هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 4 مهر 1396
ساعت 07:47
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 فروردين 1391 ساعت 11:58 2012-4-15 11:58:20
شناسه خبر : 106054

معاون دبير شوراي عالي امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران با ابراز اميدواري نسبت به ادامه مذاكرات، بر لزوم عقب نشيني غرب از تحريم ها ضد ايران به منظور موفقيت نشست تهران و 1+5 تاكيد كرد.

به گزارش رجانيوز، "علي باقري" شنبه شب در مصاحبه با شبكه خبري العالم از استانبول محل مذاكرات ايران و 1+5 با بيان اين كه اين دور از نشست ها با ديدارهاي قبلي متفاوت بود، ابراز اميدواري كرد كه اين مذاكرات با رعايت سطح و جايگاه جمهوري اسلامي ايران و با توجه به نقش تهران در منطقه ادامه يابد.
 
باقري بر لزوم بازگشت غرب از تحريم هاي غيرقابل توجيه عليه جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد و گفت: غرب بايد براي موفقيت مذاكرات و انتقال به مرحله مذاكرات سازنده، از تحريم هاي خود ضد ايران عقب نشيني كند.
 
معاون سياست خارجي و امنيت بين المللي شوراي عالي امنيت ملي ايران افزود: در نشست روز شنبه (26 فروردين) در استانبول تركيه به موضوع غني سازي اورانيوم 20 درصد پرداخته نشد و احتمالا در دور بعدي مذاكرات به آن پرداخته شود.
 
باقري اظهار داشت: در اين نشست توافق شد كه نمايندگان و كارشناسان دو طرف پيش نويس بيانيه اي را ارايه كنند كه در آن جديت طرفين در دستيابي به تفاهم در مذاكرات را اثبات كند.
 
وي بر جديت جمهوري اسلامي ايران در اين مذاكرات تاكيد كرد و گفت: طرف مقابل نيز بايد جديت خود را اثبات نمايد.
 
باقري اظهار داشت: موفقيت مذاكرات مستلزم همكاري و تعامل در همه زمينه ها ميان دو طرف است.
 
وي ادامه داد: دو طرف در اواخر ماه مه (خرداد) نيز مذاكراتي درباره موضوعات مختلف خواهند داشت تا افق آينده مذاكرات را ترسيم كنند.
 
بنابر اين گزارش به دنبال پايان نشست استانبول، كاترين اشتون مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا نيز از برگزاري مرحله دوم مذاكرات هسته اي ايران با گروه 1+5 در بغداد خبر داد.
 
اشتون شنبه شب (26 فروردين) در پايان نوبت دوم مذاكرات هسته اي ايران با گروه 1+5 در استانبول در گفت وگو با خبرنگاران افزود: مرحله دوم مذاكرات روز بيست و سوم مي سال جاري ميلادي (3 خردادماه) در بغداد پايتخت عراق برگزارمي شود.
 
مذاكرات يك روزه هسته اي ايران و 1+5 شنبه (26 فروردين) در دو نوبت صبح و عصر در فضاي تفاهم و رو به جلو در آنكارا برگزار شد.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms