هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 7 خرداد 1396
ساعت 23:17
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 فروردين 1391 ساعت 13:59 2012-4-15 13:59:51
شناسه خبر : 106075

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از هیئت رئیسه مجلس نسبت به دستور کار استیضاح و بازپس گیری آن تاکید کردند که با توجه به اینکه رئیس جمهور و وزیر کار استعفای مرتضوی را نپذیرفته اند، روند طی شده در این مسیر را به ضرر آبروی مجلس خواندند.

به گزارش مهر، کاظم جلالی در تذکری خطاب به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس گرفتن استیضاح وزیر کار آبروی دسته جمعی مجلس بوده است، بیان کرد: من سال اول هم در جریان استیضاح وزیر آموزش و پرورش این مسئله را مطرح کردم که این مسائل به آبروی دسته جمعی مجلس مربوط است.
 
وی با بیان اینکه جزو امضا کنندگان استیضاح وزیر کار نبوده است، اظهار داشت: آنچه اکنون در مورد این استیضاح می دانیم این است که کسی به شرفش را قسم خورده که استعفا می دهد، اما استعفای او را رئیس جمهور و وزیر نپذیرفته اند.
 
جلالی گفت: از شخصیت آقای توکلی در عجبم که گاهی اوقات مو را از ماست می کشد و گاهی اوقات به این آسانی از برخی از موضوعات می گذرد. برخی از دوستان در مجلس نقش بازی می کنند . این افراد عقبه ای در دولت دارند و در مجلس نیز نقش بازی می کنند.
 
وی تصریح کرد: در زمان سئوال از رئیس جمهور نیز کسانی که موضوع سئوال را مطرح کردند در روزهای آخر مسئله مذاکره را مطرح کردند.
 
جلالی تأکید کرد: این کار به افتضاح بانی ، صانع و مستمع تمام شد.
 
همچنین در جلسه امروز مجلس سیدمحمدجوادابطحی از دیگر منتقدان پس گرفتن استیضاح وزیر کار در تذکر دیگری خطاب به رئیس مجلس گفت: شما از هر کسی که در مجلس اظهار نظر می کند سئوال می کنید که بر اساس استناد به کدام مواد قانون اساسی اظهار نظر می کند اما چرا این سئوال را از توکلی نکردید .
 
وی ادامه داد: چرا برخی از نمایندگان در مجلس نماینده تر هستند.
 
لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: از آنجایی که آقایان مصر به استیضاح بودند و آن را در لحظات پایانی پس گرفتند که من فکر کردم بهتر است همه نمایندگان در جریان باشند و بدانند مسیر طی شده چگونه بوده است.
 
حجت الاسلام ذاکر نیز به نحوه کار هیأت رئیسه مجلس که طرح استیضاح را به عنوان دستور کار مجلس قرائت کرد در حالی که می دانست استیضاح پس گرفته شده است تذکر داد که لاریجانی در پاسخ به این تذکر نیز دلیل این اقدام هیأت رئیسه را پس گرفتن استیضاح در آخرین لحظات عنوان کرد .


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت