هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 مهر 1396
ساعت 11:53
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 فروردين 1391 ساعت 12:18 2012-4-7 12:18:55
شناسه خبر : 105029

امام جمعه دلفان در خطبه های این هفته نمازجمعه به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی انتقاد کرد و دو اصل مهمّ اسلامی را به وی یادآوری کرد.

به گزارش سلام دلفان حجت الاسلام محمّدتقی صرفی‌پور در خطبه دوم نمازجمعه دلفان در این خصوص گفت: اسلام در خصوص ارتباط امت اسلامی با سایر ملل دو اصل  لا تَظْلِمُونَ وَلا تُظْلَمُونَ (مسلمانان هم باید از ظلم کردن بپرهیزند و هم تن به ظلم و ستم ندهند) را مدنظر دارد و ما باید محور روابطمان با کشورهای خارجی این دو اصل باشد.
 
وی اضافه کرد: هر ملتی که به ملت ما احترام بگذارد و به ما ظلم نکند و به دنبال سلطه و غارت منابع ما نباشد با آن کشور ارتباط برقرا می کنیم همانطور که در طول این سی و دو سال اینطور بوده.
 
خطیب جمعه دلفان در یادآوری ماهیّت استکباری آمریکا خاطرنشان کرد: آمریکا ماهیتش استکباری است و قابل تغییر نیست و از زمان بوجود آمدن، این کشورهمواره غارتگر و متجاوز بوده و پرونده های جنایات آمریکا بار هفتاد شتر است. 
 
وی تأکید کرد: ماهیت نظام ما استکبار ستیزی است و این دو با هم قابل جمع نیستند و ایران نمی تواند با آمریکا گفتگو کند و اسلام هم به ما اجازه نمی دهد که با کشوری که بخواهد بر ما مسلط باشد و او ارباب باشد و ما پیرو، رابطه برقرار کنیم و مقام معظم رهبری که تصمیم گیرنده اصلی در این خصوص هستند هرنوع رابطه با آمریکا را منع کرده اند.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x