هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
ساعت 22:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 اسفند 1390 ساعت 11:30 2012-2-26 11:30:48
شناسه خبر : 101412

ابراهیم فیاض گفت: 'جدایی نادر از سیمین' یک رئالیسم سیاه از ایران است و به علت سیاهی، خشونت و پرخاش حاکم بر آن و مضر بودن برای کودکان و نوجونان حتی در آمریکا رنکینگ '13+' خورده است.

ابراهیم فیاض با بیان این مطلب به خبرنگار «نسیم» گفت:
- غربی‌ها مثل ما گیج نیستند و به چیزی جایزه می‌دهند که در راستای اهداف و سیاست‌های آنها باشد.
 
- جدایی نادر از سیمین یکی از بدترین فیلم‌های دوران اخیر است. این فیلم حتی برای اکران در آمریکا رده‌بندی سنی 13+ خورد و این نشان می‌دهد که آنها دیدن این فیلم را برای کودکان و نوجوانان مضر می‌دانند و این ناشی از خشونت و پرخاش و سیاهی حاکم در فیلم است.
 
- این فیلم یک رئالیسم سیاه از ایران است که کشور را سیاه‌نمایی کرده و راه نجات را رفتن و رجوع به غرب معرفی می‌کند. در این فیلم کشور و مملکت دچار آلزایمر نشان داده می شود که تجلی آن در پیرمردی است که نماد سنت و گذشته است دیده می‌شود.
 
- در "جدایی نادر از سیمین" سیاه‌‌نمایی درون کشور و غرب‌پرستی افراطی حاکم است.
 
- جوایزی که غرب به فیلم‌ها می‌دهد در راستای سیاست‌های خودشان است و این اشتباه جشنواره فجر است که این فیلم را انتخاب کرده و به آن جایزه داد. 
 
- جشنواره فجر بعد از سی سال هنوز سیاست مشخص خود را ندارد و در حالی که عنوان فجر انقلاب اسلامی را یدک می کشد ولی به اثری جایزه می‌دهد که سیاه‌نمایی کشور است.
 
- چطور می‌شود این فیلم هم از فجر انقلاب اسلامی جایزه بگیرد هم از آلمان و آمریکا. آیا جشنواره فجر ما منطبق با سیاست‌های غرب جایزه می‌دهد. آیا انقلاب ما برای غربی کردن بوده که چنین جایزه می‌دهد؟
 
- غربی‌ها فهمیده‌اند که به چه کسی جایزه بدهند واین جشنواره فجر ماست که فیلمی که خوشایند اروپایی‌هاست جایزه داده است.