هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 6 اسفند 1395
ساعت 18:34
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391 ساعت 17:53 2012-5-10 17:53:35
شناسه خبر : 109204

نخست وزیر قطر به دلیل داشتن یک خانواده پرجمعیت ۱۵ نفره از خرید دو واحد آپارتمان مجلل در نیویورک ناکام ماند.

به گزارش شبکه العالم، "شیخ حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی" حدود یک ماه قبل پس از آنکه متوجه شد دو آپارتمان مجلل در منطقه ای اعیان نشین در نیویورک به فروش گذاشته شده است، درخواستی را برای خرید این آپارتمانها فرستاد. وی همچنین خواستار آن شد که این دو آپارتمان به یک آپارتمان تبدیل شوند .. اداره املاک منطقه در آغاز با این درخواست شیخ حمد موافقت کرد، ولی وکیل صاحبان این آپارتمانها ناگهان از فروش آنها به وی صرفنظر کردند.
 
منابع رسانه ای تأکید کردند، هنوز مالکان دلیل مخالفت با فروش این دو آپارتمان را اعلام نکرده اند. این دو واحد آپارتمان در طبقه هشتم یک ساختمان تاریخی ۱۲ طبقه به نام ۹۰۷ قرار دارند، که در خیابان شماره ۷۲ منهتن واقع شده است.
 
در همین راستا برخی منابع تأکید کردند مقام یا تابعیت شیخ حمد دلیل مخالفت با فروش این دو آپارتمان به او نبوده، بلکه این نگرانی وجود داشت که ۱۵ فرزند شیخ حمد که همواره وی را همراهی می کنند، می توانند موجب آزار همسایگان در این ساختمان شوند.
 
این ساختمان که در سال ۱۹۱۵ ساخته شده، از مجلل ترین ساختمان های مسکونی شهر نیویورک به شمار می آید. در ورودی این آپارتمان یک موزه کوچک از تابلوهای نادر وجود دارد که یکی از آنها متعلق به "رامبراند" نقاش هلندی است که ۳۴۳ سال قبل درگذشته است.
 
همچنین برخی روزنامه ها دلیل مخالفت فروش این آپارتمان به نخست وزیر ۵۲ ساله قطر را مصونیت دیپلماتیک او عنوان کرده اند، امری که مانع از تعقیب و یا بازخواست قانونی او در صورت خسارت او یا یکی از فرزندانش به ساختمان یا یکی از همسایگان می شود .. افرادی که تقریبا بیشتر آنها از شخصیت های مهم و معروف آمریکایی هستند.
 
سابقه بازداشت دختر شیخ حمد در انگلیس
 
حدود یک ماه پیش روزنامه انگلیسی "فایننشال تایمز" در خبری فاش کرد که نیروهای امنیتی این کشور با حمله به یکی از آپارتمان های واقع در شهر لندن که گمان می کردند در آن تعدادی اسلامگرای افراطی مخفی شده اند، متوجه شدند که این محل، یک خانه فساد مربوط به اعراب است.
 
نیروهای پلیس پس از آنکه دریافتند دختر نخست وزیر قطر نیز تقریبا برهنه در این آپارتمان حضور دارد، بیشتر شگفت زده شدند.
 
فایننشال تایمز تأکید کرد: پس از اعلام این خبر سفارت قطر به سرعت وارد عمل شد تا از انتشار آن در رسانه ها جلوگیری کند، ولی یکی از عناصر امنیتی این خبر جنجالی را به یک روزنامه انگلیسی اطلاع داد که نخست وزیر قطر برای جلوگیری از انتشار آن ۵۰ میلیون دلار به این روزنامه داد.


 

 

 

 

 

 

طراحی سایت ایران دروپال طراحی سایت