هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 29 ارديبهشت 1391 ساعت 13:48
جمعه 29 ارديبهشت 1391 18:18 ساعت
2012-5-18 13:48:44
شناسه خبر : 109930
وحدت برخی جریانات اصولگرا و انقلابی با ساکتین فتنه در انتخابات اخیر مجلس، به بهانه تشکیل سامانه وحدتی ماندگار، نه تنها موجب شده است تا این جریانات این روزها به تلاش و تکاپوی جدی برای تسلط بر امورات مجلس نهم روی بیاورند، بلکه سبب شده است این جریانات با برخی اظهار نظرها، بدیهی‌ترین شاخصه‌های موثر در فتنه 88 را نیز زیر سوال برده و از این طریق به احیای وجهه سیاسی خود بپردازند.

گروه سياسي:  با گذشت نزدیک به 3 سال از فتنه 88  و در شرایطی که مردم با حضور خود در راهپیمایی نه دی و 22 بهمن 88 کار فتنه گران و حامیان داخلی آنها را یکسره کرده بودند، وحدت برخی جریانات اصولگرا و انقلابی با ساکتین فتنه در انتخابات اخیر مجلس، به بهانه تشکیل سامانه وحدتی ماندگار، نه تنها موجب شده است تا این جریانات این روزها به تلاش و تکاپوی جدی برای تسلط بر امورات مجلس نهم روی بیاورند، بلکه سبب شده است این جریانات با برخی اظهار نظرها، بدیهی‌ترین شاخصه‌های موثر در فتنه 88 را نیز زیر سوال برده و از این طریق به احیای وجهه سیاسی خود بپردازند.

به گزارش رجانیوز، پس از آنکه در هفته‌های گذشته علی لاریجانی در سخنانی با زیر سوال بردن موضوع ساکتین فتنه  و درشرایطی که رهبر انقلاب از سکوت در برابر فتنه انتقاد کرده بودند اعلام کرد: "معلوم نیست تئوری ساکتین فتنه از کدام کره نازل شده است." روز چهارشنبه نیز محسن رضایی از فته 88 به عنوان"اعتراض مردم به نتیجه انتخابات یاد کرده و اغتشاشات سال 88 را نه یک پروژه سیاسی که "اعتراضات اجتماعی مردم" معرفی کرده است!

خبرنامه دانشجویان گزارش داد، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام كه روز چهارشنبه در  دانشگاه شهید چمران اهواز حضور يافته بود، ضمن سخناني درباره حمايت از توليد ملي و راهكارهاي اقتصادي آن، گريزي هم به حوادث سال 88 زد و اظهار داشت: "مردم به نتیجه انتخابات معترض بودند و اعتراض آنها از نوع اجتماعی بود نه سیاسی و در حالی که می‌توانست مسالمت آمیز ادامه یابد و ختم شود اما به علت «ضعف مدیریت»، به فتنه تبدیل شد."

 رضايي در پاسخ به دانشجویی مبنی بر اینکه چرا شما علی رغم سخنان رهبری مبنی بر صحت انتخابات باز همگام با میر حسین موسوی و کروبی بحث تقلب در انتخابات را به پیش کشیدید گفت: "در آن زمان افکار عمومی دچار تشویش شده بود و اگر دولت! در آن زمان اجازه شمارش آرا را میداد، هیچ موقع تظاهرات به نابه هنجاری کشیده نمی‌شد!"
 
در انتهای جلسه نيز هنگامي كه مجری برنامه  سوال کرد آیا شما حوادث  بعد از انتخابات را فتنه می دانید یا اعتراض؛ رضایی در پاسخ گفت: "بنده آنها را تخلف واعتراض می‌دانم و اگر مسولان نظام با سو مدیرت با آن بر خورد نمی کردند فتنه بوجود نیامده بود."
 
اين اظهارات در حالي از سوی محسن رضایی مطرح مي شود و او در شرایطی هم چنان "ضعف مديريتي" را منشا بوجود آمدن فتنه 88 مي داند كه رهبر معظم انقلاب طي سالهاي اخير بارها و بارها بر برنامه ريزي همه جانبه و گسترده دشمن جهت اغتشاشات سال 88 تاكيد كرده اند؛ از جمله بيانات ايشان در  14 خرداد 1390 در جمع مردم حاضر در حرم حضرت امام (ره) كه در تحليلي جامع؛ ريشه فتنه 88 را نه اعتراض مردم به نتایج انتخابات که حاصل 10 سال كار دشمن دانسته و عنوان كردند"
 
"سال 78 كه آن حوادث پيش آمد، آن كسى كه اين حوادث را خنثى كرد، مردم بودند. روز بيست و سوم تير سال 78 مردم آمدند در خيابانها، توطئه‌ى دشمن را كه سالها برايش برنامه‌ريزى كرده بودند، در يك روز باطل كردند. آن روز گذشت. موج دوم، باز يك برنامه‌ريزى ده‌ساله بود تا سال 88 . به نظرشان فرصتى به دست مى‌آمد. به خيال خودشان زمينه‌ها را آماده كرده بودند. مطالباتى هم مردم داشتند - مردمى كه وابسته‌ى به نظامند، وفادار به نظامند - فكر كردند از اين مطالبات بتوانند استفاده كنند؛ لذا آن قضاياى سال 88 به وجود آمد. دو سه ماه تهران را متلاطم كردند - البته فقط تهران را - دو سه ماه توانستند دلها و ذهنها را به خودشان مشغول كنند. اينجا هم مردم آمدند توى ميدان. بعد از آنكه باطنها ظاهر شد، در روز قدس مردم ديدند كه اينها حرف دلشان چيست، در روز عاشورا فهميدند كه اينها عمق خواسته‌هاشان تا كجاست، مردم عزيز ما به ميدان آمدند و حماسه‌ى نُه دى را به راه انداختند. نه فقط در تهران، بلكه در سراسر كشور، ميليونها نفر در روز نهم دى، بعد هم بلافاصله در بيست و دوى بهمن آمدند توى ميدان، غائله را ختم كردند. اين، هنر مردم است."
 
نکته جالب آنجاست که  آقاي رضايي در بخش دیگری از سخنان خود نیز علت همنوايي اوليه خود با موسوي و كروبي در اعتراض به نتايج اعلام شده از سوي وزارت كشور را تشويش افكار عمومي و اجازه ندادن دولت! براي شمارش آرا مطرح كرده است. این در حالی است که به نظر می رسد مسئول ارائه مجوز برای بازشماری آراء شورای نگهبان و نه دولت بوده است و با این وجود نیز بازخواني وقايع آن روزها خلاف سخنان آقای رضایی را ثابت مي كند.
 
چنانكه با وجود امتناع موسوی و کروبی از ارائه شکایت به شورای نگهبان، این شورا پذیرفت 10 درصد صندوق‌ها در حضور نمایندگان کاندیداهای معترض باز شماری شود که بازشماري برخی صندوق ها نه تنها تغيير قابل توجهي در ميزان آراي اعلام شده از سوي وزارت كشور ايجاد نکرد بلكه در برخي صندوق ها بر خلاف ادعای کاندیداهای معترض، تعداد آراء کاندیدای پیروز نیز افزایش یافته بود.بسياري از صاحب نظران نيز همين موضوع را علت اصلي انصراف رضایی از ادامه شكايت هاي انتخاباتي اش اعلام كردند.
 
به نظر مي رسد عملكرد برخي نخبگان اصولگرا و وحدت با ساكتين فتنه طي انتخابات اخير مجلس از عوامل اصلي تحرکات اخیر برخی جریانات برای احیا جریان خود از طریق تسلط بر امورات مجلس و یا قلب واقعیت در قبال فتنه 88 باشد.