هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 شهريور 1396
ساعت 07:34
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391 ساعت 17:25 2012-5-10 17:25:27
شناسه خبر : 109196

رییس جمهوری از راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تایباد تا پایان ماه مبارك رمضان خبر داد.

به گزارش ایرنا، 'محمود احمدی نژاد' عصر پنج شنبه در چهارمین سفر استانی خود به خراسان رضوی در جمع مردم شهرستان تایباد حضور یافت.
 
وی در سخنانی اظهارداشت: در جریان سفرهای استانی در این شهرستان 78 مصوبه داشته ایم كه 69 مورد آن اجرایی شده است یا در دست اجرا است.
 
رییس جمهوری یادآورشد: در پایان این سفر در جلسه هیات دولت 9 مصوبه ای كه اجرایی نشده است یا در ابتدای كار است بررسی و مشكلات اجرایی آن برطرف می شود.
 
احمدی نژاد تصریح كرد : همه قول های دولت در جریان سفرهای دولت دهم محقق می شود ضمن آن كه باید اقدامات بسیاری انجام شود و به این منظور تصمیمات جدیدی اتخاذ می شود.
 
وی با تاكید بر اهمیت بحث اشتغال جوانان شهرستان تایباد اظهار داشت: مرحله نخست منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان تا آخر ماه مبارك رمضان یا زودتر با حضور معاون اول رییس جمهوری به بهره برداری می رسد.
 
احمدی نژاد ادامه داد : موضوع منطقه ویژه معدنی نیز تصویب شده و بودجه لازم هم برای آن تعیین شده است و بودجه بیشتری برای این بخش اختصاص می یابد و در سریع ترین زمان ممكن راه اندازی و فعال می شود.
 
وی با بیان این كه جوانان این دیار علاقمند به داشتن شغلی شرافتمندانه و مفید در همین منطقه هستند،گفت : این شهرستان همچنین در بخش كشاورزی دارای استعداد و ظرفیت بالایی است كه امیدواریم با در اختیار گذاشتن زمین و اختصاص یارانه لازم برای آبیاری تحت فشار اراضی این منطقه توسط استاندار ، جوانان این دیار همتی مضاعف را برای آبادانی منطقه و تولیدات آن داشته باشند.
 
رییس دولت دهم با تاكید بر این كه باید از همه ظرفیت های این شهرستان بهره برد ، اظهارامیدواری كرد: در آینده ای نه چندان دور تولیدات صنعتی ، معدنی و كشاورزی این شهرستان به تمامی ایران و همچنین خارج از كشور صادر شود.
 
احمدی نژاد تصریح كرد: امروز مهم ترین امر ساختن ایران اسلامی است و همه در هر كجا كه هستند باید وارد عمل شوند و برای ساختن ایران همتی عالی كنند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این همه جنگ و تجاوز ، خیانت و چپاول ؛ غارت ثروت ملت ها همه به واسطه افرادی است كه قلب های مریض دارند و حاضر نیستند جان و دل خود را در معرض انوار الهی قرار دهند.
 
رییس جمهوری افزود: آنها همواره دم از حقوق بشر می زنند اما با حمله به كشورها ،منابع و منافع ملت ها را زیر پا نابود و له می كنند.
 
احمدی نژاد افزود: حرف و عمل آنها دو گانه است ، آنان دم از آزادی ملت ها و احترام به حقوق مردم می زنند اما با بدترین شقاوت ها حرف خود را به ملت ها تحمیل و مردان، زنان و كودكان را در بمباران ها قطعه، قطعه می كنند.
 
وی تصریح كرد: ریشه تروریسم در دنیا خود آنان هستند كه برای چپاول منابع و معادن مردم منطقه آمده اند اما به دروغ می گویند برای مبارزه با تروریسم آمده ایم .
 
رییس جمهوری اظهارداشت: تروریسم با آنان به منطقه آمده است چنان كه از وقتی ناتو به افغانستان آمد 100 هزار انسان كشته شده اند.
 
احمدی نژاد خطاب به استعمارگران، گفت : شر خود را از سر ملت ها كم كنید ،نفاق را كنار بگذارید و در فضای دوستانه و عادلانه زندگی كنید.
 
وی با بیان این كه آزادی و استقلال حق ملت ها است، افزود : برداشت آنها از ملت ایران نیز غلط است، این ملت اگر لازم باشد برای دفاع از حق خود آنان را سرجایشان می نشاند.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms