هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 24 فروردين 1391 ساعت 09:44 2012-4-12 09:44:51
شناسه خبر : 105695

مدیر مرکز سرگرمی های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: کشوری که مدعی فرهنگ و تمدن است باید از کودکان شروع کند و صنعت اسباب بازی در این زمینه بسیار موثر است.

 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، قادری در مصاحبه با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: باید به سمت ایجاد صنعت اسباب بازی حرکت کنیم.
 
وی افزود: ما یک غفلت تاریخی داشتیم و تا شش سال پیش واردات اسباب بازی ممنوع بود و همه اسباب بازیها به صورت قاچاق وارد می شد.
 
قادری اضافه کرد: این شیوه مخرب بود و با توجه به نداشتن صنعت اسباب بازی در کشور، باید در مرحله نخست واردات آن را سامان می دادیم.
 
وی گفت: در حال حاضر 50 درصد واردات اسباب بازی به صورت قانونی انجام می شود و روند ساماندهی آن مثبت است.
 
قادری افزود: مرکز سرگرمی های کانون از حدود 10 سال پیش در عرصه تولید محصولات رایانه ای وارد شده است اما نیاز جامعه بیش از توانایی این مرکز است.
 
وی گفت: باید بازرگانان ما در واردات اسباب بازیها نگاه فرهنگی داشته باشند.
 
مدیر مرکز سرگرمی های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه گردش مالی صنعت اسباب بازی در دنیا  سالانه حدود 70 میلیارد دلار است افزود: 30 درصد ظرفیت این صنعت در چین قرار دارد و 26 هزار کارخانه در این کشور در حال فعالیت است.
 
وی افزود: ما بیش از 10 کارخانه استاندارد در این زمینه نداریم.
 
قادری با تاکید بر توجه جدی به هنر صنعت اسباب بازی گفت: نخستین گام و تجربه در تولید عروسک در ایران دارا و سارا بود و بدیهی است این کار نقص داشته باشد.
 
وی گفت: نسل جدید این عروسک ها، کوچک تر، سبک تر و ارزان تر شده است.
 
قادری افزود: یک بچه باید حداقل 50 شخصیت عروسکی را در سن کودکی خود تجربه کند.
 
مدیر مرکز سرگرمی های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: عروسک باربی بنابر اذعان خود غربیها باعث بلوغ زودرس دختر بچه های امریکایی شده است.
 
وی افزود: این بلوغ زودرس باعث بیماری بچه های امریکایی شده است.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x