هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 ارديبهشت 1391 ساعت 15:43 2012-5-9 15:43:40
شناسه خبر : 109104

وزارت دارایی یونان، روز سه شنبه برای نخستین بار پس از انتخابات بحث برانگیز پارلمانی در این کشور، اوراق قرضه شش ماهه خود را در بازار اوراق بهادار عرضه کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی یورو نیوز ابهام در اوضاع سیاسی یونان باعث شده است تا نرخ بهره اوراق قرضه این کشور بار دیگر افزایش یابد .
 
بر اساس این گزارش بدین ترتیب یونان برای فروش یک میلیارد و سیصد میلیون یورو اوراق قرضه خود بهره بیش از 4.69  درصد پرداخته است.
 
ساواس روبلیس ، کارشناس ارشد اقتصادی تاکید کرد ، یونانی ها نمی توانند به کمک های بین المللی نه بگویند ، چون در این صورت در آینده نزدیک ، اواسط یا اوخر سال آینده مجبور به ترک منطقه یورو می شوند.
 
خروج از منطقه یورو باعث می شود استاندارد زندگی در یونان هشتاد درصد سقوط کند . این در حالی است که نرخ بیکاری در یونان همچنان بر اثر ادامه سیاستهای ریاضت اقتصادی رو به افزایش است و هر روز بر جمعیت بیکاران یونانی افزوده می شود و نرخ بیکاری در این کشور حدود 40  درصد اعلام شده است.
 
الکسی سیپراس رهبر حزب چپگرای یونان ، موسوم به سیرزیا نیز تاکید کرد  چنانچه موفق به تشکیل دولت جدید این کشور شود تمام شرایط کمک مالی اتحادیه اروپا و صندوق جهانی پول به یونان را رد خواهد کرد . کارولوس پاپولیاس رییس جمهور یونان به الکسی سیپراس سه روز مهلت داده است تا دولت جدید یونان را تشکیل دهد . حزب سیرزیا که مخالف سیاست های ریاضت اقتصادی است در انتخابات روز یکشنبه یونان در جایگاه دوم از نظر تعداد آرای کسب شده قرار گرفت.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x