هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 شهريور 1396
ساعت 11:13
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 ارديبهشت 1391 ساعت 10:51 2012-5-6 10:51:18
شناسه خبر : 108629

شماره اول ضمیمه آزاد نشریه سوره اندیشه با نام اسماء روی دکه قرار گرفت.

به گزارش رجانیوز، ویژه نامه اسماء که به بررسی بحران در نظام سرمایه داری می‌پردازد، ابتدا سعی نموده تا وضعیت قرمز تمدن لیبرال را تشریح کند در این قسمت خواننده با  مقالات و تحلیل هایی مواجه می شود که به خوبی فضای موجود دنیای کاپیتالیستی را از زوایای گوناگون و به شیوه ایی علمی بررسی می کند.

در ادامه اسماء پا را از امروز دنیای غرب فراتر می نهد و با زیر ذره بین قرار دادن کل سرمایه داری از ابتدا تا به امروز به دنبال ریشه های بحران در این نظام مسلط بر جهان می گردد تا از این رهیافت بتواند بر آینده این نظام با چشم تحلیل نظر بیافکند.

ضمیمه آزاد نشریه سوره اندیشه فقط به همین جا ختم نمی شود و با همراه کردن مقالات علمی قصد دارد به بررسی بحران سرمایه داری و جنبش تسخیر وال استریت در ابعاد سیاسی و اجتماعی بپردازد.

این ویژه نامه همراه است با آثار و گفتارهایی از مسعود درخشان، حسین کچویان، منوچهر آشتیانی، شاپور رواسانی، محمد رجبی، ناصر فکوهی، ابرهیم فیاض، رحیم دلالی اصفهانی، رسول بخشی دستجردی، فرشاد مومنی، شهریار زرشناس، محمد صادق کوشکی،  شهرام پرستش، سید حامد وارث، رابرت ال هايلبرونر، ویلیام لازونیک، هیدر گاتنی. 

در واقع اسماء با فراهم کردن دیدگاهای گوناگون در باب جنبش وال استریت و ابعاد گوناگون بحران سرمایه داری به منبعی مناسب برای بررسی بحران در نظام سرمایه داری تبدیل شده است.

همین همه جانبه نگری و در کنار هم قرار دادن نظرات و آرای گوناگون و حتی بعضا مخالف نیز باعث شده است تا این نشریه خواندنی شود.

این ویژه نامه همچنین بخش مفصلی را به طرح، پوستر و عکسهای مرتبط با موضوع اختصاص داده است که بسیار جذاب و دیدنی است.

ناگفته نماند که سوره اندیشه مجله ایست که در فضایی متعهدانه سعی در بررسی موضوعات و مباحث پیرامون علوم انسانی دارد و از این نظر لبیکی است به تذکرات مقام معظم رهبری پیرامون لزوم تحول در علوم انسانی.
  

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms