هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 2 مرداد 1396
ساعت 13:02
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 اسفند 1390 ساعت 03:35 2012-3-3 03:35:41
شناسه خبر : 102048
در حوزه انتخابیه سمنان و مهدی‌شهر، علی‏رضا (جواد) خسروی 23 هزار رای توانست مصطفی کواکبیان نماینده فعلی مردم سمنان و کاندیدای اصلاح‏طلبان را که 19 هزار رای اخذ کرده بود شکست دهد.

با پایان یافتن انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، شمارش آراء آغاز شد که بر این اساس و بنا بر اعلام ستاد انتخابات کشور، نتایج شمارش آراء در برخی از حوزه‌های انتخابیه مشخص شده و در حوزه‌های دیگر نیز شمارش آراء در حال ادامه است.

به گزارش رجانیوز، آخرین نتایج قطعی انتخابات در حوزه‌های مختلف انتخابیه به شرح زیر است:

 
 
استان اردبيل
 
درحوزه انتخابیه شهرستان مشگین‌شهر، یونس اسدی در یک رقابت نزدیک با اختلاف حدود یک هزار رأی گوی سقبت را از ولی ملکی ربود و برای دومین بار راهی مجلس شد.
 
در حوزه انتخابیه شهرستان گرمی میرقسمت موسوی با کسب اکثریت آرا و پیروزی بر ولی اسماعیلی، وارد بهارستان شد.
 
در حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار، حجت‌الاسلام برومند با کسب بیشترین آراء پا به مجلس گذاشت.
 
 
استان اصفهان
 
عباسعلی منصوری توانست با کسب بیشترین رأی مأخوذه به عنوان نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل به مجلس نهم شورای اسلامی راه یابد. محمد حسن قدیری ابیانه نیز که جایگاه دوم را کسب کرده بود به همراهگرانمایه پور از حضور در مجلس باز ماند.
 
  
استان آذربايجان شرقي
 
پس از پایان شمارش آرا در برخی شعب اخذ رای آذربایجان شرقی،  الهوردی دهقان از حوزه انتخابیه ورزقان و خاروانا بهارستانی شد. در حوزه انتخابیه ‌مرند و جلفا، محمد حسن‌نژاد با 54 هزار رای از کریم شافعی پیشی گرفت. در حوزه انتخابیه بستان‌آباد، غلامرضا نوری توانست وارد مجلس شورای اسلامی شود. حجت‌الاسلام شیخ محمد باقری بنابی نیز اکثریت آرا مردم  بناب را کسب کرد. در حوزه انتخابیه سراب و مهربان، مهناز بهمنی توانست وارد مجلس شورای اسلامی شود. و حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق، غلامحسین شیری را به مجلس شورای اسلامی فرستاد. در حوزه انتخابیه ملکان، براساس نتایج اولیه شهروز افخمی با 26 هزار ‌و سید علی موسوی 18 هزار رای را کسب کرده است. 
 
استان بوشهر
 
با اتمام شمارش آراء در استان بوشهر،  در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری، حوزه انتخابیه دشتستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی موسوی‌نژاد، حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان،حجت‌الاسلام سیدمحمد مهدی پورفاطمی و  حوزه انتخابیه کنگان، دیر و جم، نیز شیخ موسی احمدی به مجلس راه یافتند.
 

استان تهران
 
در حوزه انتخابیه پاکدشت فرهاد بشیری نامزد مشترک جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری پیروز انتخابات شد.
در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه، شاهرخ رامین توانست بیش از 19 هزار رای را از آن خود کرده و به بهارستان راه یابد.
 
 
استان چهار محال و بختیاری
 
علی یوسف‌پور کاندیدای جبهه پایداری، از حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار به مجلس شورای اسلامی راه یافت. در حوزه انتخابیه بروجن، امیرعباس سلطانی با کسب 20 هزار رای، نماینده مردم بروجن در مجلس نهم شد. در حوزه انتخابیه شهرکرد نیز سید سعید زمانیان با اختلاف قابل توجه نسبت به سایر رقبا پیشتاز است.
 
 
استان خراسان جنوبي
 
در حوزه انتخابیه بیرجند و درمیان حجت‌الاسلام محمد باقر عبادی کاندیدای جبهه پایداری، راهی بهارستان شد. در حوزه قائنات جواد هروی و در حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه، محمد علی عبدالله‌زاده بیشترین آرا را کسب کردند. مردم حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه نیز مراد هاشمزهی را به عنوان وکیل خودشان راهی بهارستان نهم کردند. 
 
 
استان خراسان رضوي
 
 
در حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن تا این لحظه از شمارش آراء اسماعیل‌نیا با پیشی گرفتن از خباز، در صدر قرار دارد.
 
 
در حوزه انتخابیه مشهد مقدس، با شمارش بخشی از صندوق‌های رای تاکنون، قاضی‌زاده، کریمی، بنی‌هاشمی در صدر و سپس، حجت الاسلام پژمان فر و آرین منش قرار دارند.که بجز بحرینی، سه کاندیدای دیگر مورد حمایت جبهه پایداری بوده اند.
 
در حوزه انتخابیه درگز، محمدزاده با کسب اکثریت آراء نماینده مردم درگز در مجلس نهم شد.
 
در حوزه چناران، طرقبه و شاندیز، محمدرضا دهقان در صدر قرار دارد.
 
 
استان خوزستان
 
با شمارش آرا در استان خوزستان،  صید عیسی دارایی فرمانده سابق نیروی انتظامی استان خوزستان توانست اکثریت قاطع رای در سطح شهرستان اندیمشک را کسب کند.
 
 حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات ابراهیمی برای دومین بار متوالي به نمایندگی مردم شوشتر و گتوند انتخاب شد. در سطح شهرستان شوش نیز سید راضی نوری با 65 هزار رای به مجلس راه یافت.
 
استان سمنان
 
شاید نتایج انتخابات در استان سمنان یکی از شگفتی ساز ترین نتایج باشد. چنانکه کواکبیان و پروین احمدی‌نژاد در این رقابت بازماندند.
 
در حوزه انتخابیه سمنان و مهدی‌شهر، علی‏رضا (جواد) خسروی كانديداي مورد حمايت جبهه پايداري با 23 هزار رای توانست مصطفی کواکبیان نماینده فعلی مردم سمنان و کاندیدای اصلاح‏طلبان را که 19 هزار رای اخذ کرده بود شکست دهد.
در حوزه انتخابیه گرمسار، غلام‏رضا کاتب با اختلاف 2هزار رای با پروین احمدی‌نژاد و کسب 17 هزار رای راهی بهارستان شود.
 
در حوزه انتخابیه دامغان، عبدالرحمان رستمیان توانست وارد مجلس شورای اسلامی شود.
 
در حوزه انتخابیه شاهرود نیز کاظم جلالی توانست برای چهارمین بار وارد مجلس شورای اسلامی شود.
 
 استان فارس
 
در شمارش اولیه آرای کاندیداهای شهرستان شیراز، جعفر قادری، ضرغام صادقی، احمدرضا دستغیب، حسین ذوالانوار و مکارم شیرازی به ترتیب حائز اکثریت آرا شده‌اند.
 
 در حوزه انتخابیه لارستان، جعفرپور تا این لحظه پیشتاز شده است، در حوزه انتخابیه جهرم، محمد رضایی به قطعیت رسیده، در حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد، برومندی پیشتاز است، در حوزه انتخابیه اقلید، طاهری به قطعیت رسیده، در خرامه تاکنون داریوش اسماعیلی پیشتاز شده، در کازرون شاهین محمدصادقی جلو افتاده، در استهبان و نی‌ریز سقایی به قطعیت رسیده، در فسا دوگانی پیشتاز شده، لامرد، سید موسی موسوی تا این لحظه جلودار است و در سپیدان، هاشمی به قطعیت نزدیک شده است.
 
استان كرمانشاه
 
در حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو، علی جلیلیان با فاصله رای فاحش با حشمت الله فلاحت پیشه راهی بهارستان شد.
 
در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب، فتح الله حسینی درصدر آراء قرار دارد.
 
در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی، محمد ابراهیم محبی با کسب بیش از 19 هزار رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
 
در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور، با پایان شمارش آرا حجت‌الاسلام شیخ وحید احمدی در صدر نامزدهای این حوزه انتخابیه قرار دارد.
 
استان گلستان
 
در حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر  ،رضا صابری در صدر قرار دارد.
 
در حوزه انتخابیه علی‌آباد کتول، رحمت‌الله نوروزی پیشتاز است.
 
در حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا ، سیدعلی طاهری حائز بیشترین آرای مأخوذه بوده‌ است.
 
استان گيلان
 
در استان گیلان، نتایج اولیه از بازماندن کاظم دلخوش از نمایندگی مردم صومعه سرا حکایت دارد.
 
در حوزه انتخابیه صومعه‌سرا، حمیدرضا خصوصی ثانی با 27 هزار رای از سیدکاظم دلخوش با 19 هزار رای پیشی گرفته است.
 
در حوزه انتخابیه رشت نیز در حال حاضر حسن تامینی، جبار کوچکی‌نژاد و سید علی آقازاده از رقبای خود رای بیشتری کسب کرده‌اند.
 
در حوزه انتخابیه آستارا، صفر نعمیمی‌زر پیشتاز است.
 
در حوزه انتخابیه رودسر و املش، محمدمهدی در صدر قرار دارد.
 
در حوزه انتخابیه رودبار، عطاءالله حکیمی از رقبای خود جلو افتاده است. 
 
در حوزه انتخابیه لنگرود، مهرداد لاهوتی، مجددا اکثریت آراء را کسب کرده است.
 
در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل، ایرج ندیمی پیشتاز است 
 
در حوزه انتخابیه آستانه‌اشرفیه، محمدحسین قربانی رای اول را کسب کرده است.
 
در حوزه انتخابیه بندرانزلی، حسن خسته‌بند از دیگر رقبای خود پیشی گرفته است.
 
 
استان لرستان
 
محمد تقی توکلی با کسب نزدیک به 21 هزار رای به عنوان نماینده مردم الیگودرز راهی مجلس شورای اسلامی شد. در حوزه انتخابیه شهرستان پلدختر آقایان علی کائیدی و حمید کاضمی به دور دوم  راه یافتند. حجت‌الله خدایی‌سوری با کسب 46 هزار رأی نماینده سلسله و دلفان شد. در حوزه انتخابیه دورود و ازنا آقایان حسین گودرزی و عباس قائد رحمت به دور دوم راه یافتند. الهیار ملکشاهی نیز با بیش از 45 هزار رای نماینده منتخب مردم کوهدشت شد.
 
 
استان مازندران
 
در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد، فیاضی کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری، با 32 هزار و 911 رای و ناطق نوری با 23 هزار و 598 رای در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند. و در صورت تداوم این نتیجه ناطق نوری پس از سی سال از نمایندگی مجلس باز خواهد ماند.
 
در حوزه انتخابیه بابل، علی اکبر ناصری با 42 هزار پیشتاز ، حسین نیازآذری با 41 هزار و 432 رای دوم و شمسعلی معلم با 41 هزار و 345 هزار رای سوم هستند.
 
در حوزه انتخابیه شهرستان نوشهر و چالوس، قاسم احمدی لاشکی با 24 هزار رای در صدر قرار دارد.
 
در حوزه انتخابیه تنکابن و رامسر، شریعت‌نژاد با 13 هزار و 352 پیشتاز است.
 
در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار، نانواکناری با 31 هزار و 807 بیشترین آراء را کسب کرده است.
 
در حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه و جویبار، علیپور با 13 هزار و 318 رای، سید هادی حسینی با 12 هزار و 778 رای، اکبری با 10 هزار و 217 رای و ادیانی راد با 8 هزار و 400 در رتبه‌های اول تا چهارم قرار دارند.
 
در حوزه انتخابیه ساری و میاندرود، محمد دامادی با 34 هزار و 497 رای، شجاعی با 24 هزار و 953 رای، زارعی با 22 و 779 رای و یوسف‌نژاد با 22 هزار و 127 رای در رتبه‌های اول تا چهارم قرار دارند.
 
در حوزه آمل، یوسفیان ملا با 50 هزار و 189 رای، حاجی پور با 39 هزار و 893 رای و تورنگ با 6 هزار و 862 رای در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.
 
در حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه، احمدعلی مقیمی با 31 هزار و 388 رای و جمشیدی با 23 هزار و 751 رای همچنان در رتبه‌های اول تا دوم قرار دارند.
 
استان مرکزی
 
با اتمام شمارش آرا در استان مرکزی، محمد حسن آصفری و عباس رجایی از حوزه انتخابیه اراک و کمیجان و خنداب، قاسم عزیزی از حوزه انتخابیه شازند، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی از حوزه انتخابیه دلیجان و محلات، شهلا میرگلو بیات از حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه، محمد ابراهیم رضایی از حوزه انتخابیه خمین، کاظم سپاسی از حوزه انتخابیه تفرش و آشتیان و فراهان، ‌با کسب اکثریت آرا جواز حضور در بهارستان و تکیه زدن بر صندلی های سبز را برای مدت چهار سال از آن خود کردند. 
 
استان همدان
 
بهروز نعمتی نماینده جدید اسدآباد شد و رنجبرزاده نماینده اسدآباد در مجلس هشتم نتوانست اقبال مردم این شهرستان را به دست آورد. در یک رقابت نفس‌گیر در حوزه انتخابیه نهاوند، سنایی تنها با اختلاف 151 رای از بهرام‌نیا جلو افتاد و نماینده این شهرستان شد. در بخش قروه درجزین از توابع شهرستان رزن، محمدمهدی مفتح از حضور به مجلس نهم باز ماند و عطاء‌الله سلطانی‌صبور از رزن به مجلس راه یافت. با شمارش بخشی از آرای ماخوذه تاکنون در حوزه انتخابیه همدان، امیر خجسته و سید محمدکاظم حجازی در صدر قرار ‌دارند.

استان يزد

در شهرستان خاتم کاظم فرهمند و حجت‌الاسلام دخیل‌عباس زارع‌زاده مهریزی به مرحله دوم راه یافتند. در شعبه‌های اخذ رأی شهرستان طبس، محمدعلی عبدالله‌زاده پیشتاز است. در اردکان نیز محمدرضا تابش با کسب 28 هزار رای از مجموع 40 هزار رای مردم اردکان،‌ برای چهارمین بار متوالی یک کرسی از مجلس بهارستان را از ‌آن خود کرد.

استان قزوين

قدرت الله عليخاني عضو شاخص فراكسيون اقليت مجلس، پس از چند دوره حضور از راهيابي به بهارستان بازماند و احتمالا داوود محمدی و سید مرتضی حسینی نمایندگان اصولگرا از حوزه انتخابیه قزوین به مجلس راه پیدا می کنند. 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms