هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 5 مرداد 1396
ساعت 17:32
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391 ساعت 17:21 2012-5-10 17:21:59
شناسه خبر : 109195

به دنبال ناتوانی احزاب یونانی در ائتلاف و تشکیل کابینه، این احتمال وجود دارد که انتخابات پارلمانی مجددا در این کشور برگزار شود.

به گزارش فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی: پس از آنکه دومین حزب پیروز در انتخابات پارلمانی یونان هم موفق به ائتلاف با دیگر احزاب و تشکیل کابینه ائتلافی نشد، این بار نوبت سه روزه برای تشکیل کابینه به حزب «پاسوک» رسیده است، که در صورت عدم توان این حزب در تشکیل کابینه، مردم یونان شاهد برگزاری مجدد انتخابات خواهند بود. 
 
بر اساس قوانین داخلی یونان، در صورتی که هیچ حزبی نتواند تعداد لازم برای تشکیل مستقل کابینه را به دست آورد، حزبی که بالا‌ترین تعداد کرسی را به دست آورده، باید در ائتلاف با دیگر احزاب تشکیل کابینه دهد و برای این کار سه روز زمان دارد. در صورت عدم توفیق حزب پیروز، دومین حزب این فرصت سه روزه را به دست می‌آورد، و پس از این فرصت سه روزه هم، حزب سوم از لحاظ تعداد آرا، برای تشکیل کابینه تلاش می‌کند. 
 
تا کنون حزب میانه راستگرا که بیشترین کرسی را در پارلمان به دست آورده بود، و حزب چپ افراطی که در جایگاه دوم از حیث تعداد کرسی‌های پارلمان قرار داشت، نتوانسته‌اند در مهلت سه روزه، به ائتلاف دست یابند. حالا نوبت تشکیل کابینه به حزب پاسوک که طرفدار سیاست‌های نامحبوب ریاضتی است، رسیده است. 
 
در صورتی که «اونجلوس ونیزلوس»، رهبر این حزب و وزیر دارای سابق یونان هم نتواند به ائتلافی با دیگر احزاب دست یابد، و کابینه تشکیل دهد، یونان مجبور به برگزاری مجدد انتخابات به امید دست‌یابی به نتایجی متفاوت و تشکیل کابینه، خواهد بود. 
 
برآیند کلی اوضاع داخلی یونان، نشانی از احتمال موفقیت ونیزلوس ندارد، و به نظر می‌رسد عدم ثبات سیاسی که به سبب بحران مالی در این کشور رخ داده، همچنان ادامه داشته باشد.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms