدهای تحویل داده شده دارای امکانات آب و برق و گاز هستند و هیچ واحدی بدون امکانات تحویل داده نمی‌شود.
 
وی در خصوص ساخت متروی پردیس به تهران گفت: مترو به طول 20 کیلومتر از سال 85 عقد قرارداد شده و هم اکنون تمام طرح آماده اجراست و از ایستگاه سرخه حصار خط 2 تهران به جنوب فاز 9 منتهی می‌شود.
 
مدیرعامل شهر جدید پردیس برآورد اعتبار مورد نیاز متروی پردیس را یکهزار و 700 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در روزهای آینده تصفیه خانه آب پردیس که از سال 1375 شروع شده است، به طول 15 کیلومتر افتتاح می‌شود، همچنین پیگیر ساخت تصفیه خانه فاضلاب هم هستیم.
 
وی با بیان اینکه ساخت مصلی این شهر هم از سال 85 شروع شده است، اظهار داشت: مرحله دوم قرارداد اجرای آن منعقد شده و تا 4 ماه آینده سقف این پروژه به پایان می رسد. همچنین سفت کاری مسجد جامع به پایان رسیده و تا اواخر سال آینده تکمیل و بهره برداری خواهد شد.
 
هدایت در خصوص پروژه‌های سرمایه گذاری در پردیس اظهار داشت: هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی اعتبار دو میلیارد تومانی برای ساخت تقاطع غیرهمسطح پروژه‌های 80 هزار واحدی اختصاص داد که این پروژه فاز 8 را به فاز 9 متصل می کند.
 
وی افزود: زمین مناسب در اختیار سرمایه گذار برای ساخت بیمارستان 100 تختخوابی داده شده و این بیمارستان در انتهای فاز 3 ساخته خواهد شد، همچنین زمین ورزشی به مساحت 2.5 هکتار در مرحله شروع عملیات اجرایی است.
 
مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه تمامی کاربری‌ها از طریق مزایده واگذار شده است، افزود:‌ زمین ورزشی در فاز 9 ساخته می‌شود و ساخت پارک آبی هم در دستور کار قرار دارد.
 
وی در خصوص ارایه سند به واحدهای مسکن مهر پردیس گفت:‌ ما جزو اولین شهرهایی بودیم که سند مسکن مهر را دریافت کردیم و به طور متوسط هر روز بین 50 تا 100 صدور سند در این شهر داریم و پیش بینی می‌شود تا پایان سال واحدهای افتتاح شده سند دریافت کنند.
 
هدایت در خصوص قیمت مسکن به جز مسکن مهر در شهر جدید پردیس گفت: تاکنون افزایش قیمتی را در این شهر نداشته‌ایم.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت