هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 4 مرداد 1396
ساعت 03:41
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 فروردين 1391 ساعت 18:53 2012-4-7 18:53:50
شناسه خبر : 105088
بعد از تماس با سینماهای شیراز مشخص شد که ادعای علیرضا امینی مبنی بر حذف فیلمش تحت فشارها نهادهای خاص، نه‌تنها صحت ندارد بلکه یک فرافکنی برای توجیه فروش کم فیلم خود و زیرسوال بردن فروش بالای «قلاده‌های طلا» است.

با وجود ادعای علیرضا امینی کارگردان فیلم «انتهای خیابان هشتم» در برنامه شب گذشته هفت، مبنی بر جایگزینی «قلاد‌ه‌های طلا» بجای فیلمش در سینماهای شیراز آنهم تحت فشار برخی نهادها، پیگیری‌های خبرنگار رجانیوز از سینماداران شیرازی، خلاف این ادعا را ثابت کرده و ناخودآگاه بیش از پیش فرضیه فرافکنی برای توجیه فروش پایین فیلم «انتهای خیابان هشتم» را تقویت کرد.

به گزارش رجانیوز، علیرضا امینی کارگردان فیلم «انتهای خیابان هشتم» شب گذشته در برنامه هفت مدعی شد که پس از حذف «گشت ارشاد» از برنامه نمایش سینماهای شیراز این سینماها زیر فشار برخی نهادها مجبور شده‌اند به جای اکران «انتهای خیابان هشتم»، تن به اکران «قلاده‌های طلا» بدهند.
 
این در حالی است که خبرنگار رجانیوز بعد از تماس با سینماهای شیراز به نتیجه‌ای مغایر با ادعای امینی رسید و بر این اساس این فرضیه بیش از پیش تقویت شد که ادعای علیرضا امینی نه‌تنها صحت ندارد بلکه یک فرافکنی برای توجیه فروش کم فیلم خود و زیرسوال بردن فروش بالای «قلاده‌های طلا» بوده است.
 
در همین زمینه یزدانی مدیر سینما سعدی شیراز که از آن به عنوان بهترین سینمای این شهر یاد می‌شود، طی گفتگویی که با خبرنگار رجانیوز داشت اعلام کرد که « در این سینما اصلا قرار نبود که فیلم «گشت ارشاد» اکران شود بلکه به دلیل حاضر نبودن کپی‌های «قلاده‌های طلا» به مدت پنج روز «گشت ارشاد» اکران شد و با استقبال خوبی هم مواجه نشد. بعد از پنج روز هم با رسیدن کپی‌های «قلادهای طلا»  این فیلم جایگزین «گشت ارشاد» شد و اتفاقا با استقبال بسیار زیاد مردم مواجه شدیم.»
 
این درحالی‌ست که برخلاف آنچه امینی مدعی شده است، در حال حاضر فیلم «انتهای خیابان هشتم» در سینما ایران شهر شیراز یکی دیگر از سینماهای مطرح شیراز در حال اکران است و بنا بر گفته مسئولین این سینما، به محض آماده شدن نسخه کپی «انتهای خیابان هشتم»، این فیلم در سینما شیراز نیز به روی پرده خواهد رفت. 
 
بر این اساس بر خلاف مظلوم‌نمایی‌ها و اعتراضات کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «انتهای خیابان هشتم» این فیلم نیز همانند فیلم «قلاده‌های طلا» در دو سالن سینمایی مطرح شیراز اکران خواهد شد.
 
استقبال بالای مردمی از «قلاده‌های طلا» که بصورتی صریح به بازگویی ریشه‌های فتنه 88 پرداخته است، این روزها چندان برای برخی جریانات سینمایی خوشایند نبوده است چنانکه این جریانات اقلیت، با استفاده از ابزار رسانه‌ای پر تعداد خود تلاش کرده‌اند تا با انواع خبرسازی، فرافکنی و وارونه‌نمایی فروش بالا و میلیاردی این فیلم را زیرسوال ببرند، این درحالی است که بصورت طبیعی سینماداران تمایل بیشتری برای اکران فیلم‌های پر فروش خواهند داشت تا فیلم تلخي كه اصلا اميدي به فروش بالا به وي‍ژه در شهرستان ها ندارد.
 


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms