هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 23 اسفند 1387 ساعت 18:57
جمعه 23 اسفند 1387 22:27 ساعت
2009-3-13 18:57:15
شناسه خبر : 10515
در اغلب بيانيه‌هاي مجلس مانند

نمایندگان مجلس روز پنج‌شنبه در پایان جلسه علنی در حالی به قرائت بیانیه‌ای درخصوص پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره امید اقدام کردند که حدود 40 روز از پرتاب این ماهواره می‌گذرد و 10 روز دیگر عمر این ماهواره پایان می‌یابد.

به گزارش رجانیوز، در این بیانیه که علت تأخیر در صدور آن مشخص نیست، هیچ اشاره‌ای به تلاش‌های دولت نهم در پرتاب ماهواره نشده است. این در حالی است که در اغلب بیانیه‌های مجلس مانند تقدیر از برگزاری همایش فلسطین، تشکر از سریال‌های ماه مبارک رمضان، تشکر از ارسال گزارش تفریغ به مجلس پیش از قرائت بودجه و... نمایندگان مجلس در بیانیه‌های خود مشخصاً از دستگاه‌ها و افراد مسئول در این دستگاه‌ها مانند رئیس مجلس، رئیس سازمان صداوسیما و رئیس دیوان محاسبات تشکر کرده بودند.

رهبر انقلاب روز پنج‌شنبه در دیدار اعضاء مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی پیشرفت‌های فوق العاده کشور در عرصه های علمی تأکید کرده بودند: البته این حرف درست است که آغاز برخی از این طرح‌ها در دهه‌های اخیر بوده است اما نباید فراموش کرد که برای به‌ثمر رسیدن کارهای بزرگ، برخی اراده‌ها کارآمدتر و بعضی همت‌ها نافذتر هستند.

بنا بر این گزارش، مشخص نیست آیا تصمیم به انتشار این بیانیه کوتاه از سوی نمایندگان پس از اطلاع از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضاء خبرگان صورت گرفته یا از قبل چنین تصمیمی وجود داشته و دیرهنگام در مجلس قرائت شده است.

در متن اين بيانيه كه پيش از پايان جلسه علني روز پنجشنبه توسط ساعدي عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي قرائت شد، آمده است: در سي‌امين سالگرد شكوهمند انقلاب اسلامي پرتاب موفقيت آميز ماهواره اميد كه به دست توانمند دانشمندان ايراني طراحي، ساخته و در مدار قرار گرفته را به محضر مقام معظم رهبري و ملت بزرگ ايران و محققان و دانشمندان جوان و پرانگيزه كشور و وزير دفاع تبريك گفته و دستيابي جمهوري اسلامي ايران را به دانش هوا - فضا و ساخت و پرتاب ماهواره بومي با استفاده از ماهواره بر ساخت داخلي كه گامي بلند در خودكفايي كشور در عرصه دانش فضايي مي‌باشد را ارج مي‌نهيم.

نمايندگان در ادامه بيانيه آورده‌اند: بي شك هشت سال دفاع مقدس به مسوولان نظام و رزمنگان و كاركنان بخش صنعت دفاعي اثبات كرد كه براي حفظ اسقلال و عزت بايد در صنايع نظامي به ويژه موشكي، فضايي و ماهواره‌يي به خودكفايي برسيم و اينك حاصل تلاش‌ها و مجاهدت‌ها به فضل الهي به ثمر نشست و ماهواره اميد كه مايه عزت، افتخار و غرور است، تماما توسط محققان توانمند داخلي طراحي و ساخته شد و به فضا پرتاب شد تا كشور عزيزمان ايران در رديف هشت كشور پيشرفته جهان در ساخت و پرتاب ماهواره قرار گيرد.