ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 6 بهمن 1393 23:56
تبلیغات

آیا معامله بر سر «برند ایران انقلابی» با کدخدا جوش خورده است!؟
اقدام عجیب، بی‎فایده و بدون دستاورد روحانی در گفت وگوی تلفنی با اوباما/ انقلابی بودن پیش‎کش؛ حداقل دیپلمات باشید!

گروه سیاسی - رجانیوز: در حالیکه سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و عدم پذیرش ملاقات با باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا، رفتار دیپلماتیک آقای روحانی در سفر به نیویورک را در چارچوب تاکتیک «نرمش قهرمانانه» به رفتاری معقول، هوشمندانه و مبتنی بر تامین منافع ملی مردم ایران تبدیل کرده بود، این روند قابل قبول در آخرین دقایق حضور روحانی در امریکا به روند معکوسی مبدل شد تا رئیس جمهور در اقدامی عجیب و بی فایده، با باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا، بصورت تلفنی گفت وگو کند.
 
به گزارش رجانیوز، ساعاتی پیش، پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد، در حالیکه رییس جمهوری اسلامی ایران در حال حرکت از محل اقامت خود به سمت فرودگاه برای خروج از نیویورک بوده است، این تماس برقرار شده و طرفین پیرامون مسایل مختلف با یکدیگر گفت وگو کردند.
 
در گزارش سایت دولت آمده است که «در این گفت وگوی تلفنی، دو طرف بر اراده سیاسی برای حل سریع مساله هسته ای تاکید کرده و زمینه را برای حل موضوعات دیگر و همکاری در مسائل منطقه ای مورد توجه قرار داده و وزرای امور خارجه خود را مامور کردند تا زمینه همکاری های لازم را هر چه زودتر فراهم آورند.»
 
اما صرف نظر از خطای گفتمانی رئیس جمهور در این اقدام و بی توجهی به مبنای عمیق نظری که امام راحل در تقابل با شیطان بزرگ بنا نهاده اند، این اقدام از نظر حساب و کتاب مادی و عقلایی نیز دستاوردی برای ایران نداشته است.
 
این رفتار پر ابهام و عجیب از سوی رئیس جمهور در شرایطی صورت گرفته است که هیچ دستاورد عینی دیپلماتیکی برای معامله با برند «ایران انقلابی» که در پس این تماس تلفنی اتفاق افتاده است، برای ایران حاصل نشده و مشخص نیست با کدام توجیه دیپلماتیک و عقلانی، تماسی که مهمترین سرمایه ملت ایران یعنی برند مقاومت، برای آن هزینه شده است، بدون هرگونه آورده خاص برای این ملت، آنهم در هفته دفاع مقدس برقرار شده و اتفاق افتاده است.
 
قطعا خاطره معامله درّ غلطان و آب نبات در دوره های گذشته و در مساله ای رده پایین تر همچون موضوع هسته ای این نگرانی جدی را به وجود آورده است که آیا با ارزش ترین الماس ملت ایران یعنی سی و سه سال مقاومت و ایستادگی در مقابل شیطان بزرگ با یک ژست و لبخند دیپلماتیک معامله شده است؟ یا اینکه دستاوردهای بزرگ و مهمی به ارزش سی و سه سال مقاومت، سختی و رنج و اهدا صدها هزار شهید با خود به همراه داشته است!؟
 
به نظر می‎رسد رئیس جمهور در اولین لحظات حضور در خاک ایران بدون هر گونه درنگ باید پاسخگوی اقدامی باشد که نه در چارچوب گفتمان انقلاب اسلامی و نه در چارچوب محاسبات حداقلی منافع ملی نمی گنجد و از این رفتار ابهام زدایی کند، چرا که از دقایقی پس از انتشار این خبر، موجی از عصبانیت و ابهام همراه با تعجب در میان جریان انقلابی به راه افتاده است.

کد خبر:169124 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
رضا

دولتی که امیدش در مذاکره با آمریکاست !!! الهی رضا به جز تو امیدی ندارد .


فرزند شهید

بدترین خبری که در هفته دفاع مقدس می توانستیم بشنویم . آقای روحانی اشک ما فرزندان شهدا را درآوردی من از خون پدم بر شما نمی گذرم الان چشمانم پر اشک و قلبم پر از خشم و نفرت است فقط امیدم ب خداست او نمی گذارد خون شهدا به واسطه دنیادوستان تباه شود.


مهدی

این اقاذره ای تدبیر میداشت این کار را نمیکرد


علی

جای امام خالی. جای شهدا خالی. ولی دست چدنی زیر دستکش مخملی گوشی تلفن و میشکنه. زمان مشخص میکنه


احسنت بر اين ريس جمهور مردمي


مبارکه! قذافی منتظرمونه!


متاسفم براتون


مرگ بر آمریکا


محسن

احمدی روشن ها رفتند که اخرش این بشه!!!! مدیونید به خون شهدا.......... اللهم عجل لولیک الفرج


آیا معامله بر سر «برند ایران انقلابی» با کدخدا جوش خورده است!؟ بلی! جوش خورده است


سادات

اقدام عجیب؟!! مگر از ایشان غیر از این توقع داشتید؟ از ابتدای سفر از مرگ (دیدار )گرفتند تا همه به تب (تلفنی) راضی شوند صبر کن کین هنوز از نتایج سفر است!!!!


شهده شرمنده ایم


دکتر روحانی افتخار این ملتی


مسعود

اگر به نظرات کاربران احترام میگذارید کامنت رو تایید کنید --------------------------------------------------------------------- الان دلیل دشمنی شما با دولت فعلی آمریکا در چیست؟ زمانی که امام خمینی فرمود "آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند" دولت آمریکا این بود؟؟ در آن دوره بنی صدر رئیس جمهور ایران بود که از مخالفان نظام اسلامی بود - آیا چون آن دوره فردی مخالف نظام سر کار بوده میتوانیم در تمام دوران ها ایران را مخالف اسلام بدانیم؟؟؟ پس یک فرد را نمیتوان به کل دولت و در تمامی دورانها نسبت داد در دوره امام خمینی (ره) کارتر رئیس جمهور ایران بود و تنها دلیل حمایتش از رژیم سابق ایران (شاه) بهره بردن از منابع ایران و نفت بود اما الان چطور؟؟ آمریکا اعلام کرده که نه قصد مبارزه با دولت ایران رو داره نه با حقوق هسته ای مخالفه فقط میگه نباید بمب بسازید - که این صحبت ها در زمان تصدی دکتر جلیلی در شورای عالی امنیت ملی هم مطرح بود دلیل منطقی بیارید که چرا میگید "مرگ بر آمریکا" حالا مرگ بر اسرائیل درسته - چون سرزمین های مسلمانان رو اشغال کردن اما امریکا چی : الان نه تو عراق نیرو داره نه افغانستان --------------------------------------------------------------------- اگر به نظرات کاربران احترام میگذارید کامنت رو تایید کنید

جمعه، 5 مهر 1392

11:53:19 PM

قطعا خاطره معامله درّ غلطان و آب نبات در دوره های گذشته و در مساله ای رده پایین تر همچون موضوع هسته ای این نگرانی جدی را به وجود آورده است که آیا با ارزش ترین الماس ملت ایران یعنی سی و سه سال مقاومت و ایستادگی در مقابل شیطان بزرگ با یک ژست و لبخند دیپلماتیک معامله شده است؟ یا اینکه دستاوردهای بزرگ و مهمی به ارزش سی و سه سال مقاومت، سختی و رنج و اهدا صدها هزار شهید با خود به همراه داشته است!؟